Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Śląsk

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach na Śląsku.

Magiczne królestwo, smutny książę hipochondryk, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy, a do tego miłość, zazdrość i walka o władzę! Dowcipna, nieco absurdalna fabuła (czary sprawiają, że bohater zakochuje się bez pamięci w trzech pomarańczach, które w dodatku z narażeniem życia musi odnaleźć), zgrabna intryga, wartka, zaskakująca nagłymi zwrotami akcja i jak na baśń przystało ? szczęśliwe i pouczające zakończenie.

Teatr przygody! Zabieramy was w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia.

Seks, małżeństwo, lekarz erotoman... czy to może prowadzić do czegoś dobrego? Oczywiście! Teatr Korez zaprasza na "Wiwisexię" - niezwykle zabawną terapię małżeńską. To komedia przepełniona humorem i nutką erotyzmu.

Zakochane ptaki, ożywające manekiny, erotyczne napięcia, podstępni subiekci i rodzinne opowieści. A wszystko to nagrane na starych taśmach magnetofonowych, które leżą na zakurzonych półkach, czekając na odsłuchanie.

Serial teatralny improwizowany - inspirowany lalką Barbie oraz programem telewizyjnym.

Sztuka inspirowana baśnią Marii Kruger "Apolejka i jej osiołek", adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, to pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o miłości, wykorzystująca motyw narzeczonego zamienionego w zwierzę.

Czy można wierzyć historii opowiedzianej przez Głupka z astmą i szpotawą stopą? To on oprowadzać będzie widzów po miasteczku, które leży u podnóża kopalni i w którym rozgrywać się będzie akcja najnowszego spektaklu „Koń, kobieta i kanarek”.

"Moja ABBA" jest o majstrowaniu przy marzeniach. O muszce, której się udało wyrwać z pajęczej sieci. Jest też o wielkiej miłości, dla której traci się głowę. Jest szybowiec, na którym chce się ze swoim chłopakiem lecieć na koncert ABBY w czasach zadym.

Zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. Lepiej zastanów się dwa razy, nim przyjmiesz prezent urodzinowy od przyjaciela.

Francuska komedia pełna seksu, humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Wszelkie podobieństwa wykluczone – rzecz dzieje się we Francji.

"Cholonek" to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Kij w mrowisko śląskich kompleksów, nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie.

Namiętność i nieokiełznany, południowy temperament, który pcha bohaterów do zdrady i zbrodni. Bianka, Lorenzo i ten ten trzeci, czyli trójkąt miłosny „splątany” podstępną intrygą, z nieoczekiwanym finałem. A, jak to się skończy?… Musicie przyjść i sprawdzić sami!… To wszystko w Romancy Jacka Chmielnika.

Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże "O". Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger. Roger to penis.

  zobaczyc     nasze     muzyka     ruszamy     pijanstwie     szalenstwie     teatrach     liste     raczej     mozecie     samorozwoju     bardziej     warto     czlowiek     plany     skupiaja     ciezko     ostatnio     piatek     wybrac     okazji     krotka     latwo     poza     czasami     ktorej     weekendem     miasto     tylko     przygotowalismy     zyje     slasku