Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Śląsk

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach na Śląsku.

Bajki dla potłuczonych napisano w roku 1991. I choć wydaje się, że to czasy prehistoryczne, to jednak teksty nic nie straciły na aktualności. Zasługa to pewnie specyficznego poczucia humoru. Błyskotliwe skojarzenia, pobudzanie wyobraźni, surrealizm i – co najważniejsze – żadnej polityki!

Międzynarodowy przegląd najciekawszych zjawisk artystycznych z obszaru sztuk performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem teatru: pozainstytucjonalnego, autorskiego, niewerbalnego, eksperymentalnego, alternatywnego i innowacyjnego.

Pewnego razu Miś zauważa skrzynkę po bananach z napisem PANAMA. Od tej chwili marzy tylko o tym by odnaleźć Panamę – kraj bananów.

„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji

Twórcy przedstawienia wychodzą z założenia, że do porażki należy dać sobie prawo. Być może nawet są one dla nas ważne – choć trudno powiedzieć z jakich powodów.

O wielkiej przemianie brzydoty w piękno, do której niezbędna jest wiara, że w każdym istnieniu piękno drzemie. Wędrówka w dorosłe życie wymaga niezłomnej woli, dzielności ducha, ale i cierpienia.

Oskar, dziesięciolatek chory na białaczkę, przez ostatnie 12 dni życia pisze listy do Pana Boga. Niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu, ale szybko odnajduje w Nim wiernego słuchacza.

Oczywiście jest ABBA, która śpiewa bez opamiętania w głowie, jak wspomnienie pierwszych randek pod blokiem i Studia 2, które robiło krecią robotę technicznym od żelaznej kurtyny.

Baśń filozoficzna o Małym Księciu stawia czytelnikom ? i widzom ? najważniejsze pytania egzystencjalne, dotyka prawd uniwersalnych i nieprzemijających wartości, takich jak potrzeba bliskości, nawet za cenę cierpienia, miłość, przyjaźń, odpowiedzialność.

Klasyczna bajka, czytana przez wiele pokoleń, tym razem przedstawiona przez aktorów zabrzańskiej sceny to porcja znakomitej zabawy, ale też i wzruszeń.

Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.

W przestrzeni kosmicznej czekają na głównego bohatera zaskakujące przygody i nieprzewidziane sytuacje. Do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc widzów.

To sztuka o ludziach walczących o miejsce w życiu. Bezrobotni, odstawieni na boczny tor, wydaje się ? nikomu niepotrzebni, zdecydowani są zrobić wszystko by odzyskać godność.

Tekst, napisany pod koniec lat sześćdziesiątych, skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym, sytuacyjnym, że aż momentami trudno uwierzyć, że ma już tyle lat.

16 grudnia 1981. Katowice. Kopalnia Wujek. 13-letni chłopcy – Rafał, Grzegorz, Adam, Tomek. Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. To jest ich historia. Ale też historia dziewięciu górników, którzy tego dnia nie wrócili do domu.

  zyje     tylko     zapomniec     warto     teatrach     liste     pijanstwie     samorozwoju     czlowiek     slasku     miasto     przygotowalismy     czasami     ktorej     weekendem     raczej     zobaczyc     okazji     bardziej     piatek     poza     ruszamy     szalenstwie     muzyka     nasze     krotka     plany     wybrac     skupiaja     mozecie     ostatnio     latwo