Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Śląsk

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach na Śląsku.

Zapraszamy na spektakl "Przekręt niedoskonały" którego światowa premiera klasycznej komedii odbyła się w Theatre Royal Windsor w 1984 roku i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza.

"Kot w butach" zalicza się do najbardziej znanych na świecie baśni. Jacek Bończyk i Zbigniew Krzywański uzupełnili ponad trzystuletnią historię o współczesne wątki i melodyjne, pełne radosnej energii piosenki.

"Piękni dwudziestoletni" to nie tylko opowieść o autorze Marku Hłasce, ale i rodzaj przewodnika po czasach PRL-u, ówczesnych miejscach i wydarzeniach, które rozpalały wyobraźnię młodych artystów.

"Kogut w rosole" to sztuka o ludziach walczących o miejsce w życiu. Bezrobotni, odstawieni na boczny tor, wydaje się nikomu niepotrzebni, zdecydowani są zrobić wszystko by odzyskać godność.

Teatr Cracovia zaprasza do obejrzenia klasycznej inscenizacji dramatu Szekspira.

Historii ponurej, naznaczonej zdradą, zbrodnią królobójstwa i dzieciobójstwa. Skażonej obłędem głównych bohaterów.

"Zemsta" to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami.

"Mleczarnia" to pisany dosadnym językiem zapis spotkania w izbie wytrzeźwień dwóch mężczyzn - dawnych przyjaciół, nieodparcie śmieszy, a jednak stwarza okazję do refleksji o przemijaniu i sensie życia.

Czy można opowiedzieć "Wszystko o kobietach" i "Wszystko o mężczyznach" w jeden wieczór? Wszystko się może zdarzyć! Zwłaszcza w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Margareta, pracownica zakładu pogrzebowego, odpowiada na anons matrymonialny artysty estradowego Ragnara. Wszystko zdaje się dzielić tych dwoje niemłodych już ludzi poza jednym – desperackim pragnieniem bycia z drugim człowiekiem, potrzebą przytulenia.

  szalenstwie     warto     zobaczyc     zyje     miasto     okazji     czlowiek     muzyka     skupiaja     piatek     slasku     tylko     ostatnio     pijanstwie     bardziej     mozecie     przygotowalismy     teatrach     ciezko     wybrac     ruszamy     krotka     ktorej     plany     liste     raczej     latwo     czasami     poza     nasze     samorozwoju     weekendem