Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Śląsk

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach na Śląsku.

Oto ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Syn Boży naucza jeszcze, wiedząc jednak, że zbliża się czas odejścia. Jego uczniowie są przy nim, tak jak jest obok niego kochająca go Maria Magdalena.

„Plastusiowy Pamiętnik” w reżyserii Zbigniew Stryja to muzyczna, kolorowa, pełna ciepła i humoru bajka o przygodach Plastusia - małego ludzika z plasteliny, ulepionego przez dziewczynkę o imieniu Tosia.

Sztuka Janusza Głowackiego powstała na zamówienie amerykańskiego teatru Arena Stage, szybko jednak trafiła na sceny nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Europy.

"Zemsta" to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim wierszem i ze świetnie zarysowanymi postaciami. Akcja utworu dzieje się w Polsce - czyli wszędzie.

W "Siódemce" Ziemowit Szczerek poddaje wiwisekcji "Polskę najpolstszą", samo jej serce, gdzie biją źródła wszystkich jej bolączek i frustracji, matecznik polskiego marazmu, bylejakości i magmy, rdzeń pełen szyldozy i płotów odlanych z betonu, gdzie winy za chaos i syf nie można zrzucić na nikogo prócz nas samych. Opisuje Polskę leżącą przy drodze krajowej numer 7.

Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa" i Paweł: „typowy gej", którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.

Seks, małżeństwo, lekarz erotoman... czy to może prowadzić do czegoś dobrego? Oczywiście! Teatr Korez zaprasza na "Wiwisexię" - niezwykle zabawną terapię małżeńską. To komedia przepełniona humorem i nutką erotyzmu.

Sztuka inspirowana baśnią Marii Kruger "Apolejka i jej osiołek", adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, to pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o miłości, wykorzystująca motyw narzeczonego zamienionego w zwierzę.

Zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. Lepiej zastanów się dwa razy, nim przyjmiesz prezent urodzinowy od przyjaciela...

Adaptacja mistrzowskiego opowiadania Michała Bułhakowa, w którym odnajdziemy charakterystyczne dla autora „Mistrza i Małgorzaty” poczucie humoru, oraz połączenie wątków fantastycznych z wnikliwym portretem psychologicznym bohaterów.

Wilk, Koza i Koźlęta, spektakl na podstawie baśni Braci Grimm w humorystycznej wersji w której Wilk, stary bluesman, cierpi na przewlekły katar. Ta przykra dolegliwość sprawia, że nie potrafi wyczuć zdobyczy a co za tym idzie - jest pierońsko głodny.

Filip Bobek, Julia Kamińska, Dorota Pomykała i Mirosław Baka - to obsada spektaklu Selfie.com.pl w reżyserii Marii Seweryn. Sztuka na czasie, opowiadająca w sposób humorystyczny o nawiązywaniu relacji za pośrednictwem Internetu, perypetiach miłosnych z nimi związanych oraz o tym, jak niektórzy rodzice próbują na siłę ułożyć życie swoim dzieciom.

  plany     tylko     latwo     slasku     zyje     ruszamy     raczej     wybrac     szalenstwie     czlowiek     czasami     przygotowalismy     nasze     skupiaja     miasto     poza     teatrach     samorozwoju     pijanstwie     krotka     weekendem     ktorej     okazji     ciezko     bardziej     ostatnio     zapomniec     liste     muzyka     mozecie     zobaczyc     piatek