Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Śląsk | wtorek, 24. stycznia 2017

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach na Śląsku.

fot. Maciej Stobierski

"Cholonek" to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Kij w mrowisko śląskich kompleksów, nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec.

GODEJ, ABO WYLYŹ”, to program stworzony na specjalne życzenie śląskiej publiczności. Jest to zestawienie większości śląskich hitów Kabaretu Młodych Panów, które podsumowują ostatnie lata twórczości tej grupy – wizytówki Górnego Śląska.

Oto ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Syn Boży naucza jeszcze, wiedząc jednak, że zbliża się czas odejścia. Jego uczniowie są przy nim, tak jak jest obok niego kochająca go Maria Magdalena. Jest jeszcze Piłat, który próbuje uratować Jezusa. Bezskutecznie. Wiadomo przecież, że Słowo musi stać się Ciałem.

Typowe małżeństwa odliczają rocznice ślubu, oni odnotowali dokładnie 53 wojny. Typowe małżeństwa jadą w wymarzoną podróż do egzotycznych krajów, oni pojechali w sam środek walk.

„Cesarz” to jedna z najbardziej znanych książek Ryszarda Kapuścińskiego. Uniwersalna opowieść o władzy wielokrotnie wystawiana była na teatralnych scenach, w Teatrze Zagłębia po 15 latach od ostatniej inscenizacji.

Francuska komedia pełna seksu, humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Wszelkie podobieństwa wykluczone – rzecz dzieje się we Francji.

Ona - żona, On - mąż, dwoje ludzi - dwa różne światy. Dwie rzeczywistości przedzielone jakby żelazkiem stojącym na środku stołu. To ono jest widzialnym symbolem niewidzialnej linii, która jest coraz grubsza, coraz trudniejsza do przejścia. Spektakl w wykonaniu Lekkiego Teatru Przenośnego.

13. stycznia zobaczycie transmitowany z MET spektakl "Niebezpieczne związki" wg Choderlosa de Laclosa, w reżyserii Josie Rourke.

Zakochane ptaki, ożywające manekiny, erotyczne napięcia, podstępni subiekci i rodzinne opowieści. A wszystko to nagrane na starych taśmach magnetofonowych, które leżą na zakurzonych półkach, czekając na odsłuchanie.

Dwoje obcych ludzi. Stalowy most. Puste mieszkanie. Pożądanie? Ile tak naprawdę potrzeba, by wyzwolić zwierzęcą namiętność? Czy pomiędzy mężczyzną i kobietą może wytworzyć się więź oparta tylko na cielesności?

Marcin Stachoń napisał dramat, który rozgrywa się w ośrodku pragnień i antyszambrowań. Bohaterowie w oczekiwaniu na wymarzone życie zabierają nas na panoramiczną wycieczkę po swoim wyłażonym życiu.

Seks, małżeństwo, lekarz erotoman... czy to może prowadzić do czegoś dobrego? Oczywiście! Teatr Korez zaprasza na "Wiwisexię" - niezwykle zabawną terapię małżeńską. To komedia przepełniona humorem i nutką erotyzmu.

Kiedy w 1974 roku "Kłopoty" w Irlandii Północnej pochłonęły tysięczną ofiarę, grupa nowożeńców postanowiła stworzyć Północno-Irlandzkie Stowarzyszenie Małżeństw Mieszanych (NIMMA). Obywatele Irlandii Północnej poszukują alternatywnych dróg pojednania. W urzędach stanu cywilnego odnotowano znaczny wzrost liczby małżeństw mieszanych.

Czarno na białym jest opowieścią o tolerancji wobec innych, akceptacji siebie i o przyjaźni. Rzecz dzieje się w świecie zwierzątek oraz w królestwie czarno-białości, ale przesłanie "dla ludzi" jest bardzo wyraźnie czytelne.

W "Siódemce" Ziemowit Szczerek poddaje wiwisekcji "Polskę najpolstszą", samo jej serce, gdzie biją źródła wszystkich jej bolączek i frustracji, matecznik polskiego marazmu, bylejakości i magmy, rdzeń pełen szyldozy i płotów odlanych z betonu, gdzie winy za chaos i syf nie można zrzucić na nikogo prócz nas samych. Opisuje Polskę leżącą przy drodze krajowej numer 7.

  ruszamy     teatrach     raczej     ciezko     zyje     ostatnio     skupiaja     wybrac     szalenstwie     bardziej     miasto     zobaczyc     nasze     slaskufot     zapomniec     okazji     czasami     poza     plany     liste     maciej     latwo     weekendem     ktorej     muzyka     przygotowalismy     tylko     mozecie     krotka     czlowiek     pijanstwie     stobierski