Going. | Wyrusz w letni trip!

Wyrusz w letni trip!

Trójmiasto

Podróże to nie jest łatwa sprawa. Oczywiście nie mamy na myśli wyjazdów w stylu Indiany Jonesa, ale nawet te niby proste i miłe wakacje wymagają często długich i żmudnych przygotowań. Jeśli o podróżach marzycie po nocach, a jakoś nie możecie się zebrać na wyjazd do tych mniej bezpiecznych zakątków świata możecie posłuchać o krajach i miejscach, które odwiedzili inni. Poniżej lista najciekawszych wydarzeń związanych z podróżowaniem! Tylko uważajcie, bo możecie się potem nie powstrzymać przed spakowaniem walizki i wyruszeniem w drogę.

Z Syberii do Indii trasą polskich uciekinierów z gułagu albo szlakiem syberyjskiej kolei widmo – dziennikarz Tomasz Grzywaczewski znany jest z wyjątkowych pomysłów podróżniczych.

Wykład "Neapol - między dawnymi a nowymi czasy" poprowadzi dr Jacek Bielak z Uniwersytetu Gdańskiego.

Chicago to nieoficjalna stolica Polonii w USA. Trzecie co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych jest również wciąż zmieniającą się mozaiką kultur i języków, tworzoną przez imigrantów z Europy, Afryki i Azji.

Spotkanie z Rafałem Grądzkim, który oprowadzi po Stambule i zaprezentuje swoje zdjęcia z podróży.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat", które poprowadzi Bartek Piziak.

Wspólnie z dziećmi przygotujemy pyszne i zdrowe potrawy kuchni indyjskiej. Menu na warsztaty obejmie: dahl, mango lassi, chlebek naan i parippu.

Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy na kolejne profesjonalne szkolenie ratownicze.

Mamy zamiar gromadzić się cyklicznie oraz dyskutować na różne tematy i na różnych poziomach w jednym z języków skandynawskich przewidzianych na dane spotkanie.

Armenia – dawniej imperium i pierwsze państwo, które przyjęło chrześcijaństwo – jest najmniejszym krajem ze wszystkich państw postradzieckich.

  jonesa     jakos     lista     przed     tylko     miejscach     powstrzymac     zebrac     spakowaniem     przygotowan     podroze     wyjazd     potem     podrozowaniem     walizki     podrozach     oczywiscie     proste     mamy     bezpiecznych     inni     niby     wydarzen     mysli     wyjazdow     droge     zwiazanych     najciekawszych     jesli     tych     swiata     mniej