Going. | Must See!

Must See!

Wrocław

fot. Michał Sierakowski/ Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się we Wrocławiu: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Zgniłość to nowy zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra.

Na kiermasz książek, organizowany przez Wrocławski Dom Literatury, z pewnością warto zajrzeć, jeśli poszukujecie publikacji, których próżno szukać już w księgarniach. Będziecie zadowoleni także, jeśli chcecie zaopatrzyć się w większą liczbę książek nie wydając przy tym fortuny. Tutaj na równych prawach funkcjonują wszystkie gatunki: będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, albumy.

"Gramy stare rapy prosto z vinyla, do tego kręcimy afterparty dwóch eventów hip-hopowych, będzie grubooo, 5!"

Urodzona w Brooklynie, w rodzinie haitańsko-amerykańskiej artystka jest naprawdę rzadkością w świecie artystycznym. Melodies Jean-Baptiste Charles po mistrzowsku miesza wiele gatunków muzycznych, od soulu przez jazz po haitańską muzykę korzenną.

Po sześciu latach na południu opuszczamy rodzinne wnętrza Agawy i jedziemy na wakacje do centrum - Miejskiej Dżungli Surowca. Zaczynamy w dzień, otwarciem zbiorowej wystawy cudownych artystów, których prace połączy motyw zwierzęcy.

Kuba Stemplowski i Wrocławski RAP zapraszają na mocne otwarcie koncertowej jesieni w 71!

Zapowiadana od dłuższego czasu kolaboracja Nergala, lidera znanego na całym świecie zespołu Behemoth oraz weterana polskiej sceny rockowej – Johna Portera, w końcu ujrzała światło dzienne.

  planowania     gdzie     miescie     mieszka     obejrzenia     przygotowalismy     kiedy     rzeczy     trzeba     widzimy     ulatwienia     duzo     michal     wiemy     bardzo     sierakowski     dokladnie     dobre     jest     zobaczyc     wydarzen     sprobowac     czasu     wroclawiu     malo     wartych     wybierac     wszystkiego     liste