Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Wrocław

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w teatrach we Wrocławiu.

Nauka chodzenia w reżyserii Pawła Miśkiewicza to spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję Tadeusza Różewicza – jednego z najwybitniejszych twórców literatury światowej przełomu XX i XXI wieku.

JAK TO BĘDZIE? to sztuka, której akcja dzięki specjalnemu wehikułowi czasu przeniesie nas z teraźniejszości do Włoch epoki Renesansu, Nowego Jorku burzliwych lat 40. i cybernetycznej przyszłości.

Nasz Kordian to buntownik, zapaleniec, marzyciel. Walczy ze swoją niemocą, panicznie poszukuje sensu i celu życia. Przechodzi różne kręgi swojego „piekła", aby oczyścić się ze złych emocji i nabrać sił do duchowej przemiany.

Genialne przedstawienie Krystiana Lupy według sztuki skandalizującego "ojca" dzisiejszych brutalistów Wernera Schwaba, której za życia autora nie chciał wystawić żaden austriacki teatr.

„Ja, Piotr Rivière, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich..." to autorskie przedstawienie Agaty Dudy-Gracz, inspirowane wydarzeniami, jakie rozegrały się w 1835 roku w pewnej normandzkiej wsi.

Siostra z niewidomym bratem snują muzyczno-kryminalną opowieść o domu rodzinnym. O mamie, która pewnego dnia została znaleziona na kuchennej podłodze martwa i tacie, który pojawił się, aby opiekować się osieroconymi dziećmi, lecz był dla nich kimś obcym, znanym tylko z nazwy, nie z imienia.

Libretto opery „Kopciuszek” wywiedzione z bajki Charlesa Perraulta wprowadza widzów w świat klarownych podziałów na dobro i zło, a inscenizacja słynnej Iriny Brook przenosi odwieczny konflikt wartości na grunt współczesnych realiów.

  muzyka     wybrac     liste     nasze     szalenstwie     weekendem     ruszamy     zobaczyc     ciezko     teatrach     skupiaja     mozecie     poza     pijanstwie     bardziej     miasto     latwo     okazji     ostatnio     krotka     wroclawiu     tylko     warto     czasami     przygotowalismy     plany     samorozwoju     zapomniec     zyje     piatek     raczej     ktorej