Going. | Jazzowy Kraków

Jazzowy Kraków

Kraków

Jazzową ofensywę czas zacząć! Mamy dla was selekcję najciekawszych wydarzeń jazzowych, które w najbliższym czasie odbędą się w Krakowie. Zaglądajcie regularnie!

Tercet rodzimy, który pokaże publice, co to znaczy dobre jazzowe granie.

Zagra zespół w składzie Władysław Grochot, Wojciech Groborz, Janusz Nowak, Piotr Południak, Wiesław Jamioł.

Amerykański muzyk jazzowy urodzony w Nowym Jorku. Wystąpił m.in. z takimi muzykami jak: John Scofield, Chris Potter, Antonio Sanchez i Eric Harland.

Elokwencja to mały zespół o wielkim potencjale. Elastyczny pod względem repertuaru, kreatywny i ELOKWENTNY.

Bohater może liczyć tylko na siebie. To jego świadomy wybór. Ciekawość miesza się z lękiem, śmiałość z nieufnością, pociąga przygoda, zagadka, zmaganie.

Występy duetu Paweł Kaczmarczyk & Jorgos Skolias odbiegają od koncertowego standardu. Między innymi ze względu na osobowość wokalisty - Jorgosa Skoliasa, znanego ze świetnego kontaktu z publicznością oraz charyzmatyczną i energetyczną grę wybitnego pianisty - Pawła Kaczmarczyka.

Ofelia, czyli prywatnie Iga Krefft, wokalistka, multiintrumentalistka i kompozytorka, mówi że tylko muzyka daje jej poczucie jedności z samą sobą. Muzyka pozwala jej doświadczać rzeczywistości w jedyny i niepowtarzalny sposób.

Zespół powstał w 1998 roku, w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze.

Muzyka folkowa zaaranżowana na styl rozkwitającego w latach 30 swingu i jazzu. Euforia dźwięków i tanecznej żywiołowości.

Wokalistka z Krakowa, wykonująca bardziej i mniej znane utwory z gatunku pop, soul i jazz.

Madame JeanPierre to wysoce oryginalny duet jazzowy, który tworzą dwie niepowtarzalne osobowości

Jerzy Michał Bożyk (ps. Boży Jerzyk ur. 7 maja 1941 we Lwowie) - krakowski wokalista i kompozytor jazzowy. Ukończył Liceum Muzyczne w Łodzi w 1959. Po ukończeniu szkoły rozpoczął współpracę z zespołami „The Jazz Five Boys”, „Silver Jazz” i „Tiger Rag”.

  ofensywe     wydarzen     czas     selekcje     ktore     mamy     regularnie     najblizszym     zaczac     odbeda     czasie     krakowie     najciekawszych     jazzowa     zagladajcie     jazzowych