Going. | Globaltica Festiwal Kultur Świata

Globaltica Festiwal Kultur Świata

Trójmiasto

GLOBALTICA World Cultures Festival jest szczególnym wydarzeniem muzycznym w skali kraju. W tym roku, oprócz muzycznej części publiczność będzie mogła wziąć udział w szeregu imprez odbywających się w ramach Globaltiki (m.in. projekty wystawiennicze i warsztaty Wszystkie te wydarzenia zostana opatrzone w wyjatkowa oprawe. Wielowątkowość festiwalu i atmosfera miejsca odróżniają go od wielu letnich imprez plenerowych.

Pierwszego dnia festiwalu zobaczymy w ramach Cinema Globaltica "Brass on Fire - Iag Bari", obejrzymy wystawę "Rumuńskie Wesele" i posłuchamy koncertu zespołu Niebo/Ziemia/Głos/Pieśń.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Rumuńskie wesele”. Zebrane eksponaty, materiał fotograficzny i audiowizualny pozwolą skonfrontować wiedzę na temat rumuńskiej tradycji ślubnej i weselnej z informacjami i opisami coraz częściej obecnymi na blogach i portalach podróżniczych.

Drugi dzień to głównie koncerty muzyków z całego świata, wystąpią Ngawang Lodup (Tybet) i Çiğdem Aslan i Tahir Palalı (Turcja). O 17:00 będzie tez okazja obejrzeć film Colombian Gold: 400 Years of Music from the Soul.

Piątkowy festiwalowy wieczór to okazja do wzięcia udziału w warsztatach, m.in. pieśni anatolijskich z Çiğdem Aslan i Tahirem Palalı i tańców cypryjskich z Monsieur Doumani. Wieczorem warto wybrać się na koncerty artystów z Senegalu, Kolumbii i Rumunii.

Ostatni dzień festiwalu Globaltica. Oprócz koncertów czekają na Was zajęcia dla dzieci (Podróż w Nieznane z Przygodami), warsztaty (Nowe Oblicze Muzyki Kolumbijskiej), debata "Status Moralny Zwierząt" i spektakl dla dzieci "Bajka o Królu Pipo".

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Globaltica zapraszamy na debatę pod honorowym patronatem Rady ds. Wspierania Działań na Rzecz Ochrony Zwierząt przy Najwyższa Izba Kontroli (NIK).

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.

  world     globaltica     udzial     wziac     letnich     wystawiennicze     szeregu     odbywajacych     wszystkie     wydarzenia     warsztaty     mogla     zostana     globaltiki     miejsca     cultures     czesci     skali     wyjatkowa     plenerowych     opatrzone     projekty     wielu     imprez     atmosfera     roku     oprawe     festival     muzycznej     szczegolnym     publicznosc     ramach