Going. | Must see - czyli najlepsze wydarzenia nadchodzących dni

Must see - czyli najlepsze wydarzenia nadchodzących dni

Warszawa | piątek, 15. stycznia 2016

Już wszyscy pamiętamy, aby wpisywać 2016 w odpowiednie ramki. Koniec z ręką przyzwyczajoną do 5 na końcu. Skoro już w pełni zaczerpneliśmy powietrza noworocznego możemy się skupić na przyjmowaniu do piersi kultury, której w mieście coraz więcej. Są imprezy z dobrym techno, są takie, które ratują dobrego techno kluby. Mamy teatr, muzykę, kina i ilość, która może być zbyt duża dla Was, aby zaliczyć każde z tych wydarzeń. Dlatego pamiętajcie - przygotujcie się dobrze i ruszajcie w miasto. Oto MUST SEE:

W tym roku Wikipedia skończy 15 lat! To już całkiem sporo. Na tyle dużo, że wielu z Was pewnie nie wyobraża już sobie codziennego życia i pracy bez tej encyklopedii. Jeśli macie ochotę podziękować jubilatce za wiedzę, której Wam dostarcza, dowiedzieć się o niej więcej i zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie, to koniecznie przyjdźcie 15 stycznia do Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.

Spektakl laureatów 5.edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE, realizowany w ramach nagrody głównej, czyli półrocznej rezydencji w Teatrze Rozrywki, połączonej z produkcją i promocją nowego spektaklu. Bubloteka to opowieść o kulturze i popkulturze, o książkach, życiu, miłości oraz chęci bycia popularnym i sławnym za wszelką cenę. Czy życie współczesnych gwiazd to bubel? Czym jest życie przeciętnego człowieka obcującego z popkulturą? I co ma do tego literatura?

Brutaż się albo kocha, albo go nie znosi. Gdy kilka lat temu seria imprez dopiero stawiała pierwsze kroki mało kto się spodziewał, że impreza dla czarno odzianej młodzieży z ciężką muzyką może przeżyć kilka następnych lat. Tymczasem Brutaż zdobył żelazny elektorat, który nie przepuszcza żadnej odsłony wydarzenia. Jest powiązany z krakowskim Unsoundem i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku elektroniki w stolicy. Jeśli dotąd nie byliście - dajcie im szansę, a jeśli już wiecie, z czym to się je to nie musimy Was namawiać (bądź odstraszać).

Dype powraca do Teatru Powszechnego. Na pierwszą imprezę w nowym roku organizatorzy zaprosili reprezentanta francuskiego klubu Concrete - jednego z najistotniejszych technicznych miejsc w Paryżu. Antigone, bo tak nazywa się gość imprezy, wydawał już w Token Records, Concrete Music czy Reclaim Your City i jeśli wierzyć specjalistom od techno najbliższe 12 miesięcy będzie należeć do niego. Młody artysta występował już wielokrotnie w Berghain czy w Tresorze - teraz przyszła kolej na debiut w polskiej stolicy.

LAB walczy o życie dlatego sobotnia impreza to coś więcej niż lojalny skład djski i improwizujący wokaliści. Iwent ten ma na celu pomoc klubowi, który na warszawskiej mapie jest ewenementem. Który mimo że łatwo byłoby się złamać, nie zgadza się na popularne rozwiązania i którego od początku istnienia celem było stworzenie alternatywnej miejscówki dla mieszkańców stolicy. Póki co nie odwdzięczyliśmy się właścicielom LABu za to, że uwierzyli w to iż zasługujemy na dobry elektroniczny klub. Mamy jeszcze szansę. Pomóżmy LABowi przetrwać z Baaschem i Adre’n’alin!

  zaliczyc     zbyt     ilosc     noworocznego     2016     coraz     miescie     teatr     pelni     ktore     dobrze     koncu     przygotujcie     duza     dobrego     przyjmowaniu     zaczerpnelismy     kazde     ktora     wpisywac     tych     pamietamy     imprezy     odpowiednie     techno     skupic     powietrza     kultury     koniec     miasto     mozemy     wydarzen