Going. | Must See

Must See

Białystok

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się w Białymstoku: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Stefan Rybi, Fundacja Art.Hanza oraz Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku serdecznie zapraszają na jubileuszową wystawę malarza z okazji 60-lecia pracy twórczej. Retrospektywną wystawę oglądać będzie można w sali wystawowej OiFP do 30 października 2017 r

Tematem spotkania jest bohaterska działalność ks. Marcelego Godlewskiego, proboszcza kościoła Wszystkich Świętych, w latach 1940-1943 znajdującego się na terenie warszawskiego getta. Ksiądz Godlewski z narażeniem życia pomagał Żydom zamkniętym za jego murami.

"Nowa Zelandia. Zawsze marzyliśmy, aby się tam wybrać, no i wreszcie się udało. Spędziliśmy tam 3 tygodnie, z tego 2 na najbardziej odludnej wyspie południowej. Krajobrazy wokół były tak odmienne od tego co dotychczas widzieliśmy, że nie dało się ich do niczego porównać: wulkaniczne góry pokryte śniegiem lub... nieprzeliczonymi stadami owiec.

W trakcie spotkania uczestnicy poznają sylwetkę i twórczość jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Aleksandra Gierymskiego. Punktem wyjścia do rozważań będzie portret malarza autorstwa Alfonsa Karnego.

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury.

Z przyjemnością zapraszamy na koncert fantastycznego zespołu Zdrowa Woda.. W naszym klubie gościć ich będziemy po raz drugi, kto był pamięta super atmosferę.

KAMP! jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów.

Tak, Klub Muzyczny Metro ma już 21 lat. Z okazji tejże pięknej rocznicy przygotowaliśmy Wam urodzinowy weekend :)

Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy koncertowej „ Abracadabra Viridian Tour 2017” promujący nowy album Closterkeller –„VIRIDIAN”! Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu „VIRIDIAN” odbędzie się 22 września 2017.

Impreza skierowana do osób pełnoletnich oraz koneserów trunków wysokoprocentowych. Jedna prosta zasada placisz piątaka i losujesz alko jakie pijesz ( od browara do gatunkowego whyskacza )

Dźwięk to wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym (ciele stałym, cieczy, gazie). Pierwszego zapisu dźwięku dokonał w 1860 roku Édouard-Léon Scott de Martinville. Pierwszego zapisu dźwięku za pomocą urządzenia zwanego fonografem, mogącego jednocześnie odtwarzać dźwięk, dokonał w 1877 r. Thomas Alva Edison.

Pas nizinnej, bagnistej dżungli u podnóża Gór Śnieżnych poprzecinany jest gęstą siecią rzek i kanałów. W dorzeczu Einlanden, na niezwykle trudno dostępnych terenach znajdują się ostatnie enklawy neolitu. Korowai Batu to jedno z kilku plemion, które w drugiej dekadzie XXI wieku nadal posługuje się wytwarzanymi na własne potrzeby narzędziami z kamienia. Odcięte od świata zewnętrznego, klany łowców zbieraczy żyją zgodnie z tradycją przodków, kultywując rytualny kanibalizm, wojny plemienne, próbując utrzymać swoją tożsamość w obliczu naporu zachodniej cywilizacji.

W sobotę zapraszamy na koncert zespołu, którego występ ma dla nas szczególne znaczenie. Automatik, bo o nim mowa, powstał na naszej scenie w 1998 roku. Siłą klubu jest inspirowanie różnych interesujących zjawisk i spotkań, a ów koncert był jednym z takich wyjątkowych zdarzeń. Cieszymy się, znów możemy gościć Andrzeja i Rafała na naszej scenie, tym razem w towarzystwie trębacza Rafała Gęborka. Mamy nadzieję, że dacie się pochłonąć elektronicznej wizji Automatik, tak jak i nam się to przydarzyło.

Na koncercie, który będzie częścią trasy "FLASHBACK TOUR 2017" będziemy promowali nasz drugi longplay. Cały album nie dość, że będzie do nabycia na naszych koncertach (wraz z innymi przedmiotami powszechnego muzycznego użytku), to jeszcze jest odzwierciedleniem tego, co gramy, czyli dźwięków spod znaku Seattle we wszelakim wydaniu: od PUNKA poprzez ROCK - aż po "METAL".

W grudniu 2011 roku Leszek Szczasny spędził trzy i pół tygodnia w sercu Afryki, w Ruandzie. Ruanda to mały podrównikowy (k)raj tysiąca wzgórz i miliona uśmiechów. Piekło, jakim były bratobójcze walki pomiędzy Tutsi i Hutu w 1994 roku, odchodzi powoli i skutecznie na drugi plan...

  liste     jest     widzimy     dokladnie     bialymstoku     sprobowac     wybierac     wartych     ulatwienia     wydarzen     wszystkiego     rzeczy     czasu     dobre     miescie     mieszka     trzeba     obejrzenia     wiemy     bardzo     kiedy     planowania     przygotowalismy     duzo     malo     zobaczyc     gdzie