Going. | Must See

Must See

Białystok | wtorek, 24. stycznia 2017

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się w Białymstoku: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

fot. Julia Raskova

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu Ciekawi Świat będzie Lech Jerzy Pilecki, przedsiębiorca, działacz społeczny i podróżnik. Zwiedził ponad 140 krajów, posiada kolekcję dzwonków liczącą ponad sześć tysięcy eksponatów i należy do The American Bell Association.

TONI ERDMANN, najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”), to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Właściciel ziemski, Stiepan Czubukow, chciałby wreszcie wydać za mąż swoją córkę Natalię. Gdy w jego domu zjawia się ich sąsiad, Iwan Łomow, z zamiarem oświadczyn wszystko wydaje się proste. Splot wydarzeń pokazuje jednak, że co jest na pozór proste w rzeczywistości wcale takie być nie musi. Czy oświadczyny dojdą do skutku?

Od swingu i big bandowego grania, poprzez Bebop, cool-smoth-fusion-free-acid jazz, w okolicach spongebebop'u kończąc.

Czeszcie afro, prasujcie dzwony, podkręcajcie wąsy! EsDwa - najbielszy z czarnych disc-jokey'ów miasta nad rzeką Białą - zabierze wszystkich na funkowo-soulowy podwieczorek przy piwku i drineczkach z zadatkiem na parkietowe kocie ruchy.

Jest rok 1912. Robert Falcon Scott wraz z towarzyszami wraca z wyprawy na biegun południowy. Wie już, że jako zdobywca poniósł klęskę - na biegunie zastał namiot z norweską flagą. Złamany niepowodzeniem, skazany na morderczą, pieszą wędrówkę przez lody Antarktydy Scott wyrusza w drogę powrotną, którą przerywa śnieżna burza.

SCREAM INC. - kwartet z Kijowa który nosi oficjalnie zatwierdzone miano „official Metallica tribute band”. Poza kawałkami z obchodzącego właśnie 30-lecie krążka Master of Puppets, zespół zagra także najpotężniejsze klasyki legendy thrash metalu z Los Angeles, z energią i brzmieniem tak podobnym do oryginału, jak to tylko możliwe.

AK-47 to raper, pochodzący z Poznania, aktualnie mieszkający w Warszawie. Związany z wytwórnią Proper Records i marką Pit Bull West Coast. Jak sam mówi, tworzy “nostalgiczną muzykę rapową”.

Karnawałowa edycja Roots Vibracji wraz z gośćmi Lonely Tree Sound z Olsztyna po raz pierwszy w pełnym składzie w Białymstoku z promocją debiutanckiego albumu .”Natura Rerum”

electrified. to wywodzący się z Warszawy kolektyw i cykl imprez, który zabiera swoją publikę w długie podróże do świata ambitnego i głębokiego techno. Zagrają Anja Kraft, Zariush oraz hE.

Na muzycznej tapecie kanadyjski kumpel Drake oraz jego ziomy z OVO i XO. Nie zabraknie oczywiście solidnej dawki trapu, bo właśnie z tego znani są Trap nie disco.

Drodzy kawosze, kolejna degustacja kawy przed Wami. Tym razem spróbujecie kawy z węgierskiej palarni Cassino Mocca (Budapeszt). Poznacie także tajemną widzę jak najlepiej parzyć kawę w warunkach domowych i jak obrabia się ziarno kawy zanim do Was trafi..

White Widow Records i KLUB METRO prezentują Handia Hype. Chłopaki zagrają dla Was tech house / deep house / uk garage / jackin.

Tego wieczoru o najlepszą muzykę zadbają: SoDrumatic Productions - jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych znany zarówno ze współpracy z czołowymi polskimi raperami jak i z solowych produkcji. DO niego dołączy EsDwa - znany, lubiany, przystojny i utalentowany - local hero z najlepszą muzyczną selekcją.

"Komeda ahead" to wspólny projekt braci Oleś oraz jednego z najwybitniejszych wibrafonistów Starego Kontynentu Christophera Della. Powstał na zamówienie Berliner Jazzfest w 2011 roku. Muzyka ikony polskiego jazzu Krzysztofa Komedy stała się przedmiotem opracowania na wibrafon i sekcję rytmiczną.

  obejrzenia     wszystkiego     duzo     liste     wartych     zobaczyc     malo     wydarzen     kiedy     mieszka     wybierac     trzeba     raskova     czasu     planowania     gdzie     przygotowalismy     dobre     dokladnie     jest     bardzo     miesciefot     julia     bialymstoku     widzimy     ulatwienia     wiemy     rzeczy     sprobowac