Going. | Nic się tu nie dzieje

Nic się tu nie dzieje

Poznań

Podstawą dla Nic Się Tu Nie Dzieje jest współpraca trzech poznańskich kin studyjnych: Muzy, Rialto i Pałacowego. Chęć i zdolność do kooperacji podmiotów, które w pewnym sensie stanowią dla siebie bezpośrednią konkurencję przynosi świetne efekty – jak pokazał projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie w październiku 2016: nocny maraton filmowy „Wampiry na mieście”. Pierwszy nam znany chodzony maraton filmowy: pierwsza projekcja w Rialto, potem pochód wampirów do Zamku i na koniec spacer ulicą Święty Marcin i ostatnia projekcja w Muzie. Bilety się wyprzedały, widzowie byli zachwyceni, a świeżość naszego pomysłu została doceniona zarówno przez branżę w kraju, jak i środowisko międzynarodowe (zastępca kierownika Kina Muza Joanna Piotrowiak została zaproszona do udziału w warsztatach sieci Europa Cinemas w Sofii w marcu br., aby zaprezentować innowacyjne poznańskie przedsięwzięcie).

Podczas #NicSięTuNieDzieje dziedzińiec kina Rialto zmieni się w Plażownik Leśną Polanę. Od godz 12:00 do wieczora będziecie mogli tu przyjść, usiąść na leżaku lub na kocu, coś przekąsić lub czegoś się napić, posłuchać muzyki, pograć w gry planszowe, poczytać - po prostu miło spędzić czas.

Obejrzymy trzy filmy – po jednym w każdym z trzech kin studyjnych. Na letników czeka mnóstwo atrakcji.

Pierwszy klub "Fit and Jump" na poznańskich Jeżycach poćwiczy z Wami na dziedzińcu Rialto w czasie NSTND!

Są ludzie, którzy o filmach mogą rozmawiać bez końca. Są tacy, którzy na potencjalnego partnera lub partnerkę spoglądają przez pryzmat gustu filmowego: czy będę miał/-a z nim/nią na co chodzić do kina?

Nastało lato, a razem z nim długie, słoneczne i leniwe dni. Gdy jednak z nieba leje się żar, a upał wyciska z nas ostatnią kroplę potu, z odsieczą przybywa Future Shorts Summer Season, a więc najlepsze w sezonie filmy krótkometrażowe ze świata.

Szczytowe osiągnięcie filmów science-fiction w okresie kina niemego w towarzystwie muzyki granej na żywo przez zespół Lentoid.

Beatrice i jej dorastający syn przyjeżdżają z Anglii na południe Francji aby posprzątać letni dom, który wystawili na sprzedaż. Podczas gdy matka próbuje pogodzić się z rozpadem swojego małżeństwa, Elliot poznaje w wiosce zbuntowanego, zamkniętego w sobie chłopaka.

Dyrektor i główny choreograf Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”.

Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas).

Bezdomny włóczęga Charlie szuka szczęścia w wielkim mieście. Na ulicy spotyka piękną, niewidomą kwiaciarkę i kupuje od niej kwiaty. Dziewczyna, nie widząc jego zniszczonego ubrania, bierze go za bogacza.

Każdy pragnie zobaczyć kino od środka – wejść na zaplecze, do kabiny projekcyjnej, zobaczyć czy za ekranem jest pustka.

Zapraszamy na zajęcia jogi na dziedzińcu #KinoRialto w ramach NSTND. Poprowadzi je Paulina Maliszewska - certyfikowana instruktorka, na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny.

Bestia to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. Muzyka: Agnieszka Kowalczyk na elektrycznej wiolonczeli.

  byli     zamku     kooperacji     2016     znany     ktore     nocny     ktory     kina     konkurencje     bilety     sieci     zostala     miescie     pewnym     podstawa     wspolnie     poznanskich     udzialu     trzech     stanowia     pochod     rialto     europa     doceniona     podmiotow     marcin     projekt     zastepca     siebie     swiety     efekty