Going. | OSA Festival 2016

OSA Festival 2016

Trójmiasto

Motywem przewodnim VI edycji festiwalu jest Światło / Light.
Zaproszeni artyści zaprezentują instalacje i koncerty audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem.
Na VI edycję festiwalu składają się koncerty w przestrzeni Państwowej Galerii Sztuki, Klubie Sfinks 700 w Sopocie oraz instalacje kinetyczne w Teatrze na Plaży + instalacje świetlne w przestrzeni publicznej Miasta Sopotu.

Artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, jej twórczość realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Zaradny porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.

Paul Jebanasam w ‚Continuum’, następującym po sakralnej, stworzonej do kościoła Św. Jana Baptysty ‚Rites,’ będącej trzecią częścią eksploracji życia, siły i energii obecnej we Wszechświecie, spogląda w gwiazdy.

Samuel Kerridge na Open Source Art Festival 2016 zaprezentuje nowy projekt pt. Fatal Light Attraction, którego premiera odbyła się podczas Atonal Festival w roku 2015.

Delight System to nowa praca Mirosława przygotowana specjalnie na Open Source Art Festival. Świetlna instalacja lamp jarzeniowych wbudowana w przestrzeni publiczną w pobliżu Państwowej Galerii Sztuki będzie pierwszym znakiem rozpoznawalnym VI edycji Open Source ART Festival.

Po koncertach w Państwowej Galerii Sztuki organizatorzy zapraszają na afterparty do klubu Sfinks 700 w Sopocie. Zagra Akton, OAKE oraz Błażej Malinowski!

Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się muzyk i eksperymentator Paweł Kulczyński, miłośnik brzmień ekstremalnych, autor koncertów plenerowych, instalacji dźwiękowych oraz zapalony budowniczy instrumentów analogowych.

Ueno Masaaki koncentruje się na tworzeniu nowych dzieł, w których nieprzewidywalności i nieoznaczoności współistnieją z regularnością. jego idee pochodzą z jego zainteresowania stanem świata, naturalnych zjawisk i prawa natury – w tym pogody, biologii i procesów fizycznych.

Marcus Schmickler eksperymentuje z elektronicznymi dźwiękami od lat 90. i jest znany ze swoich różnorodnych działań – glitchującego projektu popowego Pluramon, członkostwa w MIMEO, współpracy z Thomasem Lehnem i nagrań dla takich oficyn jak Mego, A-musik czy Presto!?

vVvoxel jest instalacją audiowizualną która rozszerza anamorficzne doświadczenie możliwe dzięki odpowiedniej wersji scenicznej projektu oqpo_oooo. Kwestionuje delikatność naszego systemu percepcji, naszej relacji do tego co realne i wirtualne przez sensoryczne doświadczenia, które mieszają nasz zdrowy rozsądek ze zmysłami.

  kinetyczne     polaczeniu     swiatlemna     lightzaproszeni     sfinks     sopocie     sztuki     koncerty     oparte     plazy     instalacje     audiowizualne     jest     przestrzeni     artysci     panstwowej     sopotu     festiwalu     teatrze     oraz     klubie     miasta     swietlne     przewodnim     motywem     edycje     zaprezentuja     galerii     dzwieku     skladaja     swiatlo     publicznej