Going. | 10. Noc teatrów

10. Noc teatrów

Kraków

Noc Teatrów to przedsięwzięcie organizowane od 2007 r. Program zakłada prezentację najciekawszych spektakli teatralnych sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych. Obejmuje także spotkania z aktorami, zwiedzanie niedostępnych, na co dzień dla widzów teatralnych zakamarków oraz multimedialne prezentacje. Biorą w nim udział krakowskie teatry instytucjonalne a także grupy nieinstytucjonalne.
Tegoroczna X już edycja Nocy Teatrów odbędzie się w nocy z 17 na 18 września br. (sobota/niedziela) a przedstawienia odbywać się będą w salach krakowskich teatrów i w plenerze.

Koncert Cafe Bodo odbędzie się na dziedzińcu Muzeum AK im. gen. Emila Fieldorfa. Wydarzenie z okazji 10. edycji Nocy Muzeów.

"Wszystko o mojej matce" tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka.

Brodwayowski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat przy pełnej widowni na pewno dostarczy Wam znakomitej rozrywki na równie znakomitym poziomie. W rolach głównych – dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

Poznajcie rodzinę Westerby, która przygotowuje się do ślubnej ceromonii. W trakcie zabawnego splotu wydarzeń dochodzi do sytuacji, których każda panna młoda na pewno chciałaby uniknąć!

Teatr Wyspiańskiego to coś w rodzaju narodowego eksperymentu, tragicznej myśli narodowej z poezją uderzającą w nasze dusze. Wyspiański był wzburzonym modernistą swojej epoki, dziś brzmi jak snująca się muzyka naszych dziejów.

Kontynuacja brawurowego Boeinga, boeinga – Odlotowych narzeczonych w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek.

Chór Sierot to hipnotyzujące przedstawienie bez tekstu, oparte na powieści Guy'a Croussy'ego Bławatki. Na scenie zobaczymy jeden dzień z życia mieszkańców sierocińca, w którym obowiązują surowe reguły narzucane przez opiekunki.

"Gdy przyjdzie sen..." to opowieść o miłości jak mówią twórcy "źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej". Ta miłość zdarzyła się we wsi Borówka, a to "trudna wieś" .

Trzy pokolenia kobiet – matka, babcia i córka, plus sąsiadka, „gruba świnia” to bohaterki najbanalniejszej codzienności a zarazem szczególnej, niemożliwej do opowiedzenia tragedii.

Powierzenie biblijnego Dekalogu artyście z Chin mogło wydawać się szaleństwem, lecz wobec powszechnego instrumentalnego traktowania fundamentów kultury judeochrześcijańskiej być może to jedyna metoda, by dotrzeć do sedna?

Spektakl w sposób komediowy opowiada o rozterkach niespełna 30-letniego mężczyzny stojącego w obliczu porzucenia przez ukochaną kobietę. Snując fantazje oraz monologi wewnętrzne stara się on znaleźć najlepszą receptę na dalsze nieoczekiwane życie.

Spektakl „Dzieje upadków” oparty jest na adaptacji klasycznej powieści francuskiej „Kuzynka Bietka” Honore de Balzaca. Dzieło jest opowieścią o namiętnościach, z których najsilniejszą zdaje się być pożądanie.

Wieczór baletowy, do którego autorem choreografii jest Jacek Tyski, tancerz i choreograf, solista Polskiego Baletu Narodowego. Jest to opowieść językiem tańca o losie nastolatków wchodzących w dorosłość oraz o ich problemach życia codziennego.

  aktorami     biora     zwiedzanie     dzien     beda     oraz     sezonu     spektakli     instytucjonalne     sobotaniedziela     niedostepnych     przedsiewziecie     wrzesnia     obejmuje     takze     multimedialne     zaklada     krakowskie     organizowane     odbywac     program     salach     zakamarkow     teatralnych     odbedzie     2007     krakowskich     nocy     ulicznych     nieinstytucjonalne     spotkania     udzial