Going. | 3.  Festiwal Kino Dzieci w Poznaniu

3. Festiwal Kino Dzieci w Poznaniu

Poznań

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbywa się po raz trzeci. W tym roku zawita do ponad 30 kin w całej Polsce. W każdym z festiwalowych miast organizatorzy zaprezentują sekcję konkursową – osiem pełnych metraży, spośród których wybierzecie w gło­sowaniu publiczności ten najlepszy i przyznacie mu nagrodę Kwiatu Paproci. Konkurować o nagrodę będą animacje i filmy aktorskie. Nie­których bohaterów znacie już z książek, innych spotkacie po raz pierw­szy na premierowych seansach w Waszych kinach.

Dom przepadł, rodzinna pizzeria upadła, a tata zniknął – życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami. Na dodatek musi mieszkać z mamą i młodszym bratem, Ji-sukiem, w niewielkiej furgonetce, ale sza! To tajemnica.

„Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule.

Max może nie wygląda – jest dość niski, pulchny, ma blond włosy i bardzo bladą cerę – ale duchowo od najmłodszych lat jest stuprocentowym Indianinem.

Kto nie kocha ślubów? Na pewno nie mieszkańcy Valleby – całe miasteczko żyje nadchodzącym wielkim dniem Sary i Dina. To taka romantyczna historia – wielka miłość i dwie od lat skłócone rodziny.

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne (i trochę śmieszne – np. kasza nazywa się kuskus), kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne.

Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma, i ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Wiecie, ile tam można spotkać dzikich zwierząt?

Jest rok 1943. Chociaż Holandia już od trzech lat jest pod nazistowską okupacją, dla Tuura i Lamberta, dwunastoletnich najlepszych przyjaciół, II Wojna Światowa jest czymś odległym – biegają po lasach z wystruganą z drewna bronią, chowają się w jaskiniach i dzień w dzień chodzą do szkoły.

Anna jest samotniczką i trudno jej nawiązywać relacje z rówieśnikami. Dziewczyna spędza wakacje w domu na wsi. Zwiedzając okolicę trafia do starego domu, w którym mieszka Marnie.

Wszystkie zwierzątka w lesie są kolorowe – jeleń, miś, sarna i borsuk. Szary jest tylko ryś. I nie byłby to pewnie problem, bo przecież to nic złego nie być kolorowym, gdyby nie to, że wszyscy rysiowi dokuczają.

Czasem małżeństwo nie jest do końca życia. Tata Siema przekonał się o tym już dwa razy. Mama Winnie też wie to z doświadczenia.

Sōsuke znajduje i zabiera do domu małą rybkę. Okazuje się, że Ponyo to wyjątkowo uparta i rezolutna córka władców oceanu, która wykorzystując magię, zamienia się w dziewczynkę i nie chce słyszeć o powrocie do wodnego świata.

Dobry sportowiec jest nie tylko silny i zręczny. Owszem, żelazna kondycja jest bardzo ważna, ale też nie wystarczy. I nawet jeśli na dodatek taki sportowiec ma świetne wyniki, to też jeszcze nie znaczy, że jest sportowcem dobrym.

Coś dziwnego dzieje się w nowym domu Shō. Rzeczy znikają! Chłopiec odkrywa, że ktoś co chwila coś pożycza – a to drobiazgi, a to jedzenie. Ale kto?

Jest rok 1943. Chociaż Holandia już od trzech lat jest pod nazistowską okupacją, dla Tuura i Lamberta, dwunastoletnich najlepszych przyjaciół, II Wojna Światowa jest czymś odległym – biegają po lasach z wystruganą z drewna bronią, chowają się w jaskiniach i dzień w dzień chodzą do szkoły.

Czasami ktoś na pozór całkiem zwyczajny jest bohaterem – bo pokazuje nam świat, bo niesie pomoc (w utrzymywaniu porządku, albo np. znalezieniu życiowej partnerki), bo ma niesamowite przygody. Okazuje się, że każdy bohater ma też zwykłe, nie-takie-bohaterskie życie, sprawunki i problemy.

  roku     konkurowac     filmowy     trzeci     festiwalowych     spotkacie     premierowych     ponad     odbywa     metrazy     nagrode     przyznacie     sposrod     znacie     pierwszy     beda     aktorskie     osiem     sekcje     seansach     paproci     festiwal     filmy     innych     miast     waszych     bohaterow     niektorych     wybierzecie     polsce     glosowaniu     calej