Going. | 3.  Festiwal Kino Dzieci w Krakowie

3. Festiwal Kino Dzieci w Krakowie

Kraków

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbywa się po raz trzeci. W tym roku zawita do ponad 30 kin w całej Polsce. W każdym z festiwalowych miast organizatorzy zaprezentują sekcję konkursową – osiem pełnych metraży, spośród których wybierzecie w gło­sowaniu publiczności ten najlepszy i przyznacie mu nagrodę Kwiatu Paproci. Konkurować o nagrodę będą animacje i filmy aktorskie. Nie­których bohaterów znacie już z książek, innych spotkacie po raz pierw­szy na premierowych seansach w Waszych kinach.

Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje.

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne (i trochę śmieszne – np. kasza nazywa się kuskus), kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne.

Max może nie wygląda – jest dość niski, pulchny, ma blond włosy i bardzo bladą cerę – ale duchowo od najmłodszych lat jest stuprocentowym Indianinem. W końcu w dniu jego narodzin ojciec zawiesił mu na szyi pióro orła.

Kto nie kocha ślubów? Na pewno nie mieszkańcy Valleby – całe miasteczko żyje nadchodzącym wielkim dniem Sary i Dina. To taka romantyczna historia – wielka miłość i dwie od lat skłócone rodziny.

Dom przepadł, rodzinna pizzeria upadła, a tata zniknął – życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami. Na dodatek musi mieszkać z mamą i młodszym bratem, Ji-sukiem, w niewielkiej furgonetce, ale sza!

Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma, i ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Wiecie, ile tam można spotkać dzikich zwierząt?

Czasem małżeństwo nie jest do końca życia. Tata Siema przekonał się o tym już dwa razy. Mama Winnie też wie to z doświadczenia.

  kino     bohaterow     aktorskie     animacje     najlepszy     innych     ponad     roku     kwiatu     premierowych     kinach     odbywa     seansach     sposrod     pelnych     paproci     ktorych     przyznacie     polsce     zawita     festiwal     calej     filmowy     znacie     konkurowac     trzeci     metrazy     ksiazek     waszych     filmy     sekcje     festiwalowych