Going. | Tydzień na pełnej ku...lturze

Tydzień na pełnej ku...lturze

Warszawa | niedziela, 24. stycznia 2016

Nie tylko imprezami i koncertami człowiek żyje. Tym razem postanowiliśmy wybrać dla Was najciekawsze kulturalne wydarzenia ze świata sztuki. Spotkania z artystami, dyskusje, wystawy i oczywiście teatr. Chociaż ta bardziej imprezowa kultura zawsze nas kręci, to po ciężkim tanecznym początku roku przyszedł czas, by przyjąć w końcu dawkę tej wysokiej. Wszechświat nie znosi braku równowagi.

Następne spotkanie z cyklu „Kłopoty z tożsamością” poświęcone będzie tożsamości ofiar i oprawców. Jak wpływa na nas doświadczanie i stosowanie przemocy? Czy ofiara może stać się oprawcą i kiedy oprawca jest także ofiarą? Pytania te mają wyjątkową wagę szczególnie w przypadku narodów, które w historii występowały w obu tych rolach – nieraz jednocześnie.

"Bieszczady dla niektórych stały się azylem, bezpiecznym miejscem. Niekiedy była to ucieczka od starego życia, stworzenie swojego JA na nowo. Ale za każdym razem wśród historii, których szukam wśród gór, przewija się motyw porzucenia, zrezygnowania z czegoś lub z kogoś” - tak o swoim projekcie mówi jego autorka, ale jeśli chcecie się dowiedzieć więcej Agatę Grzybowską możecie przepytać w FDK.

Mariusz Czerwik w swoich pracach przedstawia zdarzenia z życia codziennego nie skażone ingerencją w otoczenie, jest dokumentalistą i obserwatorem, jednocześnie nie-uczestnikiem naturalnych wydarzeń. Fotografią uliczną zajmuje się od 2013 roku, wcześniej uwieczniał między innymi nowoczesną architekturę miejską.

Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza już w najbliższą środę - 27 stycznia - na spotkanie z Krystianem Bielatowiczem, który opowie o swoim najnowszym projekcie powstałym przy współpracy z Fundacją PCPM. Multimedialny projekt Bielatowicza - Ja uchodźca - składa się z fotografii i filmu, który będziecie mogli obejrzeć na spotkaniu. Oba opowiadają o syryjskich uchodzćcach w Libanie.

Po kolejny możecie wybrać się na spotkanie KLUBU CZYTELNICZEGO ŻIH. Tym razem będziecie mogli posłuchać o niezwykłym zbiorze historyjek skrzących się dowcipem i soczystością opisu codziennego życia Żydów z Odessy, które wyszły spod pióra genialnego obserwatora Izaaka Babla 85 lat temu, do dziś nie tracąc nic ze swej przenikliwości i czaru.

Wojciech Zamecznik (1923–1967) to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu to postać wielowymiarowa, lecz nadal nieznana. Odkrywany współcześnie jako fotograf, był aktywnym przez dwie dekady od zakończenia II wojny światowej wszechstronnym artystą. . Zostawił po sobie niezwykle bogate archiwum wypełnione projektami nie tylko plakatów i aranżacji wystaw, ale także scenografii, czołówek filmów, układów graficznych książek i czasopism, okładek płyt i kalendarzy, projektów stoisk na międzynarodowych targach przemysłowych, mebli, strojów teatralnych oraz nagrania filmowe i tysiące fotografii.

  wydarzenia     zawsze     roku     tanecznym     wysokiej     poczatku     imprezami     sztuki     dawke     ciezkim     znosi     braku     tylko     oczywiscie     wybrac     koncertami     wszechswiat     dyskusje     postanowilismy     rownowagi     wystawy     kreci     swiata     chociaz     teatr     razem     imprezowa     artystami     spotkania     przyjac     zyje     koncu