Going. | Must see!

Must see!

Lublin | wtorek, 24. stycznia 2017

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest, gdy mieszka się w Lublinie: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Od muzyki ambitnej po totalnie zakręcone lata 90/00 .

DJ KEBS – reprezentant Prosto Label, w tej chwili współpracuje z Sokołem. Nie sposób wymienić wszystkich artystów, którym DJ Kebs pomógł swoimi skreczami, czy to pracując w studiu czy też jako dj koncertowy.

Cykl wydarzeń ma na celu promowanie freestyle rapu, integrację i rozwój freestylowców po wschodniej stronie Polski oraz utworzenie tzw. “Reprezentacji Wschodu” - czyli 4 graczy wyłanianych co miesiąc na podstawie rankingu, którzy będą mogli reprezentować LBN Freestyle na bitwach krajowych (za pieniądze z puli !!!).

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów.

Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów.

Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów - ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

CZELUŚĆ słynie z wypuszczania przez głośniki gęstych kłębów dymu w postaci najświeższej selekcji oscylującej na pograniczu trapu i cloud-rapu. Znani są przede wszystkim ze swojego niepowtarzalnego stylu, który diametralnie różni się od reszty Polskiej sceny muzyki bassowej.

Pierwszy raz w historii Lublina największe głosy polskiej estrady spotkają się na jednej scenie podczas koncertu skomponowanego i napisanego specjalnie dla nich. „Zakochani w Lublinie”– kantata jazzrockowa Tomasza Momota to widowisko muzyczne stworzone z okazji obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji.

Będą to wyjątkowe koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

  rzeczy     czasu     planowania     wydarzen     przygotowalismy     mieszka     obejrzenia     trzeba     lublinie     bardzo     zobaczyc     jest     dobre     wiemy     dokladnie     duzo     malo     kiedy     sprobowac     miescie     liste     ulatwienia     wartych     wszystkiego     wybierac     gdzie     widzimy