Going. | Ruszaj w miasto za free!

Ruszaj w miasto za free!

Śląsk

Nie trzeba być bogaczem, aby wypełnić sobie cały tydzień ciekawymi wydarzeniami. Przygotowaliśmy dla Was listę pełną iwentów wartych odwiedzenia zwłaszcza, że cena za wstęp na nie wynosi równe okrągłe zero. Dużo darmowego dobra w naszym mieście.

Być bliżej natury, wypocząć, aktywnie spędzić czas czytając książki, wymienić swoją przeczytaną powieść na inną z naszego zbioru. Tego wszystkiego i jeszcze więcej doświadczycie podczas tegorocznych spotkań Biblioteki pod chmurką w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury.

W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną polskie filmy wyprodukowane od lat 50. do 80. XX wieku, wyprodukowane w amatorskich klubach filmowych, które funkcjonowały głównie przy dużych zakładach przemysłowych PRL. Filmy te pokazują polską rzeczywistość tamtego czasu z perspektywy zwykłego robotnika, zupełnie inaczej niż kino głównego nurtu, rządowe kroniki propagandowe czy też filmy tworzone przez awangardę.

Trening ten ułatwi Wam pokonywać przeszkody takie jak czołganie, wskakiwanie na barykady oraz wzmocni waszą siłę i wytrzymałość.

Oglądamy dobre filmy w luźnej kawiarnianej atmosferze. Mamy wielki ekran i całkiem wygodne krzesła. Popcornu nie będzie na pewno, za to kawy nie zabraknie.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy cenią naturalny, zdrowy i aktywny styl życia. Zarówno tych kochających jogę, jak również tych, którzy nie mieli jeszcze okazji, by jej spróbować.

Tegoroczny program Objazdowej Etiudy&Animy to najlepsze etiudy studenckie ze szkół filmowych całego świata (fabuły i dokumenty) oraz międzynarodowy program filmów animowanych.

W programie etiudy studenckie z bloku trzeciego tegorocznej Objazdowej Etiudy&Animy: Szczękościsk, Sightseeing i Kis.

Na wystawie „Abstrakcja użytkowa” Buczek odwołuje się do klisz z historii sztuki, filmu i wzornictwa, zadając pytanie o kondycję i powinności młodego artysty. Można się tu natknąć na videoinstrukcję pokazującą jak w domowych warunkach wywabić z powierzchni skóry linie papilarne czy złowieszcze lustro z rtęci.

Zapraszamy na spotkanie z poezją, gdzie będzie można posłuchać, podyskutować, zaprezentować własną twórczość. Spotkanie odbędzie się z udziałem zaproszonych gości z Wolnej Inicjatywy Artystycznej Wytrych z Rybnika.

Nie rób faux pas (gańby). Przyjdź o godz. 18.00 w czwartek na la comedie (gryfny film) vis a vis (wele) kościoła św. Józefa na boisku SP 17.

Inwazja foodtrucków powraca! Odwiedź Park Śląski i smakuj najlepsze dania kuchni świata, serwowane przez starannie wyselekcjonowane foodtrucki z całej Polski.

Szymon Kobylarz od dłuższego czasu jako punkt wyjścia do swojej twórczości wykorzystuje pojęcia matematyczne, takie jak ciąg Fibonacciego, geometria fraktalna czy liczba “φ” (phi). Stają się one dla niego bazą do tworzenia rzeźb i obiektów wykonywanych w drewnie z rzemieślniczą precyzją.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana.

Cykl spotkań dla całej rodziny, na które zapraszamy wszystkich miłośników sztuki. Każdemu spotkaniu towarzyszy obraz wybitnego twórcy, wokół którego toczą się działania plastyczne. Tym razem inspirować nas będzie Marc Chagall.

We wrześniu tego roku minie 15 lat od kiedy założona w Cieszynie Galeria Szara, działa na artystycznej mapie Polski, jako niezależna, niekomercyjna instytucja kultury. W 2016 roku przeniosła siedzibę z Cieszyna do Katowic, tym samym otwierając nowy rozdział w swojej historii. Zagrają m.in. Piernikowski, Iron Noir czy Czarny Latawiec.

  okragle     darmowego     wydarzeniami     rowne     wynosi     wypelnic     tydzien     odwiedzenia     ciekawymi     zero     pelna     zwlaszcza     trzeba     przygotowalismy     duzo     wartych     iwentow     naszym     liste     cena     caly     bogaczem     wstep     sobie     dobra     miescie