Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Łódź

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać, co warto zobaczyć w łódzkich teatrach.

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta.

„Klub mężusiów” to ironiczny pstryczek w nos dla problemów małżeńskich. Dowcipne ukazanie dwóch, diametralnie różniących się od siebie światów – kobiet i mężczyzn.

"Ziemia obiecana" to opowieść o tym, jak rodzi się potwór. O rodzącym się mieście, rodzącym się przemyśle i krwiożerczym kapitalizmie.

LOVECRAFT to spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego. Tekst Bolesto odnosi się do postaci Howarda Phillipsa Lovecrafta, amerykańskiego pisarza z przełomu XIX i XX wieku, znakomitego autora i pioniera powieści grozy i fantasy, twórcy tzw. mitologii Cthulhu. Uwaga! Spektakl będzie polską prapremierą teatralną poświęconą temu pisarzowi.

Garderobiany to należąca do współczesnego kanonu sztuka o ulotności teatru, o osobistym i artystycznym spełnieniu, o samotności, lojalności i międzyludzkich grach. W roli Sira występuje Jan Englert, Garderobianego gra Janusz Gajos.

Jim Watt młody, przystojny i spełniony zawodowy londyńczyk mieszka ze swoją dziewczyną Helen. Wydaje się, że jego życie uczuciowe i zawodowe są poukładane. Ile jest w stanie poświęcić dla kariery? Na ile zależymy od innych?

Jak piszą twórcy spektaklu „Punkt zero. Łaskawe”, odważają się oni sięgnąć po opisaną przez Jonathana Littela historię Maxa Aue,kata, niemieckiego oficera, członka elitarnej grupy nazwanej mistrzami śmierci, który brał czynny udział w zagładzie Żydów. Tak, trzeba odwagi, by opowiedzieć ten burzliwy los wykształconego Europejczyka, który uwierzył w sens swojej pracy.

Czego nie widać Michaela Frayna to jedna z najchętniej wystawianych i oglądanych sztuk o teatrze i ludziach teatru. To pełna angielskiego humoru, piętrzących się scenicznych i zakulisowych wypadków, rozegrana w brawurowym tempie opowieść o powstawaniu przedstawienia.

Spektakl poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu jest próbą przyjrzenia się krótkiemu, aczkolwiek intensywnemu życiu muzyka – przedwcześnie zakończonemu przez niespodziewaną i absurdalną wręcz śmierć.

  warto     wybrac     ktorej     mozecie     zapomniec     ruszamy     liste     muzyka     poza     czasami     raczej     nasze     zyje     szalenstwie     bardziej     zobaczyc     pijanstwie     miasto     krotka     teatrach     ciezko     skupiaja     plany     tylko     ostatnio     czlowiek     okazji     samorozwoju     lodzkich     latwo     przygotowalismy     piatek