Going. | Weekend z Going. w Lublinie

Weekend z Going. w Lublinie

Lublin | wtorek, 24. stycznia 2017

Spędźcie wspólnie z Going. cały weekend. Podpowiadamy, gdzie warto się pojawić, żeby świetnie się bawić i łyknąć nieco kultury.

Pamiętajcie, że w styczniu każdy do ostatniej chwili twierdzi, że poradzi sobie ze swoimi postanowieniami noworocznymi. Kończy się tak, że karnet na siłownie traci swoją atrakcyjność już po trzeciej wizycie, a dieta sypie się już nazajutrz. Ale jest jedno postanowienie, w którym bardzo łatwo i przyjemnie wytrwać. To spędzanie każdego piątku w Domu Kultury.

Magdalena Buka Boduła vocal, Bartek Czubak gitara. Duet szczególny. Jazz wypełnia ich serca, poruszają się wielu kierunkach i dotykają wielu pokrewnych gatunków muzycznych. Magda i Bartek zagrają autorskie aranżacje kultowych standardów jazzowych początków tego gatunku, środka jazzowej rewolucji i współczesnych selekcji najlepszych jazzowych kompozycji. Wieczór smaku, wieczór doskonałych dźwięków i emocji.

Starium to kolektyw dj'ski z Lublina, popularyzujący szeroko pojętą muzykę future beats oraz nowe brzmienia, o których będzie wkrótce głośno. Trzech entuzjastów muzyki - Proper, bassline_soldier i AJdaDude swoje inspiracje czerpią z różnych zakątków świata, począwszy od rodzimego podwórka, poprzez Kalifornię, kończąc na głównych metropoliach Europy. Dzieląc się swoją pasją i wcielając ją w życie - grają i promują tematyczne imprezy spod szyldu future beats.

Piotr i Krystian. Partymakers. Krążą o nich legendy, większość z nich to prawda. Już 21 stycznia puszczą wodze fantazji, aby zaprezentować Wasze ulubione piosenki. Piosenki które znacie i lubicie, niektórych nie znacie ale możecie być pewni, że je lubicie. Ten duet rozpalił już setki parkietów.

Co wyróżnia Marcina Czubalę od przeciętnego artysty techno? Częściowo fakt, że jest Polakiem i nie mieszkaw Berlinie. Z pewnością też jego zaplecze i warsztat osadzony w muzyce klasycznej - w przeszłości wziął udział wponad 300 koncertach i festiwalach. Jednak przede wszystkim jego własny i oryginalny styl. Z jednej strony osadzony w minimal house i techno, z drugiej zaś obudowany charakterystycznymi, zmysłowymi i pełnymi dynamiki aranżacjami i nowatorskimi dźwiękami.

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów.

Muzyka kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie Głupi, pchając zespół ØRGANEK bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.

Niedzielny cykl imprez Disco ponad WSZYSTKO jest dla ludzi których tradycyjny weekend to za mało.

"Cywilizacja" to pięcioodcinkowy serial improwizowany osadzony w realiach starożytności. Bogowie, śmiertelnicy, filozofowie, mityczne kreatury, miłość, walki i intrygi.

  caly     going     zeby     pojawic     podpowiadamy     nieco     weekend     gdzie     lyknac     wspolnie     spedzcie     kultury     bawic     warto     swietnie