Going. | RadioJAZZ.FM poleca #2

RadioJAZZ.FM poleca #2

Warszawa | poniedziałek, 1. lutego 2016

Stołeczny jazz to zarówno tradycja, nowoczesny mainstream, awangarda/impro oraz jam-session.

RadioJAZZ.FM wybiera najlepiej zapowiadające się występy, których nie warto przegapić.

Dwa nazwiska rozpalające wyobraźnię fanów jazzu, etno, post-rocka i improwizacji. Pierwsze spotkanie na żywo tych dwóch artystów – można spodziewać się ambientowego i drone’owego transu z użyciem gitary, elektroniki i nietypowych instrumentów dętych. Przy okazji premiera płyty „Lines” Zimpla, wydawanej przez Instant Classic

Dynamiczne, pozostające w obrębie jazzowego mainstreamu trio fortepian-kontrabas-perkusja. Klasycznie, ale jednocześnie poważnie, nowocześnie i z wyjątkową energią.

Dwóch młodych muzyków, których warto obserwować. Studenci skandynawskich uczelni, którzy nie boją się grania w najróżniejszych konfiguracjach i ze znacznie starszymi od siebie kolegami. Ostatni album tria Zawadzkiego – „Euphony” – było znakomite!

Projekt Włodka Pawlika i poety Adama Zagajewskiego. Na scenie wystąpią także Natalia Wilk, Marek Bałata, Łukasz Jemioła i Weezdob Collective.

Jedyny w Polsce koncert tego wyjątkowego duetu saksofonu i perkusji. Wydarzenie nie do przegapienia dla fanów free-jazzu – Joe McPhee to absolutny weteran gatunku, a jego gra zdecydowanie bliższa jest klasykom niż współczesnej, poszukującej awangardzie.

Spotkanie weteranów polskiego jazzu w ramach cyklu „Swing Club”. Na scenie, oprócz lidera, pianista Janusz Skowron, basista Wojciech Pulcyn, perkusista Kazimierz Jonkisz i wokalista Janusz Szrom.

Puzonistów nie mamy wielu w kraju, ale wyjątkowość gry Niewiadomskiego zdecydowanie nie polega na rzadkości tego instrumentu. Razem z Jakubem Skowrońskim z Power of the Horns i Ksawerym Wójcińskim, czołowym basistą młodego pokolenia tworzą potężną, pełną pasji i mocy maszynę.

Powrót do klasycznego jazzu lat 50. I 60. wraz z nowojorskim gitarzystą Edem Cherry i jego polską sekcją rytmiczną.

  jamsession     tradycja     przegapic     najlepiej     mainstream     radiojazzfm     jazz     zapowiadajace     awangardaimpro     nowoczesny     warto     wystepy     ktorych     zarowno     oraz     stoleczny     wybiera