Going. | Before Tauron Nowa Muzyka

Before Tauron Nowa Muzyka

Śląsk

Tauron Nowa Muzyka 2017 odbędzie się w drugi weekend lipca, w dniach 6 - 9 lipca 2017 na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Festiwal prezentuje to, co w muzyce elektronicznej i improwizowanej najlepsze i najświeższe. Before Festiwal Nowa Muzyka jest cyklem imprez poprzedzających to katowickie święto muzyki.

Artyści, którzy w grudniu zagrają w Hipnozie, to podopieczni Matiasa Aguayo. Tak samo jak szef wytwórni Comeme specjalizują się w nieokiełznanej odsłonie muzyki klubowej. W ich świecie muzyka latynoska egzystuje na równych prawach z techno i odhumanizowanymi dźwiękami industrialu, a postpunkowy brud jest równie ważny co plemienna rytmika.

67-letni Lubomyr Melnyk urodził się w Monachium w rodzinie ukraińskich emigrantów, młode lata spędził w Kanadzie, a muzyczne szlify zdobywał w latach 70. w Paryżu. Uważany jest za najszybszego pianistę świata.

Niechęć to wschodząca gwiazda polskiego jazzu. Mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy - wydany w 2013 roku "Śmierć w miękkim futerku" i tegoroczny "Niechęć", ale ich domena to żywiołowe, nieprzewidywalne występy na żywo.

  festiwal     swieto     katowickie     poprzedzajacych     muzyki     weekend     slaskiego     imprez     muzeum     katowicach     cyklem     muzyce     terenie     nowa     tauron     improwizowanej     odbedzie     before     jest     2017     drugi     muzyka     lipca     najlepsze     najswiezsze     prezentuje     elektronicznej     dniach