Going. | Must See!

Must See!

Warszawa | czwartek, 11. lutego 2016

Przed nami kolejny weekend, a po nim tydzień pełen wrażeń. Jak zwykle przygotowaliśmy dla was listę, w której zebraliśmy wszystkie najciekawszy wydarzenia nadchodzących dni. Jest trochę imprez do tańczenia, trochę filmów do obejrzenia i iwentów, na których wypada się pojawić z dziewczyną lub chłopakiem. Widzimy się?

Powrót do klasycznego jazzu lat 50. I 60. wraz z nowojorskim gitarzystą Edem Cherry i jego polską sekcją rytmiczną.

Bartosz Tkacz to muzyk saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu „Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych. Ray Dickaty z wykształcenia rzeźbiarz, aktywny członek polskiej i światowej sceny muzyki improwizowanej i free jazzowej. Wierzy w emancypacyjną funkcję sztuki awangardowej.

Trudno napisać coś nowego i odkrywczego o Villalobosie. Jeden z najlepszych didżejów na świecie, o którego booking prosił chyba każdy fan elektroniki w całej Polsce. Urodził się w Chile, ale wychował w Niemczech. Dlatego mimo mocno berlińskiego brzmienia, które jest jego wizytówką, w tych mocnych produkcjach nie trudno zauważyć dostrzec wpływy latino. Gdy w 2003 roku jego debiutancki album ujrzał światło dzienne Villalobos z miejsca mógł dopisywać do swojego nazwiska dodatkowe “s”. W naszym kraju pojawi się pierwszy raz od ponad 3 lat i dla wielu będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń klubowych tego roku.

Obraz dzisiejszej sceny elektronicznej nie byłby pełen bez uznania wkładu, jaki Guy i Howard Lawrence wnieśli wraz z ukazaniem się ich debiutanckiego „Settle” w 2013 roku. Płyta przez wiele tygodni znajdowała się na czele kluczowych zestawień najpopularniejszych wydawnictw i otworzyła drogę kolejnym młodym wykonawcom nowej fali elektroniki. Pod koniec zeszłego roku duet wydał swój drugi album zatytułowany “Caracal”, o tym jak się prezentują panowie z nowym materiałem w szczycie swojej kariery będziemy mogli się przekonać już w tę sobotę na Torwarze.

Czy wyobrażacie sobie lepsze miejsce na walentynkową imprezę od klubu, który nazywa się Miłość? Wręcz nie przystoi nie sprawdzić, co się czai w jednej z naszych ulubionych miejscówek ostatnich 12 miesięcy. A na Kredytowej 9 pojawi się silna reprezentacja dobrej muzyki. Będą panie - Neen i Princess Rap. Będą panowie Kovvalsky, Artur8 i Rapperoni. No i będzie Flirtini, którzy - umówmy się - w dużym stopniu zasługują na własną kategorię wagową, szczególnie w dzień Walentego.

Pustki niebezpiecznie zbliżają się do pełnoletności. Powstały pod koniec XX wieku zespół świętuje nadal póki co 15-tkę, ale my lubimy patrzeć w przyszłość i zastanawiamy się, czy dostaniemy zaproszenie na jakieś pijaństwo w sierpniu 2017 roku. Niecałe pół roku temu do sprzedaży trafiło podsumowanie 1,5 dekady istnienia w formie składanki zatytułowanej “Wydawało Się”. Oprócz hitów z poprzednich wydawnictw fani otrzymali od zespołu dwa premierowe utwory “O Krok” i “Liczę do Dwóch”. Podczas koncertu w Kulturalnej możemy się spodziewać podobnej mieszanki. Dobrych staroci i świetnych nowości. Spieszcie się po bilety, bo pusto nie będzie.

  zebralismy     przed     troche     jest     wypada     iwentow     wrazen     pelen     najciekawszy     widzimy     pojawic     ktorych     tanczenia     chlopakiem     kolejny     nami     weekend     przygotowalismy     obejrzenia     liste     filmow     dziewczyna     tydzien     zwykle     nadchodzacych     wydarzenia     ktorej     imprez     wszystkie