Going. | Polecamy z Aktivistem

Polecamy z Aktivistem

Warszawa | poniedziałek, 15. lutego 2016

Ferie za nami. Czas ruszyć tyłki i zacząć skakać nie na stokach, ale w klubach. Tym razem wytypowanie najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu nie sprawiły nam wiele kłopotu. Sprawdźcie, gdzie będziemy się z wami widzieć!

Dublin zapisał się wielkimi literami w historii muzyki. Choć właściwie była to tylko jedna litera i towarzysząca jej cyfra. 35 lat po debiucie U2, w stolicy Irlandii powstała formacja Kodaline (przez kilka lat funkcjonująca pod nazwą 21 Demands), która pierwszy raz pojawiła się w Polsce w ramach Open’er Festival. Kodaline okazali się idealnym strzałem - w pełnym lipcowym słońcu zgromadzili pod sceną kilka tysięcy fanów, którzy od dawna oczekiwali na występ swoich ulubieńców. Sprawdźcie, jak sobie radzą w innych okolicznościach przyrody!

Jest jakaś magia w nazwisku Parova Stelara. Jest to jeden z tych muzyków, którzy do Polski trafiają raz na 12 miesięcy i za każdym razem wyprzedaje każdy koncert grany w pięciu różnych miastach naszego kraju. Stelar w swojej muzyce zaczynał od fascynacji trip-hopem, ale od jego debiutu minęła ponad dekada i Parov przeniósł swoje brzmieniu w stronę mieszanki chilloutu i downtempo połączonego z prawdziwym bogactwem żywych instrumentów.

W 2015 roku Anderson zdążył dograć się do sześciu tracków na powrotnym albumie Dr. Dre „Compton”, wydać świetnie przyjęty drugi album zatytułowany „Malibu” i chwilę po premierze płyty podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Aftermath. W Polsce Anderson pojawi się po raz pierwszy, a towarzyszyć mu będzie zespół Free Nationals. Muzykę .Paaka trudno jednoznacznie określić. Wokalista zaczynał od tworzenia soulowych wersji hitów białej Ameryki nawiązując w ten sposób do początków popularności rock’n’rolla, połączył to z fascynacją folkowym brzmieniem i niesamowitym feelingiem soulu i funku. Koncert jest Otwarciem Festiwalu World Wide Warsaw - jednej z najważniejszych muzycznych inicjatyw 2016. Trzeba być!

Trzy składy hip-hopowe, które gdyby same występowały w Palladium z łatwością wypełniłyby całą salę. A w sobotnią noc pojawią się obok siebie, aby zagrać trzy wyjątkowe koncerty. Trzy składy, z których każdy jest w innym miejscu swojej kariery tworząc muzykę inspirowaną innym brzmieniem. Jest Taco Hemingway - największy wygrany muzyk ostatnich 12 miesięcy, który prawdopodobnie nie ma już od dawna miejsca na kominku, by zmieścić kolejne otrzymywane nagrody. Rasmentalism - ci pierwszy, o których zawsze mówiło się “jednak Polacy umieją tworzyć świeżo brzmiący hip-hop”. I oczywiście Sokół z Marysią Starostą - jedne z największych nazwisk w historii polskiego rapu. Nie można przegapić połączenia tych trzech sił.

Pamiętamy jak dziś gdy panowie z Dype rozpoczynali swoją przygodę z warszawskim clubbingiem pod nazwą swojego nowego kolektywu. Od tego czasu minęło sporo miesięcy i wiele imprez przetańczyliśmy. Ostatnie 365 dni dla Dype’ów były wyjątkowo dobre, gdyż do Warszawy zaprosili Konstantina, Vrila czy Antigone. Teraz do stolicy przyjedzie trzech kolejnych gości wśród których znajdą się reprezentanci kultowych Bunker New York czy Lobster Theremin. Wszyscy widzimy się w szkole dobrego techno!

  razem     nami     ferie     wiele     skakac     wami     klubach     tylki     ruszyc     wytypowanie     najciekawszych     czas     zaczac     stokach     klopotu     weekendu     bedziemy     sprawily     gdzie     sprawdzcie     widziec     wydarzen     nadchodzacego