Going. | Must See!

Must See!

Warszawa | środa, 17. lutego 2016

Kolejny zimowy tydzień przed nami. Wiosna jest coraz bliżej, a czasami zdarza jej się przez przypadek zahaczyć nawet o nasz kraj. Gdy za oknem 10 stopni warto przeanalizować dokładnie jakie plany rozpisaliśmy w naszych kalendarzykach, bo niedługo zamiast do klubów wszyscy będziemy chodzić do parków.

Codziennie wewnątrz tysięcy fabryk na świecie produkuje się tony wyrobów tekstylnych. Umieszcza się na nich obrazki, symbole, a wszystko po to by człowiek (konsument) poczuł się modnie i wyjątkowo. Naprzeciw tym mglistym próbom bycia unikatowym powstał projekt SELFISZ.

Nowy film Lenny'ego Abrahamsona ("Frank") nominowany do 4 Oskarów, w tym za Najlepszy Film. Jack mieszka ze swoją Mamą w Pokoju. Pokój jest bardzo mały, ale jest wyjątkowy, bo to cały ich świat, który matka stworzyła jako bezpieczne miejsce dla jej syna. Jack zna dobrze każdy zakamarek swojego malutkiego świata, ale czeka go niedługo zaskakujące odkrycie

Anderson .Paak to pochodzący z Kalifornii raper, który dał o sobie znać na scenie LA w 2011 roku. Od tego czasu muzyk zyskał rozgłos na całym świecie mieszając swoje fascynacje folkiem i klasycznym rockiem z soulem, jazzem i hip-hopem.

Dom Spotkań z Historią będzie świętował dekadę istnienia z prawdziwą pompą. W ramach urodzinowych obchodów warsztaty dla dzieci, koncerty, możliwość zwiedzenia domu pod opieką kuratora wystawy “Na Nowo. Warszawiacy 1945-55” a do tego wyjątkowy turniej “Warszawa w rozumie” który zostanie poprowadzony przez Janusza Weissa.

20 lutego w warszawskim klubie Palladium po raz pierwszy na jednej scenie wystąpią Rasmentalism, Sokół i Marysia Starosta oraz Taco Hemingway. Wyjątkowi artyści, nietuzinkowe miejsce i równie wyjątkowa okazja, 20 lutego wprowadzamy bowiem do miejskiego języka dwa nowe hasła: Everytap oraz World Wide Warsaw.

Trzeci rok działalności za nimi. Kolejny rok zmagań, dzięki którym mieliśmy okazję poznać więcej brzmień, które wpisują się w formułe dype oraz jest źródłem inspiracji dla panów odpowiedzialnych za imprezy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy oscylowali w okolicach głębokiego techno, zapraszając do stolicy takich artystów jak : Konstantin (Giegling), Vril (Dystopian) oraz Antigone (Token).

Jeden z najwybitniejszych brytyjskich saksofonistów i kompozytorów jazzowych – Andy Sheppard, wyrusza w trasę koncertową po Europie promującą jego najnowszy album „Surrounded by Sea” wydany nakładem, legendarnej już, wytwórni fonograficznej ECM.

Grandbrothers, czyli pianista Erol Sarp i projektant syntezatorów Lukas Vogel na żywo łączą klasyczne brzmienie fortepianu z elektroniką, muzyką eksperymentalną i ambientem

  warto     coraz     naszych     kolejny     blizej     jakie     chodzic     czasami     przypadek     niedlugo     rozpisalismy     wszyscy     oknem     zimowy     zahaczyc     zdarza     plany     dokladnie     nami     przeanalizowac     stopni     przed     klubow     parkow     kraj     tydzien     przez     jest     kalendarzykach     bedziemy     zamiast     nasz