Going. | RadioJAZZ.FM poleca #3

RadioJAZZ.FM poleca #3

Warszawa | czwartek, 18. lutego 2016

Stołeczny jazz to zarówno tradycja, nowoczesny mainstream, awangarda/impro oraz jam-session. RadioJAZZ.FM wybiera najlepiej zapowiadające się występy, których nie warto przegapić.

Debiutancki album “Birth” kwintetu Piotrowicza był wyraźnym sygnałem, że na młodej scenie jazzowej pojawia się ważna postać. Ale impulsem do pójścia na koncert może być chociażby szansa, żeby usłyszeć na scenie uzbrojony w dwa saksy i trąbkę sześcioosobowy skład!

Jazzowa aranże piosenek duetu Wasowski-Przybora w wykonaniu tria Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik i Janusz Szrom. Coś dla fanów jazzu z większą dawką spokoju i humoru.

Saksofonista nagrywający dla ECM-u i muzyka z nowej płyty „Surrounded By Sea”. Typowe dla wytwórni oniryczne, pejzażowe brzmienie ustabilizuje sekcja kontrabas-perkusja oraz ambientowo grająca gitara elektryczna.

Na Placu Grzybowskim kolejna propozycja dla fanów nietypowego impro. Tym razem duet fortepianu z syntezatorami i elektroniką.

Wieczór pełen improwizacji w Mózgu. W pierwszym secie argentyński multigatunkowy multiinstrumentalista, w drugim polsko-hiszpańskie trio na klarnet, perkusję i kontrabas.

Tradycyjny amerykański śpiew chóralny, dobrze znany z wielu produkcji filmowych, przeniesiony na grunt instrumentalnego jazzu. I to na zaledwie dwa instrumenty – fortepian i trąbkę.

Jeden z najlepszych składów polskiego, mainstreamowego jazzu, który ostatnio koncertuje na całym świecie. Muzyka tria Dutkiewicza, w której trafiają się regularnie covery utworów Hendrixa i Niemena, to świetna sprawa i dla fanów jazzu, i tych, którzy na koncert trafią „przypadkiem”.

Bard i znany z kontrowersji rockman w całkiem nowej odsłonie. Jazzowy kwartet i Maciej Maleńczuk, który „gra na saksofonach i czasem śpiewa”. Będzie piwnicznie, poetycki i rootsowo (w jazzowym stylu).

Premiera albumu irlandzkiego perkusisty Seana Noonana, wydawanego przez polską oficynę For-Tune. Koncert poprzedzi solowy set intrygującego, młodego Zbyszka Chojnackiego, grającego tylko na akordeonie i wspierającego się elektroniką.

  nowoczesny     jazz     najlepiej     oraz     zapowiadajace     wystepy     tradycja     przegapic     ktorych     zarowno     wybiera     warto     radiojazzfm     stoleczny     jamsession     mainstream     awangardaimpro