Going. | Polecamy z Aktivistem!

Polecamy z Aktivistem!

Warszawa | poniedziałek, 22. lutego 2016

Zaraz koniec lutego, czyli tego zabawnego miesiąca, w którym znajomi urodzeni 29-tego wciąż trąbią o tym, że mają 8 lat, co jest nieśmiertelnym żartem, który nigdy się nie nudzi (na szczęście powtarzany jest tak rzadko). W ramach odskoczni od słabych żartów zawsze, możemy sobie poprawić humor dobrą muzyką na mieście. A nasze rekomendacje w tym tygodniu też mocno zahaczają o tematy urodzinowe.

Dużo wody w Wiśle upłynęło od kiedy ostatni raz jeden z najpopularniejszych przedstawicieli Ghostly International, Shigeto, występował w naszym kraju. I chociaż artysta co roku zjeżdża ze swoim wyjątkowym show całą Europę jakoś nigdy nie po drodze mu było z Polską. W końcu Zachary Shigeto Saginaw przyjeżdża do Warszawy i zaprezentuje swój najnowszy live w ramach promocji najnowszego wydawnictwa „Intermission”, na które artysta kazał nam czekać niemalże dwa lata. Jak to u Zachary’ego w ramach jego występu możemy spodziewać się wyjątkowej mieszanki elektronicznego live’a i jego perkusyjnych improwizacji, które na chwilę przeniosą nas na świeżo odkryte pejzaże jego muzycznych fascynacji. Obok niego wystąpią jeszcze dwaj inni przedstawiciele Ghostly – Heathered Pearls i Lord Raja. Ten pierwszy znany jest ze swojego burzliwego związku z technicznym brzmieniem, a drugi to idealny przykład nowego spojrzenia na beatowe brzmienia.

Pół dekady temu zaczęłą się przygoda dziennikarzy BNA z pisaniem. Jesteśmy pewni, że nikt ze składu nie spodziewał się, że portal okaże się takim sukcesem. W piątkową noc będziemy świętować na bogato kolejne urodziny Całkiem Nowego Hymnu, a pomogą nam w tym występy Lily Hates Roses, Oxford Drama i Milky Wishlake. Ten ostatni zagra specjalny koncert w ramach promocji dopiero co wydanego albumu. Na zakończenie imprezy możecie się spodziewać bardzo wesołego dj seta od samych twórców Brand New Anthem.

Plac Defilad będzie w ten piątek urodzinowy w pełni. Na przeciwko urodzin BNA w Kulturalnej dekadę istnienia świętować będą panowie z Soul Service. W ramach imprezy oprócz kolektywu jubilatów pojawi się legendarny dj i digger Keb Darge. Swoją karierę przygodę z muzyką rozpoczął jako profesjonalny tancerz. W latach 70-tych bawił się i tańczył w słynnym Wigan Casino wtedy też zaczął kolekcjonować Northen Soul. Już w 1981 zyskał szacunek i dobrą reputacje jako Dj. W 1996 roku Keb Darge rozpoczął wydawać serię legendarnych dziś kompilacji Deep Funk ,a później Soul i Funk Spectrum dla wytwórni BBE Records

Minęło 5 lat od ich poprzedniego albumu, ale te 60 miesięcy nie zmieniłyo wiele w świecie muzycznym u chłopaków. Duet pochodzący z Kanady zaczynał już w 1999 wtedy jeszcze w oryginalnym składzie Jeremy’ego Greenspana i John’ego Dark. Potem tego drugiego zastąpił Matt Didemus i tak już pozostało po dziś dzień. Ich najnowsze wydawnictwo “Big Black Coat” ukazało się w sprzedaży 5 lutego i jedyne 3 tygodnie po premierze duet po długiej przerwie znowu pojawi się w Warszawie. Jeśli chcecie znowu poczuć się jak za najlepszych czasów Jadłodajni Filozoficznej, ruszajcie bez zastanowienia do Fabryki Trzciny.

Urodzinowy maraton trwa w najlepsze. W ramach pierwszy urodzin Miłości klub razem z World Wide Warsaw zaprosił mistrzów elektroniki - kolektyw Artful Dodger. Te niekwestionowane legendy brytyjskiego clubbingu i ojcowie chrzestni nowej fali garage’u, inspiracje dla takich producentów jak Disclosure, Gorgon City czy Duke Dumont z pewnością na długo rozgrzeją parkiet na Kredytowej 9. Artful Dodger zaczynali pod koniec XX wieku w swoim rodzinnym Southampton, a ich pierwszym hitem był utwór, który zapoczątkował wielką karierę Craiga Davida “Re-Rewind”. Aktualnie do skłądu należą DJ Dave Low i MC Alistair, duet pojawi się w Polsce na pierwszym od dawna klubowym występie. Żyją juz sto lat i zaśpiewają sto lat Miłości! Wszystko się zgadza.

  odskoczni     miescie     zabawnego     zahaczaja     rekomendacje     szczescie     ktory     miesiaca     czyli     urodzinowe     zartow     powtarzany     tematy     ramach     rzadko     tego     tygodniu     koniec     29tego     nudzi     muzyka     mozemy     wciaz     jest     lutego     ktorym     niesmiertelnym     mocno     dobra     zawsze     znajomi     trabia