Going. | Święta coraz bliżej

Święta coraz bliżej

Śląsk

Święta już za chwilę. Nie musisz wypatrywać pierwszej gwiazdki siedząc w domu! Spędź ten magiczny czas na mieście z Going.

"Scrooge. Opowieść Wigilijna" w reżyserii Henryka Adamka to wzruszająca historia przemiany skąpca – tytułowego Scrooge'a - w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia.

Nadszedł czas na edycję świąteczną Wegańskiej Kuchni Społecznej. Podczas niedzielnego popołudnia na stołach zagoszczą zweganizowane potrawy wigilijne. Zapachnie grzybami i kapustą kiszoną, poleje się barszcz, nie zabraknie również potraw a la ryba w różnych wydaniach.

Choć prapremiera dzieła odbyła się w Sankt Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Dziś spektakl ten kierowany jest głównie do młodszych widzów, ale nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Orkiestrą Muzyki Nowej wpisuje się w swym repertuarze w przedświąteczny czas oczekiwania. Zróżnicowany program koncertu sięga w tak odmienne stylistycznie obszary jak muzyka Johanna Sebastiana Bacha czy prawykonanie kompozycji znakomitego jazzowego skrzypka Adama Bałdycha.

Przedświąteczny wieczór w klimatach romantycznego disco. Zagrają Dmitruk i Piwowar.

Zespół młodych muzyków jazzowych prezentujący repertuar oparty o najpopularniejsze piosenki świąteczne takie jak: "Let It Snow", "White Christmas" czy "Jingle Bells". W aranżacjach i sposobie wykonania nawiązują do stylu znanych amerykańskich gwiazd takich jak Frank Sinatra czy Nat King Cole.

Będziecie mogli usłyszeć całą gamę dziwnych dźwięków spod znaku dobrej elektroniki, minimal, house and techno. Tym razem wigilijne przypowiastki wygrywać będą następujący jeźdzcy: Rafal Furst, Maq, Nail i Pogoria.

Taneczne celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia. Będzie okazja do spotkania się z przyjaciółmi i pokręcenia nóżką.

Będą tańce i picie ze znajomymi, którzy wrócili na święta. 2 DJ, 1 parkiet.

Klosterowe spotkanie towarzysko-opłatkowo-taneczne.

Pasterzami tego wieczoru będzie rezydent Endorfiny Pony Disco,wraz z jego Gościem - Cristalem.

Znowu karp i grzybowa, znowu te same życzenia i ten sam opłatek. Odbębnij to, co musisz i dawaj na Bassterkę, tutaj nie będzie rutyny i powtarzalności. Zagrają: Kuaq, Contact, Piwowar (chyba) i inni.

W pierwszy dzień Świąt na parkiecie przywitają Was: Lisi, drGroove, K.Andy, 2lc, Nemo, Diteeer. Grane będzie house / old school / disco.

  magiczny     siedzac     wypatrywac     swieta     pierwszej     czas     chwile     domu     musisz     miescie     spedz     going     gwiazdki