Going. | Idź do teatru!

Idź do teatru!

Białystok | wtorek, 24. stycznia 2017

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w krakowskich teatrach.

„Kot w butach” to przedstawienie realizowane w oparciu o doskonały tekst Hanny Januszewskiej. Jest to znana bajka, ale opowiedziana trochę inaczej. Można w tym tekście doszukać się wątków historycznych i nawiązań literackich do „Zemsty” A. Fredry.

Młodszy lejtnant Michaił Zubow, Misza Wyzwoliciel, który 17 września 1939 roku w szeregach Armii Czerwonej wkroczył na terytorium Polski od 50 lat z okładem śmieszy i przeraża z kart genialnej książki Sergiusza Piaseckiego "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - błyskotliwego studium mentalności "człowieka radzieckiego".

Pierwsza edycja dziecięcej, charytatywnej inicjatywy artystycznej. Na scenie wystąpi około 150 osób, a widzowie zobaczą choreografie baletowe, taniec współczesny oraz choreografie dziecięce do muzyki między innymi takich kompozytorów jak: P.Czajkowski, W.A. Mozart, J.Strauss, L.Delibes, J.Lanchbery i L.Ienaudi.

„EMOCJAŁKI” to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jedyna okazja do scenicznego spotkania z bohaterami kultowej „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

Najsłynniejszy historia miłości, jaką zna świat. Miłości cudownej, szalonej, czystej i wzniosłej. A zarazem opowieść Szekspira to skondensowane do granic możliwości studium nieposkromionych emocji: nienawiści i pogardy, miłosnych wzlotów i bezmyślnych morderstw, mądrości i cynizmu, idealizmu i hipokryzji.

ŻBIK to grupa kilku młodych ludzi zajmujących się improwizacją komediową. Na poczekaniu, wspomagani Waszymi pomysłami i sugestiami, tworzą zupełnie spontaniczne i niepowtarzalne scenki. Wszystko jest wymyślone na bieżąco i całkowicie zaimprowizowane.

Teatralna adaptacja opowiadań Stanisława Lema przedstawia komiczną rozprawę sądową, podczas której przedsiębiorstwo cybernetyczne Cybernetics Company pozywa Mr Johnes`a, swojego dłużnika.

  nasze     tylko     zyje     bardziej     samorozwoju     plany     raczej     weekendem     skupiaja     zobaczyc     piatek     liste     krakowskich     czasami     ktorej     teatrach     ruszamy     muzyka     miasto     krotka     latwo     okazji     czlowiek     ciezko     zapomniec     pijanstwie     mozecie     przygotowalismy     ostatnio     wybrac     warto     szalenstwie