Going. | Tydzień Filmu Niemieckiego

Tydzień Filmu Niemieckiego

Warszawa

Najnowsze, wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec. Siedem dni i siedem filmów, a także spotkania z twórcami. W programie m.in. „Toni Erdmann” Maren Ade , zwycięzca Europejskiej Nagrody Filmowej, film Toma Tykwera „Hologram dla króla” oraz obsypany nagrodami film Larsa Kraume „Fritz Bauer kontra państwo”. 20 stycznia w Kinie Muranów rusza Tydzień Filmu Niemieckiego.

Nominowany do Oskara „Toni Erdmann” to doskonały komediodramat o zawiłej relacji ojca i córki rozgrywający się w świecie międzynarodowych korporacji. Film zatriumfował również na grudniowym rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych w pięciu kategoriach, w tym m.in. jako najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz i najlepsza aktorka.

Fabuła filmu oparta jest na faktach: główny bohater, prokurator generalny landu Hesji podjął się misji ścigania wojennych przestępców. Film jest niezwykle aktualny w kontekście nasilających się ruchów antyimigracyjnych i nacjonalistychnych w Europie.

„Hologram dla króla” Tykwera to oparty na bestsellerowej książce Dave’a Eggersa to lekki i dowcipny film, który pokazuje w niekonwencjonalny sposób zderzenie przedstawiciela zachodniej kultury z egzotycznym i obcym światem Bliskiego Wschodu. Odtwórcą roli głównej jest Tom Hanks.

Film Anne Zohra Berrached o dylematach rodziców oczekujących narodzin upośledzonego dziecka.

Dokument Kamilli Pfeffer - intymny portret bułgarsko-niemieckiej malarki, który próbuje odkryć zagadkę tej wyjątkowej artystki i kobiety.

Film wywodzącej się z Turcji młodej reżyserki Asli Özge, który został doceniony w zeszłym roku na Berlinale, a także przez Krytyków Filmowych FIPRESCI w Stambule. Mimo że film zaczyna się jak klasyczny kryminał, ma jednak z tym gatunkiem niewiele wspólnego.

Kameralny i oszczędny w formie film, który opowiada o psychicznych problemach młodych bohaterów wynikających z zaburzonych relacji rodzinnych, a także o odpowiedzialności dorosłych za kształtowanie osobowości swoich dzieci.

  filmowej     hologram     filmowe     niemieckiego     muranow     filmu     programie     tworcami     nagradzane     film     siedem     filmow     erdmann     tykwera     toni     zwyciezca     fritz     bauer     niemiec     wielokrotnie     toma     tydzien     kinie     produkcje     nagrody     larsa     maren     europejskiej     rusza     stycznia     krola     kraume