Going. | Tydzień Filmu Niemieckiego

Tydzień Filmu Niemieckiego

Warszawa

Najnowsze, wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec. Siedem dni i siedem filmów, a także spotkania z twórcami. W programie m.in. „Toni Erdmann” Maren Ade , zwycięzca Europejskiej Nagrody Filmowej, film Toma Tykwera „Hologram dla króla” oraz obsypany nagrodami film Larsa Kraume „Fritz Bauer kontra państwo”. 20 stycznia w Kinie Muranów rusza Tydzień Filmu Niemieckiego.

Nominowany do Oskara „Toni Erdmann” to doskonały komediodramat o zawiłej relacji ojca i córki rozgrywający się w świecie międzynarodowych korporacji. Film zatriumfował również na grudniowym rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych w pięciu kategoriach, w tym m.in. jako najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz i najlepsza aktorka.

Fabuła filmu oparta jest na faktach: główny bohater, prokurator generalny landu Hesji podjął się misji ścigania wojennych przestępców. Film jest niezwykle aktualny w kontekście nasilających się ruchów antyimigracyjnych i nacjonalistychnych w Europie.

„Hologram dla króla” Tykwera to oparty na bestsellerowej książce Dave’a Eggersa to lekki i dowcipny film, który pokazuje w niekonwencjonalny sposób zderzenie przedstawiciela zachodniej kultury z egzotycznym i obcym światem Bliskiego Wschodu. Odtwórcą roli głównej jest Tom Hanks.

Film Anne Zohra Berrached o dylematach rodziców oczekujących narodzin upośledzonego dziecka.

Dokument Kamilli Pfeffer - intymny portret bułgarsko-niemieckiej malarki, który próbuje odkryć zagadkę tej wyjątkowej artystki i kobiety.

Film wywodzącej się z Turcji młodej reżyserki Asli Özge, który został doceniony w zeszłym roku na Berlinale, a także przez Krytyków Filmowych FIPRESCI w Stambule. Mimo że film zaczyna się jak klasyczny kryminał, ma jednak z tym gatunkiem niewiele wspólnego.

Kameralny i oszczędny w formie film, który opowiada o psychicznych problemach młodych bohaterów wynikających z zaburzonych relacji rodzinnych, a także o odpowiedzialności dorosłych za kształtowanie osobowości swoich dzieci.

  toma     hologram     film     nagradzane     filmow     kontra     kinie     fritz     zwyciezca     europejskiej     programie     filmowej     takze     krola     filmowe     nagrodami     siedem     erdmann     oraz     wielokrotnie     nagrody     toni     maren     obsypany     niemieckiego     filmu     bauer     muranow     kraume     larsa     tworcami     spotkania