Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Kraków

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w krakowskich teatrach.

W futurystycznej wizji Stanisława Ignacego Witkiewicza szewcy, jako ostatni przedstawiciele rzemiosła, poddają refleksji swoją kondycję próbując znaleźć sens wykonywanego zawodu.

Spektakl na podstawie „Filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w reżyserii Artura „Barona” Więcka - autora filmu o księdzu Józefie „Życie w opowieściach” oraz takich hitów jak „Zakochany anioł” i „Anioł w Krakowie”.

François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej?

By wiedzieć, że się spało trzeba się najpierw obudzić. Śpij kochanie - mówią do siebie. A do was - nie budźcie mnie - każdy z osobna, bo rzadko kiedy mówią wspólnym głosem.

Sąd unieważnia małżeństwa, kredytów niestety nie. Byli małżonkowie, z kredytem we frankach szwajcarskich ukrywający fakt rozwodu przed rodzicami, którzy… postanawiają się rozwieść.

Jedna z najśmieszniejszych i najostrzejszych sztuk teatralnych XXI wieku!

Twórcy pragną między innymi przywołać słynną, modelową ich zdaniem, historię Katherine Switzer - pierwszej kobiety, która w 1967 roku przebiegła oficjalnie maraton w Bostonie, dopuszczona do niego tylko dlatego, że ukryła płeć pod inicjałami K.V.

Zazwyczaj ukryte rodzinne dramaty rozgrywające się w intymnym kosmosie czterech ścian, często traumatyczne (mimo najlepszych chęci) relacje: Syn to jestem ja, który jestem sobie obcy.

Historia McMurphy'ego to opowieść o cenie wolności. Na pytanie, czy warto ją płacić, widzowie muszą już odpowiedzieć sobie sami.

Jeśli oglądaliście "Adwokata diabła" lub "Firmę" wiecie, że wymarzona praca może stać się piekłem? Zasłużony pracownik pewnej firmy zaproszony zostaje do jej domu weekendowego.

  miasto     tylko     zyje     samorozwoju     teatrach     nasze     bardziej     krotka     mozecie     liste     pijanstwie     ostatnio     poza     skupiaja     zapomniec     piatek     wybrac     latwo     raczej     ruszamy     weekendem     plany     ciezko     czlowiek     przygotowalismy     czasami     muzyka     zobaczyc     szalenstwie     ktorej     okazji     krakowskich