Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Kraków

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w krakowskich teatrach.

Krzysztof Globisz jako tytułowy WIELORYB – wielki płetwal wyrzucony na brzeg oceanu. Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń jako działaczki Greenpeace’u, które próbują go ratować, polewają go wodą i śpiewają mu piosenki.

Dwie panienki – Klara i Aniela – składają śluby, by: „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”.

"Akademia pana Kleksa" to magiczna szkoła dla chłopców, znajdująca się na końcu ulicy Czekoladowej. Już z daleka widać jej ogromny, trzypiętrowy budynek z czerwonej cegły. Szkoła położona jest w ogromnym parku, w którym ukryto przejścia do wszystkich znanych baśni.

Jego poezokoncerty były przerywane przez policję, teksty cenzurowane za bluźnierstwo, pornografię i nihilizm. W pierwszych latach Drugiej Rzeczpospolitej Bruno Jasieński dał się poznać jako obrazoburczy futurysta, potem – komunista polski i francuski, a wreszcie – bolszewicki pisarz, którego rozstrzelano w Związku Radzieckim w okresie Wielkiej Czystki.

Jak nieoczekiwana może być własna reakcja na śmierć bliskiego człowieka? Czy akceptację rzeczywistości da się pogodzić z istnieniem zła?

"Teatr Telewizji" to komedia sensacyjna. Losy bohaterów poprzednich dwóch spektakli Krzysztofa Niedźwiedzkiego: "Atramentu dla leworęcznych" i "Świętych tego tygodnia" stają się niespodziewanie dla nich samych podstawą scenariusza jednego z odcinków telewizyjnego serialu kryminalnego – odcinka, który transmitowany jest tym razem na żywo.

Drogi Alice, Anny, Dana i Larry'ego krzyżują się niespodziewanie w jednym z największych miast Europy - Londynie.

Spektakl Yany Ross oparty jest na tekście niemieckiego dramatopisarza Franza Xavera Kroetza. Koncert życzeń w odróżnieniu od klasycznie skonstruowanego dramatu składa się jedynie z rozbudowanych didaskaliów, które stanowić mają partyturę i komentarz do scenicznych działań.

"Powróćmy do tamtych lat" to zwrot ku tradycji szlachetnego kabaretu. Spektakl ma przywrócić świetność m.in. takich artystów, jak: Anda Kitschman, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Konrad Tom. Mało kto wie, że wzruszające i optymistyczne songi: "Nie kochać w taką noc", "Powróćmy jak za dawnych lat", "Nikt tylko Ty" czy "Madame LouLou" są właśnie ich autorstwa.

Kiedy w 1974 roku "Kłopoty" w Irlandii Północnej pochłonęły tysięczną ofiarę, grupa nowożeńców postanowiła stworzyć Północno-Irlandzkie Stowarzyszenie Małżeństw Mieszanych (NIMMA). Czterdzieści lat później, segregacja religijna nadal obejmuje 90% osiedli i 94% szkół. Kolegia nauczycielskie, kluby sportowe, dyskoteki i puby wciąż są podzielone.

"Kwestia techniki" w Starym Teatrze w Krakowie to spektakl-paradoks. Niby opowiada o hermetycznym świecie za teatralną kurtyną, trochę zaczarowanym, trochę zakurzonym, a jednak trafia do widza mocniej niż niejedna kreowana na "ważny głos o dzisiejszej Polsce" premiera.

Klasyczna inscenizacja cz. II Dziadów A. Mickiewicza. Spektakl wzbogacony o fragmenty pozostałych części "Dziadów" (głównie IV). Jak zwykle świetna muzyka Ewy Korneckiej, w tym przypadku o zabarwieniu etnicznym, znakomicie oddaje klimat starego obrzędu litewskiego.

„Mąż i żona” – czyli przyjaciel przyjacielowi rogaczem. Genialny Aleksander hrabia Fredro opisał zawsze aktualny problem zdrady, więc dopóki będą: mąż, żona i przyjaciel, dopóty trofea myśliwskie nie tylko dla ozdoby będą wisiały, ale ku przestrodze.

Dwaj sąsiedzi Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek są odmienni jak ogień i woda.

  samorozwoju     czasami     bardziej     teatrach     tylko     ktorej     krotka     miasto     szalenstwie     pijanstwie     nasze     latwo     zobaczyc     zyje     okazji     raczej     wybrac     poza     muzyka     weekendem     krakowskich     ruszamy     ciezko     liste     piatek     czlowiek     warto     przygotowalismy     mozecie     ostatnio     skupiaja     plany