Going. | Must See!

Must See!

Lublin

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest, gdy mieszka się w Lublinie: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Spotkanie z cyklu Seryjni Poeci w Domu Słów. Naszymi gośćmi będą Natalia Malek i Dariusz Foks.

Dwadzieścia lat po ludobójstwie w Rawannie (Rwanda) rząd wzywa ofiary i ich oprawców do pojednania, podejmuje próby darowania win i ponownego życia we wspólnocie. Film przedstawia trudną relację zbrodniarzy i ich ofiar.

Agnieszka Szydlowska z Radiowej Trójki podsumowała pracę Pink Freud jednym zdaniem: „Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo, bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”.

Pracownia Fotografii zaprasza na spotkanie z Lucjanem Demidowskim – lubelskim artystą-fotografem, zajmującym się problemem iluzoryczności w fotografii.

Historia towarzysko-miłosna ujawniająca ciągoty międzywojennych elit do wyzwalania się z wiktoriańskiej moralności, podana oczywiście w sosie genialnie syntetycznym.

Strefa Innych Brzmień zakończy listopad mocnym gitarowym akcentem w postaci podwójnego koncertu artystów z Mińska – TonqiXod i The Glitchhh.

Wierzymy, że ducha spontanicznego tworzenia i beztroskiej zabawy najlepiej oddają jamy. W każdej edycji zapraszamy zatem różnych gości: twórców impro, aktorów, kabareciarzy, ludzi estrady i sztuk wszelakich oraz Was do wspólnego jamowania!

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów.

Ta impreza, tak naprawdę, nie ma nic wspólnego z muzyką disco-polo.. My tylko wyśmiewamy w głos językowe błędy Polaków! Będzie więcej.

Czym jest montaż filmowy? Co się dzieje od zakończenia zdjęć do pierwszego pokazu filmu? W ramach warsztatów omówione będą problemy montażu sceny i budowania narracji na przykładach filmowych. Warsztaty będą miały charakter otwartej dyskusji z uczestnikami.

Pełno tu dobroduszności w patrzeniu na ludzi, jest mądrość, która wybacza i miłość, która przymyka oko, kiedy trzeba. I jeszcze ten zachwyt nad trwaniem, nawet byle jakim i nieważnym. Śmiech z tego, co nadmiernie skomplikowane i gorycz z powodu nieodwracalności

Opisywane przez Wyspiańskiego wesele rozpoczęło się 20 listopada 1900 r., ale nie skończyło się następnego poranka. Nie skończyło się nawet – jak to na wsiach bywa – po kilku kolejnych nocach i porankach. Ono trwa do dzisiaj – trwa już 115 lat w naszych umysłach, może w naszych sercach, czasami w naszej duszy.

Illusion to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch.

Co weekend staramy się rozkręcać dla Was najlepsze imprezy w mieście. Nie inaczej będzie w tą sobotę! Andrzejki na Hempla to idealna okazja żeby spotkać ze znajomymi! :) Przyjdź i baw się razem z nami!

Mieszkająca w Berlinie od 2004 roku, stała bywalczyni takich miejsc jak About Blank, Berghain, Griessmühle, rezydentka znanego każdemu fanowi techno klubu Tresor, która pod wpływem tych miejsc wypracowała swoje stałe, wyraziste brzmienie.

  rzeczy     widzimy     wartych     dobre     mieszka     malo     lublinie     trzeba     wybierac     ulatwienia     sprobowac     wszystkiego     bardzo     liste     dokladnie     kiedy     duzo     zobaczyc     jest     miescie     przygotowalismy     czasu     planowania     wiemy     wydarzen     gdzie     obejrzenia