Going. | Must See!

Must See!

Lublin

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest, gdy mieszka się w Lublinie: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Erich Wolfgang Korngold był cudownym dzieckiem. W wieku pięciu lat grał melodie z Don Giovanniego, komponował jako dziesięcioletni chłopak, a gdy był nastolatkiem jego utworami dyrygowali i wystawiali je na słynnych europejskich scenach najwybitniejsi dyrygenci tamtego czasu.

Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc

Masakabra to wypadowa pracy sześciu osób. Sześciu różnych charakterów, odmiennych gustów muzycznych i światopoglądów, które łączy jedno solidne spoiwo - miłość do muzyki.

Trio fortepianowe Daroch Trio jest unikalnym połączeniem trzech osobowości artystycznych. Skład zespołu kameralnego tworzy rodzeństwo, Maria - pianistka, Anna - skrzypaczka, Tomasz - wiolonczelista.

Poparzeni Kawą Trzy - polski zespół poprockowy założony w 2005 roku, złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska.

Pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną - Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americana

Dodatkowo na gości czekać będą konkursy z nagrodami, występy kapel i zespołów ludowych, a najmłodszym oferujemy strefę zabaw w ogrodzie muzealnym.

Klasyka w repertuarze sceny lubelskiej zawsze jest obecna, ale dawno nie sięgaliśmy po tekst polski i to nie do końca z „obowiązującego kanonu”.

Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa.

Koncertowe połączenie czterech wyjątkowych osobowości, reprezentujących trzy ekipy (JWP, ZIP SKŁAD, DIIL GANG) gwarantuje prawdziwy ogień na scenie! Wszystko w niezwykłej oprawie muzycznej beatmakera Szczura (JWP, PlanetsBeats) , który klasyczny styl połączył z nowoczesnymi brzmieniami.

  przygotowalismy     gdzie     wiemy     sprobowac     ulatwienia     kiedy     wszystkiego     wybierac     miescie     czasu     malo     wydarzen     bardzo     dobre     dokladnie     trzeba     jest     widzimy     wartych     liste     mieszka     lublinie     zobaczyc     obejrzenia     planowania     rzeczy     duzo