Going. | Must See!

Must See!

Lublin

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest, gdy mieszka się w Lublinie: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Londyn, lata II wojny światowej. Początkująca autorka zostaje zaangażowana do współpracy przy filmach, mających zagrzewać do walki i nieść pociechę zmęczonemu wojną społeczeństwu. Lekceważona i niedoceniana, przebija się w szowinistycznym męskim świecie filmu.

Zajęcia dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie pisania prozy. Uczestnicy będą omawiać i analizować fragmenty twórczości własnej i cudzej oraz wykonywać ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i kształtujące zdolność posługiwania się językiem literackim

W świecie Alfreda Hitchcoca teatr jest miejscem, w którym za kulisami czai się niebezpieczeństwo, bohaterowie nie są tacy, jakimi wydają się być, a kurtyna może spaść w każdej chwili.

Global Justice Night jest cyklicznym wydarzeniem propagującym ideę sprawiedliwego rozwoju. To okazja, aby się zastanowić, co możemy zrobić, żeby świat był bardziej sprawiedliwy.

Zapraszamy wszystkie rozdarte, rozwrzeszczane, wygadane i wyszczekane dzieciaki w wieku 6+ do udziału w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez Sylwię Lasok (Sambasim), Marcina Kabata Kowalczuka (Sekta Denta).

Film "Photon" jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy.

Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrała dotychczas pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty.

Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę.

Zrealizowane z rozmachem widowisko ukazujące wielokulturową twarz XVII wiecznego Lublina - z jego różnorodnością muzyczną, bogactwem kramów i towarów oraz architektury opowiada historię szlachcica Rocha Purchawki, który przekupując sędziów próbował odebrać ziemię wdowie i jej synowi Wojtkowi.

Rock to od kilku dekad niezmiennie jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych. To właśnie z Lublina pochodzi wielu wspaniałych artystów tego nurtu. Dlatego uznaliśmy, że nasze miasto zasługuje na cykliczną imprezę o dużym natężeniu mocnego gitarowego grania.

Jakub Wocial to jeden z najzdolniejszych w Polsce artystów teatru muzycznego młodego pokolenia, obdarzony wybitnym talentem, doceniany i chętnie angażowany do pierwszoplanowych ról, także za granicą. Artysta pragnie zaprosić Państwa do wspólnej podróży ścieżkami, które wiodły go w dotychczasowych latach kariery.

Mateusz Pospieszalski jest współtwórcą wielu muzycznych projektów, jednak najbardziej znany jest jako saksofonista i wokalista zespołu Voo Voo, z którym gra nieprzerwanie od 1986 roku. Jego najnowszy album „Tralala” to rodzinne przedsięwzięcie.

W latach pięćdziesiątych XX wieku szwedzki Instytut Badań Domowych zleca swoim pracownikom przeprowadzenie eksperymentu na temat tego jak optymalizować wystrój kuchni, aby uzyskać jednolity standard tego pomieszczenia.

Spotkanie z cyklu Seryjni Poeci w Domu Słów. Naszymi gośćmi będą Natalia Malek i Dariusz Foks.

  jest     mieszka     dobre     wybierac     miescie     sprobowac     wartych     duzo     wszystkiego     planowania     lublinie     zobaczyc     wydarzen     malo     widzimy     bardzo     wiemy     dokladnie     obejrzenia     czasu     trzeba     gdzie     rzeczy     przygotowalismy     ulatwienia     liste     kiedy