Going. | Koncertowa Warszawa TOP 5

Koncertowa Warszawa TOP 5

Warszawa

Na prawdziwą wiosnę niestety musimy jeszcze poczekać. W ramach ocieplenia nastrojów mamy dla Was gorącą selekcję muzycznych wydarzeń w Warszawie. Gdzie trzeba być, kogo posłuchać, gdzie potupać nóżką, gdzie pobujać się do czarnych rytmów, a gdzie wyskoczyć na prawilny koncert z chłopakami z osiedla. Zadziorny polski rap i amerykańska klasyka, pokręcone indie czy zmysłowe r’n’b prosto z Iranu. Oto nasz koncertowy TOP 5

Utalentowana Iranka, która na co dzień mieszka w Holandii, narobiła w ostatnich latach sporo szumu w świecie nowoczesnego r’n’b. Jej twórczość w doskonały sposób łączy futurystyczną elektronikę, mocny soulowy wokal i ociekające zmysłowością teksty. Jej występy na żywo to imponujący pokaz scenicznej energii i prawdziwego seksapilu. Będzie Miłość, zapewniamy!

Pictorial Candi to projekt ekscentrycznej artystki Candelarii Saenz Valiente. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał ich trzeci album, Forever Till You Die, który jest miksem narkotycznych oparów, kolorowej waty cukrowej i nostalgicznego klimatu lat 80. Występ w urokliwym Ladomku to nie lada gratka, bo skład zespołu inny niż dotychczas i do tego jaki zacny: Elisabeth King, Macio Moretti, Marcin Masecki oraz Piotr Bukowski. Widzimy się na Jazdowie!

Jeśli mielibyśmy wymienić największą sensację na rynku polskiej indie-alternatywy, to jednym tchem wyrzucilibyśmy z siebie nazwę Sorja Morja. Od kilku lat pracowali nad debiutancką płytą, która ukazała się niespełna miesiąc temu i wzbudziła spory zachwyt muzycznego środowiska. Proste, lecz niezwykle chwytliwe kompozycje, okraszone lekkimi melodiami i znakomitymi tekstami, co jest u nas rzadkością. Tego wieczoru, duet wystąpi razem z folkową rewelacją Enchanted Hunters.

O formacji Mobbyn krąży już wiele miejskich legend. Powiew świeżości na scenie polskiego rapu i niezwykle oryginalne podejście do tematu. W warszawskim Remoncie wystąpią na jednej scenie Oyche Doniz, znany i lubiany Belmondo oraz Rogal DDL i Aaawaria. Prawilny trap, nie żadna pułapka. Się nie żegnamy, do zobaczenia niebawem!

Polska scena trapowa czy może klasyczny amerykański hip-hop? W ten weekend dylemat jest spory. Tegoroczna edycja Warsaw Challenge to nie lada gwiazdy, bo Onyx oraz Grandmaster Flash we własnej osobie. Dodajmy do tego polski skład, między innymi Donguralesko, VNM czy Hades, a także wydarzenia towarzyszące koncertom: pokazy bboyów, zawody w breakdance, winylowy market czy pojedynki na freestyle. Święto dla fanów hip-hopowej kultury.

  prawilny     wyskoczyc     potupac     goraca     mamy     gdzie     trzeba     czarnych     zmyslowe     wydarzen     pokrecone     jeszcze     rytmow     nastrojow     posluchac     wiosne     koncert     niestety     selekcje     muzycznych     prosto     ocieplenia     prawdziwa     zadziorny     klasyka     ramach     osiedla     nozka     musimy     polski     warszawie     iranu