Going. | Koncertowa Warszawa TOP 5

Koncertowa Warszawa TOP 5

Warszawa

Na prawdziwą wiosnę niestety musimy jeszcze poczekać. W ramach ocieplenia nastrojów mamy dla Was gorącą selekcję muzycznych wydarzeń w Warszawie. Gdzie trzeba być, kogo posłuchać, gdzie potupać nóżką, gdzie pobujać się do czarnych rytmów, a gdzie wyskoczyć na prawilny koncert z chłopakami z osiedla. Zadziorny polski rap i amerykańska klasyka, pokręcone indie czy zmysłowe r’n’b prosto z Iranu. Oto nasz koncertowy TOP 5

Utalentowana Iranka, która na co dzień mieszka w Holandii, narobiła w ostatnich latach sporo szumu w świecie nowoczesnego r’n’b. Jej twórczość w doskonały sposób łączy futurystyczną elektronikę, mocny soulowy wokal i ociekające zmysłowością teksty. Jej występy na żywo to imponujący pokaz scenicznej energii i prawdziwego seksapilu. Będzie Miłość, zapewniamy!

Pictorial Candi to projekt ekscentrycznej artystki Candelarii Saenz Valiente. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał ich trzeci album, Forever Till You Die, który jest miksem narkotycznych oparów, kolorowej waty cukrowej i nostalgicznego klimatu lat 80. Występ w urokliwym Ladomku to nie lada gratka, bo skład zespołu inny niż dotychczas i do tego jaki zacny: Elisabeth King, Macio Moretti, Marcin Masecki oraz Piotr Bukowski. Widzimy się na Jazdowie!

Jeśli mielibyśmy wymienić największą sensację na rynku polskiej indie-alternatywy, to jednym tchem wyrzucilibyśmy z siebie nazwę Sorja Morja. Od kilku lat pracowali nad debiutancką płytą, która ukazała się niespełna miesiąc temu i wzbudziła spory zachwyt muzycznego środowiska. Proste, lecz niezwykle chwytliwe kompozycje, okraszone lekkimi melodiami i znakomitymi tekstami, co jest u nas rzadkością. Tego wieczoru, duet wystąpi razem z folkową rewelacją Enchanted Hunters.

O formacji Mobbyn krąży już wiele miejskich legend. Powiew świeżości na scenie polskiego rapu i niezwykle oryginalne podejście do tematu. W warszawskim Remoncie wystąpią na jednej scenie Oyche Doniz, znany i lubiany Belmondo oraz Rogal DDL i Aaawaria. Prawilny trap, nie żadna pułapka. Się nie żegnamy, do zobaczenia niebawem!

Polska scena trapowa czy może klasyczny amerykański hip-hop? W ten weekend dylemat jest spory. Tegoroczna edycja Warsaw Challenge to nie lada gwiazdy, bo Onyx oraz Grandmaster Flash we własnej osobie. Dodajmy do tego polski skład, między innymi Donguralesko, VNM czy Hades, a także wydarzenia towarzyszące koncertom: pokazy bboyów, zawody w breakdance, winylowy market czy pojedynki na freestyle. Święto dla fanów hip-hopowej kultury.

  zadziorny     pobujac     warszawie     kogo     czarnych     koncertowy     wiosne     niestety     goraca     prawilny     amerykanska     prawdziwa     iranu     ramach     gdzie     poczekac     zmyslowe     wyskoczyc     nasz     mamy     chlopakami     wydarzen     prosto     indie     nastrojow     musimy     nozka     selekcje     osiedla     klasyka     rytmow     polski