Going. | TechnoSztosy

TechnoSztosy

Polacy kochają techno, tego nie da się ukryć. W każdy weekend kluby pękają w szwach i można tam spotkać ogromną rzeszę fanów tej muzyki. Nie ważne, czy to nowy narybek wynikający z panującej mody czy też doświadczeni klubowicze - wszyscy doskonale bawią się przy rytmach 4/4. Przed Wami starannie dobrane, najciekawsze imprezy, których wspólnym mianownikiem jest taneczna muzyka elektroniczna.

Jeden z naszych ulubionych imprezowych cykli, tym razem wypada wyjątkowo we czwartek. Dla wszystkich fanów przedłużonych weekendów oraz nieoczywistych brzmień, krążących wokół house’u i techno. Powody do zabawy wyjątkowe. Po pierwsze, to ostatnie Światło w kończącej swój żywot Eufemii, a po drugie - zbiórka na szczytny cel, bo na pomoc prześladowanym czeczeńskim homoseksualistom. Niech to będzie najjaśniejsze światełko w tunelu tanecznych przyjemności.

Kochany przez Polaków niemiecki techno-kolektyw po raz kolejny zawita nad Wisłę. Trio Fjaak, bo o nich mowa, słynie z rozbudowanych live actów, będących połączeniem analogowych maszyn i tanecznego brzmienia. Okazja nie byle jaka, bo berlińska formacja wydała niedawno swój debiutancki album pod szyldem renomowanej Monkeytown Records. Do tańca zabierze nas również ekipa Move Mózg i zaprzyjaźnieni DJ-e. Wszyscy na krakowską Barkę, odpalamy wycieczkę w kosmos!

Pochodzący z Niemiec Ancient Methods to prawdziwy specjalista od industrialnych, zimnych brzmień z okolic techno. Początkowo duet, obecnie jednoosobowy projekt Michaela Wollenhaupta jest istną kuźnią obskurnych, piekielnie tanecznych motywów. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat pod szyldem Ancient Methods ukazało się kilkanaście wydawnictw. Ostatnie z nich to wyborna EP-ka The First Siren z początku tego roku.

Kolejna odsłona Technokracji to występ gościa zza niemieckiej granicy. Phase Fatale jest reprezentantem sublabelu legendarnej wytwórni Ostgut Ton - Underton. Jak wiadomo, poznański Projekt Lab nie bierze jeńców, także przygotujcie się na morderczy, 4-godzinny set headlinera, który ma już pierwsze kroki za sobą w Berghain.

Legendarny cykl imprez Instytut zaliczył powrót w imponującym stylu. Ponownie zagościł na klubowej mapie stolicy, zrzeszając tysiące fanów techno. Niepowtarzalna przestrzeń i największe gwiazdy. Wiosenna edycja to występy Richiego Hawtina, Randomera, Matthew Johnsona, a także Shifted. Napięcie z pewnością będzie wysokie!

Kolejny stały bywalec nadwiślańskich imprezowni, niemiecki wyjadacz, znany ze znakomitych remiksów i wyczerpujących setów. Nie ważne, że zagrał u nas już kilkanaście razy - każdy z tych występów to znakomita okazja do zabawy. Robag jest jak wino, im starszy, tym lepszy.

Do niedawna mało rozpoznawalny, wręcz niszowy festiwal muzyki elektronicznej. Obecnie, Nagle nad Morzem to uznana marka, która zyskała znacznie szersze grono odbiorców, między innymi dzięki filmowi Wszystkie Nieprzespane Noce. Krakowska impreza to mały przedsmak tego, czego możecie spodziewać się w lecie.

Od wydania debiutanckiego albumu Kiasmos minęło niespełna 2 lata. W tym czasie duet zyskał w Polsce miano niemalże kultowego, a każda kolejna impreza z ich udziałem rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. W katowickiej Fabryce Porcelany z pewnością nie zabraknie elektronicznych hitów, które serwować będzie Janus Rasmussen.

Wydaje się, że Схема na dobre zagościła na warszawskich parkietach. Po udanym debiucie, przyszedł czas na kolejne tańce z młodą i pełną werwy ukraińską ekipą. Jeśli dalej myślicie, że turystyka klubowa ma swoje centrum na zachodzie, to koniecznie spróbujcie tej wschodniej fantazji. Zagrają między innymi Pierre LX, Rrrkrta oraz Recid i Nikolajev.

Występ Daniela Avery’ego na ubiegłorocznym OFF Festivalu był jednym z największych highlightów tego wydarzenia. Doświadczony Brytyjczyk wraca do Polski, by tym razem odwiedzić Warszawę. Wszyscy znają go z utworu Drone Logic, ale Avery jest również autorem znakomitego albumu o tym samym tytule, a także wielu miksów: między innymi Fabriclive 66 oraz DJ Kicks, kultowej składanki wydanej w 2016 roku.

  wspolnym     najciekawsze     wazne     przy     jest     mozna     doskonale     elektroniczna     muzyka     dobrane     rzesze     ktorych     kazdy     bawia     narybek     wynikajacy     fanow     spotkac     klubowicze     starannie     pekaja     muzyki     tego     nowy     techno     panujacej     wszyscy     kluby     weekend     mody     imprezy     kochaja