Going. | Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Warszawa

Z pewnością marzyliście o nocnej eskapadzie do muzeum, podczas której moglibyście zanurzyć się w ciekawych historiach i wyjątkowych eksponatach. Zupełnie niczym Ben Stiller w znanej komedii. Majowa Noc Muzeów to znakomity pretekst, aby wyrwać się z domu i zaczerpnąć trochę wyższej kultury, a przy okazji spędzić przyjemne chwile ze znajomymi, jedząc, pijąc i tańcząc. Niech żyje sztuka!

Nocy Muzeów towarzyszyć będzie również okołokulturalne wydarzenie. Start kolejnego sezonu Placu Zabaw nad Wisłą jest wypełniony niezliczoną ilością atrakcji. I to nie tylko dla dzieci!

Intensywne wojaże po warszawskich muzeach mogą zmęczyć nawet najbardziej zaprawionych w bojach. Z przepyszną pomocą przychodzi Wam kolejna edycja Żarcia Na Kółkach, w samym sercu Warszawy.

Oferta Klubu Komediowego robi całkiem niezłe wrażenie. Przez 24 godziny na deskach klubu odbywać się będą występy, stand-upy i koncert, aż do upadłego.

Osiedle Jazdów jest jednym z najurokliwszych miejsc na mapie Warszawy. Wspaniała oaza spokoju w samym centrum wielkomiejskiej dżungli. Idealne miejsce na złapanie oddechu w biegu pomiędzy muzeami!

Dla wielbicieli rzemieślniczych robótek też mamy propozycję. Zwiedzanie najprawdziwszych pracowni i warsztatów to nie lada gratka. Zżera Was ciekawość, jak to jest zrobione? Musicie tam być!

W budynku warszawskiej ASP miejsce będą miały liczne performansy, wystawy, instalacje i koncerty. Odpowiednia dawka sztuki i można biec dalej!

Miłość to jeden z klasycznych i podstawowych tematów ludzkich zachwytów oraz rozterek. Szczera, braterska, aż do śmierci czy platoniczna - zawsze jednak zachwycająca. W Państwowym Muzeum Etnograficznym spodziewajcie się ciekawostek związanych z miłosną tematyką.

Rzecz dla wszystkich wielbicieli historii Bliskiego Wschodu. W ramach zwiedzania zielonego Powiśla, obowiązkowym punktem musi być Muzeum Azji i Pacyfiku, centrum azjatyckiej kultury i duchowości. Nie zabraknie regionalnych tańców, w sam raz na rozgrzewkę przed afterem na Barce!

Na mapie tegorocznej Nocy Muzeów nie mogło zabraknąć kultowego Wydziału Architektury. Koncerty, warsztaty i obserwacja studenckiej pracy - to najważniejsze punkty wydziału na Koszykowej.

Noc Muzeów w Galerii Bardzo Białej to już tradycja. W tym roku zapraszamy na wystawę prac Michała Szuszkiewicza.

Jeden z wielu szalonych projektów Macia Morettiego i Piotra Zabrodzkiego. Ponad godzina solidnego, pokręconego grania, w którym znajdzie się miejsce dla perkusji i syntezatorów.

Centrum Nauki Kopernik od kilku lat jest najtłoczniejszym miejscem na Powiślu. Takie zainteresowanie jest efektem znakomitego poziomu ekspozycji, z których lwią część stanowią interaktywne zabawy i łamigłówki.

Otwarcie Pokoju na Lato połączone z koncertem będącym hołdem dla Agnieszki Osieckiej. Wystąpią między innymi Misia Furtak, LUC, Natalia Grosiak i Krzysztof Zalewski.

Na fali panującej mody na zdrowe odżywianie Ogród Botaniczny UW zaprasza na kulinarną podróż. Będzie kuchnia roślinna, bogate odżywczo kasze i polskie zioła. Przysmaki z całego świata czekają na chętnych!

Nowa siedziba MSN-u zdobyła serce zwiedzających świetną wystawą otwarcia. Syreny rozkochały w sobie warszawiaków oraz przyjezdnych na dobre. Syreni śpiew nie będzie potrzebny do zwabienia, a przyjście do Muzeum nad Wisłą przyniesie same korzyści!

graf. materiały prasowe Noc Muzeów 2017

  nocnej     zyje     przyjemne     spedzic     eskapadzie     prasowe     przy     majowa     niech     domu     niczym     komedii     zaczerpnac     zupelnie     troche     wyzszej     znajomymi     ciekawych     jedzac     moglibyscie     2017     sztuka     chwile     znakomity     kultury     eksponatach     wyrwac     stiller     znanej     muzeow     pretekst     zanurzyc