Going. | Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Wrocław

Noc Muzeów we Wrocławiu niezmiennie pozostaje jedną z najciekawszych dat w roku, proponując szereg darmowych atrakcji, wycieczek i warsztatów. I jak tu się w tym wszystkim nie zagubić? Podpowiadamy - dzięki naszej selekcji!

Przed całonocnym wędrowaniem po muzeach Galeria Sztuki Platon zaprasza na kolację, na której zostanie poddany namysłowi temat ciała. Będziemy przyglądać się szczegółowo wykreowanym ciałom, ale też podziałamy na ciała widzów.

Kino Nowe Horyzonty odkrywa swoje zakamarki. Zapraszamy małych i dużych widzów na seanse filmowe oraz na spacer po miejscach, które na co dzień nie są dostępne dla publiczności.

W ramach Nocy Muzeów zapraszamy na film o tajemnicach sztuk pięknych, intrygującej kwestii fałszerstwa i autentyczności w malarstwie oraz próbie odkrycia nieznanego kodu, według którego tworzył jeden z najbardziej znanych surrealistów.

Piwo we Wrocławiu ma bardzo bogate tradycje, o których staramy się Wam przypomnieć. I choć nie mamy jeszcze muzeum piwa w naszym mieście, to uznaliśmy, że Noc Muzeów we Wrocławiu nie może obejść się bez tematu historii browarnictwa.

Na wystawie zaprezentujemy ciekawe produkty wrocławskich projektantów (i nie tylko) przeznaczone dla najmłodszych. Zaprezentujemy przedmioty produkowane w krótkich, limitowanych seriach: przytulanki, maskotki, klocki i zabawki edukacyjne.

MWW Muzeum Współczesne Wrocław na Noc Muzeów we Wrocławiu zaplanowało: oprowadzanie kuratorskie Piotra Lisowskiego i Pawła Piotrowicza po wystawie "Czarna wiosna. Wrocławska niezależna scena muzyczna lat 80.”, spotkanie z Joanną Pawlik i oprowadzanie kuratorskie Agniusza Chodysz-Foryś po wystawie "Joanna Pawlik, Kamil Kurzawa, Daniel Stachowski. Schron bojowy”, dla dzieci i nie tylko – zabawę interaktywną instalacją Patrycji Mastej PIKSELOZA

Pawilon Czterech Kopuł, niecały rok po otwarciu, po raz pierwszy włącza się w obchody Nocy Muzeów. Przez cały wieczór zwiedzający będą mogli wziąć udział w grze „Sztuka tajemna”, nie zabraknie także tematycznego wykładu oraz warsztatów rodzinnych. Wyjątkowym wydarzeniem będzie happening – wspólne działanie twórcze z udziałem zwiedzających, nawiązujące do pracy Magdaleny Abakanowicz „Tłum”. Miłośników sztuki filmowej zapraszamy na pokaz „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa.

W programie m.in. wystawa „Józef Hałas. Poszukiwania”, prezentująca twórczość jednego z najważniejszych polskich artystów i nestora wrocławskiej sztuki. Na ekspozycji, której kuratorem jest historyk i krytyk sztuki Józef Hałas, zebranych zostało ponad 150 prac Mistrza – od najwcześniejszych szkiców z lat 50-tych do ostatnich, wielkoformatowych obrazów z 2014 roku.

W programie między innymi spotkanie z muzealnym Awatarem, muzyka na żywo, czytanie fragmentów „Pana Tadeusza”, aktorskie recytacje poezji Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida oraz czytanie tekstów autorstwa Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Władysława Bartoszewskiego.

Ko-Tanabata (Mała Tanabata) to wstęp do japońskiego Festiwalu Gwiazd. Obchodzony jest w okresie, w którym mieszają się tradycje świąt radosnych oraz smutnych, ukazując w pełnym przekroju świat kultury japońskiej. Zapraszamy do Centrum Kultury „Zamek” na dzień z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, w czasie którego uczestnicy poznają tajniki strojów, walki oraz ozdób z tego dalekiego zakątka globu.

Czy w Polsce były wulkany? Jak wygląda ruda miedzi? Czy mika to pies? Odpowiedzi na te i inne pytania z dziedziny nauk o Ziemi można znaleźć w Muzeum Geologicznym im. Henryka Teisseyre. Zwiedzania pod opieką wykwalifikowanych przewodników.

  najciekawszych     proponujac     wroclawiu     jedna     pozostaje     podpowiadamy     wycieczek     niezmiennie     selekcji     warsztatow     roku     naszej     darmowych     zagubic     dzieki     atrakcji     muzeow     wszystkim     szereg