Going. | Idź do teatru

Idź do teatru

Poznań

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w poznańskich teatrach.

Współcześnie mit wampira jest na naszych oczach pożerany przez nowomediowe zachowania ludzkie. Wysysanie sensów w nowomowie internetowej lub kuszenie obietnicami wiecznego piękna to punkty wyjścia dla spektaklu.

Nanji, a właściwie Fryderyk (a może jednak Nanji?) to młody bocian biały, który przez zrządzenie losu urodził się nie w Europie, a w Afryce.

Sędzia piłki nożnej musi być jak dobry ojciec – surowy, ale sprawiedliwy. W sztuce Zoltána Egressyego akcja dzieje się w szatni sędziowskiej, w której arbiter główny oraz dwaj sędziowie liniowi przygotowują się do meczu.

Jest to kameralny projekt teatralny skupiający się na pojęciu statystycznego mieszkańca naszego kraju.

„Czy mając trzydzieści pięć lat, musisz zaakceptować, że już nie będziesz tym, kim chciałeś być, jeśli do tej pory to się nie stało…?”.

Wielki musical, grany niemal na całym świecie. Gdziekolwiek jest wystawiany, bije rekordy powodzenia.

"Czy odczuwasz czasami głód, którego nie potrafisz zaspokoić? Marzenie, niemożliwe do spełnienia? Pragnienie do ugaszenia? Wstręt do przełamania? Ból do ukojenia? Smak do odkrycia? Porzuć dotychczasową dietę i przyjdź na Ucztę. Nie może cię na niej zabraknąć."

Fernando Pessoa (1888–1935) był portugalskim poetą, pisarzem i filozofem zaliczanym do grona najwybitniejszych postaci literatury dwudziestego wieku. Pisał również po angielsku i francusku.

Autor głośnego "Golgota Picnic" wraca do Poznania! "Versus" Rodriga Garcii to mocny i poruszający spektakl o rozpadającej się rodzinie, złączonej i jednocześnie podzielonej wielką tajemnicą z przeszłości.

Scenę zaczynają zaludniać niezwykli bohaterowie – czarodziejka Amirra i jej dwórki oraz pełne wdzięku Chinki, Indianki i Arabki. Pojawia się też fascynujące Dzikie Kwiaty, Rajskie Ptaki i niecodzienne zwierzęta.

Relacje z teściową zostały bardzo dokładnie opisane, doczekały się też niezliczonej liczby dowcipów. Osoba teścia jest w tym względzie wyraźnie dyskryminowana.

  plany     ktorej     skupiaja     miasto     czasami     raczej     ostatnio     przygotowalismy     liste     mozecie     latwo     bardziej     zyje     muzyka     ciezko     tylko     nasze     warto     szalenstwie     teatrach     wybrac     okazji     ruszamy     krotka     pijanstwie     czlowiek     weekendem     samorozwoju     poznanskich     piatek     zapomniec     poza