Going. | Kreatywny Lublin

Kreatywny Lublin

Lublin

Wakacje oferują nie tylko więcej słońca, dobrej muzyki i przesiadywania w klimatycznych ogródkach. To przede wszystkim czas, który można wykorzystać na szeroko pojęte działania kreatywne. Warsztaty, wernisaże, wystawy, spotkania - razem z nami sprawdź artystyczne zakątki miasta!

Rurki, wiaderka, stare słoiki, koszyki, filiżanki, lakierki… każde tworzywo jest doskonałe do stworzenia własnej lampki. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz wirtualna galeria sztuki homocreatus.pl zapraszają na warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu malowania twarzy oraz ciała z użyciem specjalistycznych farb. Zaczniemy od podstaw pracy z farbami, nauczymy się kilku podstawowych wzorów przechodząc stopniowo do tych trudniejszych.

O książce "Świat według Żunia", o oswajaniu świata z perspektywy Pana Dziecko – dorosłego umysłu zamkniętego w ciele dziecka. O jego INNOŚCI w zderzeniu z „dużą” codziennością i o byciu Mamą Żunia.

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel. Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski jako pierwsi Polacy przemierzyli Wielki Szlak Himalajski.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Seryjni Poeci w Domu Słów. Naszymi gośćmi będą Natalia Malek i Dariusz Foks.

Pracownia Fotografii zaprasza na spotkanie z Lucjanem Demidowskim – lubelskim artystą-fotografem, zajmującym się problemem iluzoryczności w fotografii.

Projekt, zapoczątkowany w 2014 roku, zakłada zestawienie ze sobą w formie wystaw rezultatów twórczości różnych artystów odnoszących się do tego samego źródła inspiracji- natury.

Czym jest montaż filmowy? Co się dzieje od zakończenia zdjęć do pierwszego pokazu filmu? W ramach warsztatów omówione będą problemy montażu sceny i budowania narracji na przykładach filmowych.

Podczas spotkania każdy z uczestników pod okiem prowadzących stworzy własną marionetkę. Będzie to doskonała okazja do tego, by poznać podstawy animowania lalek i spróbować sterowania postaciami za pomocą krzyżaka i linek.

Festiwal Kolorowe Jarmarki to spotkanie ze sztuką ludową i artykułami hand made, okazja do rozmów z twórcami przedmiotów artystycznych oraz warsztaty umożliwiające doskonalenie umiejętności i poznanie nowych trendów.

Wystawę „otworzą” prace tych artystów, których w okolice Zakopanego zwabił urok Tatr: romantyka Jana Nepomucena Głowackiego, jego ucznia Alfreda Schouppé oraz Aleksandra Kotsisa, dla którego pejzaż stał się tłem dla scen rodzajowych oraz możliwością ukazania miejscowego folkloru.

Gościem 25. spotkania w ramach cyklu „Spis Treści” będzie Katarzyna Figura, w której wykonaniu usłyszymy fragmenty tekstów Fiodora Dostojewskiego i Elfriede Jelinek.

  artystyczne     przesiadywania     dzialania     oferuja     warsztaty     przede     wszystkim     muzyki     spotkania     tylko     dobrej     wakacje     nami     pojete     czas     miasta     klimatycznych     sprawdz     szeroko     razem     slonca     ktory     zakatki     mozna     wystawy     kreatywne     wiecej     ogrodkach     wykorzystac     wernisaze