Going. | Kreatywny Lublin

Kreatywny Lublin

Lublin

Wakacje oferują nie tylko więcej słońca, dobrej muzyki i przesiadywania w klimatycznych ogródkach. To przede wszystkim czas, który można wykorzystać na szeroko pojęte działania kreatywne. Warsztaty, wernisaże, wystawy, spotkania - razem z nami sprawdź artystyczne zakątki miasta!

Zajęcia poświęcone będą nauce pochodzącej z Lubelszczyzny muzyki tradycyjnej w formie niestylizowanej. Uczestnicy pracować będą metodą przekazu bezpośredniego (granie ze słuchu).

Zajęcia dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie pisania prozy. Uczestnicy będą omawiać i analizować fragmenty twórczości własnej i cudzej oraz wykonywać ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i kształtujące zdolność posługiwania się językiem literackim

Global Justice Night jest cyklicznym wydarzeniem propagującym ideę sprawiedliwego rozwoju. To okazja, aby się zastanowić, co możemy zrobić, żeby świat był bardziej sprawiedliwy.

Zapraszamy wszystkie rozdarte, rozwrzeszczane, wygadane i wyszczekane dzieciaki w wieku 6+ do udziału w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez Sylwię Lasok (Sambasim), Marcina Kabata Kowalczuka (Sekta Denta).

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" zaprasza na prelekcje: Z Emilcina do Trójkąta Bermudzkiego. Historia pewnego kamienia.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, reporterem i pisarzem. Opowieść o jego drodze do pisania, wędrówkach po Rosji, poznawaniu rzeczywistości, ludziach, których sportretował.

Rurki, wiaderka, stare słoiki, koszyki, filiżanki, lakierki… każde tworzywo jest doskonałe do stworzenia własnej lampki. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz wirtualna galeria sztuki homocreatus.pl zapraszają na warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu malowania twarzy oraz ciała z użyciem specjalistycznych farb. Zaczniemy od podstaw pracy z farbami, nauczymy się kilku podstawowych wzorów przechodząc stopniowo do tych trudniejszych.

O książce "Świat według Żunia", o oswajaniu świata z perspektywy Pana Dziecko – dorosłego umysłu zamkniętego w ciele dziecka. O jego INNOŚCI w zderzeniu z „dużą” codziennością i o byciu Mamą Żunia.

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel. Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski jako pierwsi Polacy przemierzyli Wielki Szlak Himalajski.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Seryjni Poeci w Domu Słów. Naszymi gośćmi będą Natalia Malek i Dariusz Foks.

Pracownia Fotografii zaprasza na spotkanie z Lucjanem Demidowskim – lubelskim artystą-fotografem, zajmującym się problemem iluzoryczności w fotografii.

Projekt, zapoczątkowany w 2014 roku, zakłada zestawienie ze sobą w formie wystaw rezultatów twórczości różnych artystów odnoszących się do tego samego źródła inspiracji- natury.

Czym jest montaż filmowy? Co się dzieje od zakończenia zdjęć do pierwszego pokazu filmu? W ramach warsztatów omówione będą problemy montażu sceny i budowania narracji na przykładach filmowych.

Podczas spotkania każdy z uczestników pod okiem prowadzących stworzy własną marionetkę. Będzie to doskonała okazja do tego, by poznać podstawy animowania lalek i spróbować sterowania postaciami za pomocą krzyżaka i linek.

  nami     wszystkim     ktory     mozna     razem     wykorzystac     zakatki     wernisaze     sprawdz     klimatycznych     tylko     szeroko     wystawy     artystyczne     kreatywne     oferuja     slonca     miasta     ogrodkach     dobrej     przede     wiecej     pojete     czas     przesiadywania     wakacje     dzialania     spotkania     muzyki     warsztaty