Going. | Kreatywny Lublin

Kreatywny Lublin

Lublin

Wakacje oferują nie tylko więcej słońca, dobrej muzyki i przesiadywania w klimatycznych ogródkach. To przede wszystkim czas, który można wykorzystać na szeroko pojęte działania kreatywne. Warsztaty, wernisaże, wystawy, spotkania - razem z nami sprawdź artystyczne zakątki miasta!

Tematem Jej prac są głównie pejzaże, kwiaty oraz martwa natura, malowane farbami olejnymi i akrylami. Jest członkinią TPSP w lublinie od 2015r.

"Za kratą są zielone drzewa" to tytuł filmu o życiu i twórczości pochodzącej z Lublina poetki Grażyny Chrostowskiej.

Erich Wolfgang Korngold był cudownym dzieckiem. W wieku pięciu lat grał melodie z Don Giovanniego, komponował jako dziesięcioletni chłopak, a gdy był nastolatkiem jego utworami dyrygowali i wystawiali je na słynnych europejskich scenach najwybitniejsi dyrygenci tamtego czasu.

Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc.

Zdecydowanie będzie coś dla ducha... Nie potrzebne są żadne uzdolnienia plastyczne – będziemy pracować na przesłanych wcześniej zdjęciach.

Klasyka w repertuarze sceny lubelskiej zawsze jest obecna, ale dawno nie sięgaliśmy po tekst polski i to nie do końca z „obowiązującego kanonu".

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Dom Kuncewiczów na „Popołudnie wspomnień o niezapomnianej Reni”, czyli spotkanie z malarką Mają Raszewską, uczennicą Ireny Lorentowicz.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii.

  klimatycznych     czas     kreatywne     miasta     wiecej     dzialania     wystawy     pojete     sprawdz     przesiadywania     nami     przede     zakatki     wakacje     muzyki     szeroko     ogrodkach     dobrej     slonca     razem     tylko     wernisaze     mozna     oferuja     wykorzystac     wszystkim     ktory     spotkania     warsztaty     artystyczne