Jasna strona nocy

Jasna proponuje jak najszerszy wachlarz elektroniki i gwarantuje nagłośnienie godne czołowych europejskich klubów. Spodziewajcie się nietypowego techno, tanecznego house'u i acidu, a także koncertów polskich i zagranicznych artystów. Razem z Going. przejdźcie na Jasną stronę nocy!

Wydarzenia

  • RADIXOPOL: radykalne koncerty i potańcówki.Zagrają: MIRTSZCZĘSNOWICZ / ZABROCKI / GWADERANIEWTE DJ DUCHSO:MIYAYAXURIYAMILEXFILIP LECHEWA GROCHOWSKABilety w cenie 20 PLN dostępne od godz. 20.30 na miejscu. Liczba miejsc ograniczona. Maseczki obowiązkowe.:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Pomysł festiwalu Radykalna Kultura Polska narodził się w wyniku obserwacji nowego zjawiska na polskiej scenie muzycznej. Może być ono fundamentem dla budowania nowoczesnej tożsamości: zakorzenionej i otwartej.Chodzi o twórców łączących repertuar oraz techniki wykonawcze archaicznej wiejskiej muzyki tradycyjnej z praktykami kompozytorskimi i improwizacyjnymi (po)nowoczesnej awangardy – „poważnej”, jazzowej lub elektronicznej.Na Festiwalu pojawią się zatem klasycznie wykształceni kompozytorzy i muzycy (Duchnowski, Pałosz) we współpracy z artystami ludowymi; nie zabraknie też jazzmanów zafascynowanych tradycyjnymi praktykami (Lumpeks), przedstawicieli sceny alternatywnej i sceny klubowej (Zabrocki, so:myia, Mirt) oraz uczniów prawdziwych wiejskich muzykantów (Filipczuk, Grochowska, Kowalski, Bikont), którzy rozwijają własny język muzyczny, daleko poza „muzealnym” konserwatyzmem wykonawstwa in crudo, jak i eklektyzmu tzw. sceny folkowej.Hasło „radykalna kultura polska” to oczywiście nawiązanie do „radykalnej kultury żydowskiej” – nowojorskiego ruchu awangardowego, który za sprawą Johna Zorna osiągnął bezprecedensowy na świecie sukces na przełomie stuleci.Nasz radykalizm to radykalne zakorzenienie („radix” to po łacinie „korzeń”) oraz radykalna otwartość na zjawiska i wyzwania współczesnego, zglobalizowanego świata. Wpadajcie :)::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Organizator:Fundacja AutomatophoneProjekt współfinansuje m.st. WarszawaWspółorganizatorzy:Jasna 10. Warszawska Świetlica Krytyki PolitycznejProgram 2 Polskiego RadiaKomuna WarszawaJasna 1Partnerzy:Bółt RecordsUnzipped Fly RecordsPatroni medialni:AktivistTVP3 WarszawaProgram 2 Polskiego RadiaPolskie Radio RDCPartner medialny:Radiowe Centrum Kultury Ludowej

  • Obecna sytuacja wymagała wymyślenia na nowo formuły funkcjonowania naszej przestrzeni, dlatego pomyśleliśmy, że zanim wszystko "wróci do normy" to będziemy organizować dla Was takie weekendowe spotkania (jak te ostatnio!) gdyż bardzo brakuje nam głośnych rozmów oraz śmiechów na klubowych korytarzach. Wierzymy, że KLUB to coś więcej, niż imprezki i parkiet miarowo kiwających się głów, a platforma wymiany myśli i poglądów, a także przestrzeń do spotykania się z przyjaciółmi i znajomymi. Mamy nadzieje, że nasza propozycja na ten czas spotka się z entuzjastycznym odbiorem, a my będziemy mogli oglądać Wasze piękne buźki już w każdy weekend.Program curated by SLAP:Michał Macewicz (SLAP/Ciało)Spectribe (SLAP/Ciało)MKO (SLAP/Jasna 1)Wejście: 20PLN1 ROOM(S) & NO RULE(S) EXCEPT:no racism. no sexism. no homophobia.----------------------------------------------------------------Zachęcamy do wcześniejszego przychodzenia ze względu na ograniczoną liczbę osób wewnątrz przestrzeni, a także prosimy o nieco więcej wyrozumiałości, niż zwyczajowo jeśli będziecie musieli chwilę poczekać przed wejściem.Przestrzeń klubowa będzie przygotowana w zgodzie z nowymi przepisami reżimu sanitarnego. Wszelkie odległości, a także zasady bezpieczeństwa będą zachowane oraz pilnowane przez naszą klubową obsługę.Apelujemy także o stosowanie się do nowych zasad i regulaminu klubu, który znajdziecie w środku i mamy nadzieje, że prędko wrócimy do zabawy "na normalnych zasadach". Pamiętamy o wszystkich, którzy wsparli nas kupując bilet na wydarzenie J1 | Antidotum. Z wiadomych przyczyn data tego wydarzenia nie jest jeszcze znana ale z niecierpliwością na nie czekamy i tak jak obiecaliśmy rozdamy wtedy darmowe piwko.