Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Premiery online Empiku

Empik nieustannie chce inspirować was do wartościowego spędzania czasu i stwarzać okazje do spotkań z najważniejszymi twórcami kultury. Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu #premieraonline i interesujące rozmowy.

Wydarzenia

 • Jutro, 18:00

  Facebook.com/Empikcom, od 0 zł

  Odkryjcie Śródziemie na nowo! Bądźcie z nami podczas wydarzenia poświęconego wieściom ze Śródziemia i dowiedzcie się, co dla Was przygotowaliśmy! Obiecujemy wieczór, pełen wrażeń, emocji oraz zaskakujących informacji. Razem z nami odkryj daty, z którymi wrócił w połowie maja Gandalf! Wydarzenie poprowadzi Bartosz Węglarczyk. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.Prelegenci wydarzenia:• Agnieszka Sylwanowicz• Cezary Frąc• Paulina Braiter• Ryszard Derdziński• Jerzy Rzymowski• John Garth• profesor Marek GumkowskiZarezerwuj czas, nie zawiedziesz się!

 • Czwartek, 23 czerwca 2022, 18:00

  Facebook.com/Empikcom, od 0 zł

  Wspólnie z Kayax oraz Going. zapraszamy na spotkanie z cyklu Premiera online, którego gościnią będzie Julia Wieniawa, rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Okazję stanowi premiera albumu „Omamy”. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.„Omamy” to długo wyczekiwany, debiutancki album Julii Wieniawy – elektroniczny, eklektyczny, przeplatający taneczne i liryczne nuty. To patchwork stylów, emocji, doświadczeń oraz powidoków z przeszłości Julii. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest osobistym podsumowaniem pewnego rozdziału w życiu artystki.Pulsujący beat wyprodukowany przez czołowych polskich producentów – Maćka Sawocha, Kubę Karasia, Wojtka Urbańskiego, uzupełniają osobiste teksty pisane we współpracy z między innymi Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins czy Mery Spolsky.Tą płytą chcę powiedzieć – kończę pewien etap, poszukuję, kształtuję swoją muzyczną tożsamość. Każda z osób, z którą miałam okazję pracować pomagała mi wydobyć i odkryć różne odcienie „Omamów”. Ta płyta jest zarówno końcem i początkiem. Zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem nowej drogi. Mam nadzieję, że dzięki tym utworom spojrzycie na mnie nieco z innej perspektywy i będziemy mieli okazję poznać się lepiej… – mówi Julia Wieniawa.>>>Masz pytanie do naszego gościa, albo chcesz go w oryginalny sposób pozdrowić? Zapraszamy! Nagraj wypowiedź w formie krótkiego video i prześlij do nas na: premiera@empik.com. Autorzy wyemitowanych podczas live'a materiałów otrzymają nagrody! Preferowane parametry nagrania: max 15 sek., mp4, waga do 30 MB, kadr poziomy, prześlij najpóźniej na dzień przed spotkaniem.*<<<*REGULAMIN: [https://issuu.com/.../regulamin_konkursu_wideo_pytanie...](https://issuu.com/empik2011/docs/regulamin_konkursu_wideo_pytanie_pozdrowienie_go_c?fbclid=IwAR1sbaZREAAFzyK5_FQAExOyakrDjzKE1blq2Gx2tV0FsZp-hmJBlqY4dLo)Album „Omamy” dostępny na: www.empik.comPartnerem cyklu Premiera online jest mBank.Bieżący kalendarz Premier online, nagrania poprzednich spotkań i ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdziesz na empik.com/premieraonline.

 • Czwartek, 23 czerwca 2022, 20:00

  Facebook.com/Empikcom, od 0 zł

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu Premiera online, naszą gościnią będzie Krystyna Kurczab-Redlich. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.„Pandrioszka” Krystyny Kurczab-Redlich, powraca! To książka, w której reportażystka w przejmujący i fascynujący sposób kreśli obraz Rosji lat 90. XX wieku. W zetknięciu z Rosją na początku pojawiają się zachwyt i zauroczenie: sztuką i kulturą, pięknymi cerkwiami i folklorem, śpiewnym językiem. Potem włącza się opamiętanie, bo okazuje się, że zderzenie z rosyjską codziennością jest bolesne, a życie ma gorzki smak. Na końcu pojawia się niezrozumienie – dla inności ludzi, ich bierności i braku wewnętrznej wolności, dla ich zgody na cierpienie.Spod pięknych barw matrioszki zaczynają wyzierać nieszczęścia i strach, a każda kolejna cząstka malowanej zabawki to kolejny dramat. Matrioszka po otwarciu jest jak puszka Pandory, hybryda Dobra i Zła: PANDRIOSZKA.>>>Masz pytanie do naszego gościa, albo chcesz go w oryginalny sposób pozdrowić? Zapraszamy! Nagraj wypowiedź w formie krótkiego video i prześlij do nas na: premiera@empik.com. Autorzy wyemitowanych podczas live'a materiałów otrzymają nagrody! Preferowane parametry nagrania: max 15 sek., mp4, waga do 30 MB, kadr poziomy, prześlij najpóźniej na dzień przed spotkaniem.*<<<*REGULAMIN: [https://issuu.com/.../regulamin_konkursu_wideo_pytanie...](https://issuu.com/empik2011/docs/regulamin_konkursu_wideo_pytanie_pozdrowienie_go_c?fbclid=IwAR2gRQlKe2hsc4hPOUSNzrYwi0s95ww4npl9G-t2HYy9sTTUlTmYA_REnug)Książka pt.: „Pandrioszka. Rosja. Nic tutaj nie jest podobne do tego samego gdzie indziej” jest dostępna na https://www.empik.com/pandrioszka-kurczab-redlich....Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.Bieżący kalendarz Premier online, nagrania poprzednich spotkań i ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdziesz na empik.com/premieraonline.