Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

21. MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

 • Festiwal
 • Pod dachem
 • Festiwal filmowy
 • Film dokumentalny

21. MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

10-19.12.2021

od 9 do 12 zł
informacja organizatora

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. W tym roku odbędzie się 21. edycja festiwalu. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu stacjonarnie w Warszawie lub online! w kinach: od 10 do 16 grudnia online: od 10 do 19 grudnia miejsca projekcji filmowych: Kino Muranów, Kinoteka, Mojeekino (online)

/ O FESTIWALU Festiwal WATCH DOCS od ponad 20 lat prezentuje najciekawsze dokumenty z całego świata. Realizowane przez uznanych mistrzów i obiecujących debiutantów. Piętnujące dyktatorów i zbrodniarzy wojennych, ale i oddające hołd aktywistom. Łączy je to, że kierują naszą uwagę na człowieka – i jego prawa.

/ EDYCJA 2021 Tegoroczna oprawa graficzna festiwalu wiąże się z najważniejszymi tematami, na które chcemy zwrócić uwagę podczas pokazów oraz dyskusji. Z jednej strony odnosi się do podziałów, które zdominowały niemal wszystkie aspekty naszego życia. Z drugiej - odwołuje do kryzysu klimatycznego. Ale skojarzenia mogą być bardzo różne - tak jak różne są filmy w naszym tegorocznym programie. Od klasycznych dokumentów opartych na obserwacji i pracy kamery, po montażowe awangardowe eksperymenty. Na naszej stronie www znajdziecie już m.in. informacje o: Zielonym Konkursie - nowej sekcji programu, w której znajdą się dokumenty poświęcone ekologii w kontekście praw człowieka

Eksperymentalnych filmach Jeana Gabriela Périota - tegorocznego laureata Nagrody im. Marka Nowickiego .

/ PROGRAM FESTIWALU ORAZ BILETY Szczegółowy program festiwalu zostanie opublikowany pod koniec listopada wraz z pełnymi informacjami na temat biletów.

Poza międzynarodowym grudniowym festiwalem w Warszawie WATCH DOCS to także festiwal objazdowy w ponad 30 polskich miastach, projekt WATCH DOCS Zrób to sam, WATCH DOCS Białoruś oraz FUTURE DOCS – platforma współpracy dokumentalistów z obrońcami praw człowieka.

Festiwal organizuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Festiwal współfinansują: Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Open Society Foundations, Parlament Europejski oraz Ambasada Królestwa Niderlandów. 21. MFF WATCH DOCS jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie organizatorzy. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Elektronika
  Alternatywa
  Zagraniczne
  Pod dachem
  TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!

  Czwartek, 31 marca 2022, 18:00

  Warsaw, Warszawa, od 269 zł

  WORLD WIDE WARSAW Multi-venue Festival 31.03-3.04.2022Szósta edycja – zupełnie nowa forma. World Wide Warsaw to pierwszy Multi-venue Festival w Warszawie. Koncerty w ramach festiwalu odbywają się w kilkunastu klubach a także wyjątkowych, nietypowych miejscach zlokalizowanych w okolicach centrum Warszawy. WWW to różnorodne gatunki muzyczne, wiele miejsc na mapie Warszawy i jeden cel – wskazywanie nowych trendów w muzyce. Wcześniej koncerty trwały przez cały miesiąc, teraz skupiamy się na jednym weekendzie. Uczestnicy mają szansę zakupić karnet, który upoważnia ich do wstępu na wszystkie koncerty i imprezy w ramach festiwalu WWW. W późniejszym terminie udostępnimy również bilety jednodniowe na każdy koncert. Do tej pory na festiwalu gościli tacy artyści jak Post Malone, Slowthai, Bob Moses, The Internet, Thundercat czy Anderson .Paak. Na WWW 2022 wystąpią następujący artyści: #1 Ogłoszenie \ ArtyściTommy Cash \ Jeff Mills & Orchestra \ HVOB live \ Ross From Friends liveHENGE. \ Pete & Bas \ Alina Pash \ Denise Chalia \ Finn AskewRHYE \ Peaches\ Parra For Cuva \ Dixon \ Yeule& more TBA...Miejsca: Torwar, Teatr Warszawy, Bardzo Bardzo, Niebo, SPATiF, Smolna & more TBA… Ceny biletów (Pula: Early Bird, Regular, Last Call) Karnet \ 299 \ 349 \ 399Sprzedaż karnetów rusza w piątek 3 grudnia 2021 roku.

 • Festiwal
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem
  WYMAGANY UCC (Unijny Certyfikat Covid)

  Piątek, 29 kwietnia 2022, 15:00

  EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, Warszawa, od 152 zł

  Co to za festiwal hip-hopowy bez obsuwy? 5 element zawsze obecny, szczególnie w trwającej pandemii. Sytuacja zmusiła nas do zmiany daty, ale powiedzcie na osiedlu, że robimy ten festiwal. I niech to się trzyma. MADE IN WWA zostało przeniesione na datę 29.04–30.04, czyli w majówkę wchodzimy na grubo.Znamy pierwszych artystów! Białas (30.04), White 2115 (29.04) i Janusz Walczuk Yah00 (29.04) – fanom rapu nie trzeba przedstawiać. ???? Ich dokonania na projekcie „Hotel Maffija 2” i płycie "Murem za Bonusem" pokazują, że są w najwyższej formie. Czekamy na to, co pokażą podczas #madeinwwaMamy gotową scenografię, ogłoszonych wystawców i jeszcze kilka asów w rękawie. Bądźcie czujni. Pokażemy wam, jak to się robi w WWA.

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Huta ArcelorMittal Warszawa, Warszawa, od 50 zł

  “TRAP EVENT POLAND HAS NEVER EXPERIENCED YET”Koncerty: ASAP Ferg, Sheck Wes, Yung Lean, Lil Keed, Maxo Kream, Smokepurpp & more2 DNI - 12 ARTYSTÓW - 14-15 LIPCA 2021 - HUTA WARSZAWA“CLOUT” - to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko z czym kojarzą się amerykańscy raperzy. To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu. Większość z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy!CLOUT FESTIVAL to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Masz dosyć festiwali na polach i lotniskach? Na CLOUT będziesz bawić się otoczony budynkami warszawskiej HUTY STALI. Fabryki, w której temperatury rzędu 1550’C są codziennością. Miejsce zamknięte na co dzień dla zwykłych przechodniów, otworzy się na dwa dni podczas CLOUT FESTIVAL.Partnerzy strategiczni: SONY | Arcellor MittalPartnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | PopkillerOrganizatorzy: BIG idea & hypetalk