9.811 – Polska Premiera - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

  • Koncert

9.811 – Polska Premiera - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

Niedziela, 4 października 2020

17:00

od 10 

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.
Spektakl „9.811” zanurzony jest w atmosferze świata ostatniej powieści Witolda Gombrowicza. W „Kosmosie” z właściwą sobie swadą podejmowane zostają ważkie filozoficzne problemy. To tu główny bohater zgłębiając granice naszej wiedzy i możliwości stwarzania świata mierzy się z absurdem. W napięciu między pragnieniem porządku, a chaosem zdarzeń i rzeczy rozgrywa się dramat człowieka pragnącego ujednoznacznienia. Konflikt logiki normalnej i podziemnej.
Biorąc pisarza za przewodnika, potrafiącego zadawać właściwe pytania i stroniącego od jednoznacznych odpowiedzi, zaczynamy, podobnie jak on, od konkretu - od świata empirii. Tym światem empirii są dla nas przedmioty oraz ich relacje czasowe i przestrzenne. Żonglerka staje się punktem wyjścia w odwiecznych poszukiwaniach sensu.

Spektakl dedykowany widzom od 14 roku życia.