alt-J [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Pop
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

alt-J [ZMIANA DATY]

Niedziela, 18 lipca 2021

19:00

od 189 

Brytyjski zespół alt-J zagra 18 lipca 2021 roku w Warszawie. To bezprecedensowe wydarzenie muzyczne, które już teraz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Organizatorzy zapraszają publiczność do hali Expo XXI. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Podczas występu w Warszawie nie zabraknie największych hitów brytyjskiego zespołu, w tym: "Left Hand Free" oraz "Breezeblocks". Debiutancki krążek zespołu został wydany ponad 7 lat temu. Od tego czasu trójka artystów bardzo się rozwinęła, zdobywając kolejne laury na krajowych i zagranicznych scenach. Grupa nagrywała wspólne utwory z takimi gwiazdami jak: Danny Brown oraz Pusha T.

Muzycy starają się łączyć ze sobą różne gatunki muzyczne, w tym muzykę elektroniczną, rock oraz brit pop. To wszystko uzupełnione jest brzmieniami syntezatorów oraz wspaniałymi strukturami artystycznymi. Bilety na to wydarzenie tradycyjnie złapiecie w Going.!

informacja organizatora

alt-J wystąpi w Polsce! Zespół zagra 18 lipca w Warszawie.

Brytyjski indie rockowy zespół alt-J wystąpi w warszawskiej hali Expo XXI 18 lipca 2021 roku. Trio powraca do Warszawy ze swoimi największymi hitami: „Breezeblocks” czy „Left Hand Free” oraz materiałem z albumu „Reduxer”.

***

Od debiutanckiego krążka „An Awesome Wave”, nagrodzonego prestiżową Mercury Prize, minęło 7 lat. Przez ten czas muzycy z alt-J zdążyli wypuścić na rynek kolejne dwa długogrające albumy: nominowany do nagrody Grammy „This Is All Yours” i nominowany do Mercury Prize „Relaxer” oraz remix album „Reduxer” z gościnnym udziałem takich artystów jak Pusha T czy Danny Brown.

***

Twórczość grupy alt-J to ciekawa mieszanka muzyki elektronicznej, brit popu i rocka. Jak podkreśla sam zespół – ich muzyki nie da się zaklasyfikować do jednego gatunku. Swoje charakterystyczne brzmienie zespół w dużej mierze zawdzięcza wokalowi Jo Newmana, który wsparty chórkami Gusa Unger-Hamiltona, daje słuchaczowi wrażenie głębi. To wszystko w połączeniu z rozbudowanym wachlarzem brzmień syntezatorów, niebanalnymi strukturami rytmicznymi oraz nieoczywistymi liniami melodycznymi, tworzy niepowtarzalny styl alt-J.

***

Zespół niejednokrotnie zapraszany na polskie festiwale muzyczne, postanowił ponownie zawitać do Warszawy po dwóch latach nieobecności. Koncert grupy alt-J odbędzie się 18 lipca 2021 w warszawskiej hali Expo XXI.

miejsce