Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Archiwum Protestów Publicznych. Ekranizacja

  • Sztuka
  • Wystawa
  • Free

Archiwum Protestów Publicznych. Ekranizacja

Piątek, 4 czerwca 2021

21:30

Free
Kup bilet
informacja organizatora

Nikt chyba nie zarejestrował wielkiej fali demonstracji publicznych ostatnich lat lepiej niż fotografowie związani z Archiwum Protestów Publicznych.

Inicjatywa Rafała Milacha przeobraziła się w ogromne, unikalne w skali światowej repozytorium obrazów społecznego sprzeciwu. Jak deklarują twórcy, A-P-P jest dziś „kolekcją obrazów formułujących ostrzeżenie przed rosnącym populizmem i szeroko rozumianą dyskryminacją: ksenofobią, homofobią, mizoginią, a także katastrofą klimatyczną. Tworząc archiwum, jego twórczynie i twórcy pragną przedłużyć żywotność obrazów, które związane są z konkretnymi wydarzeniami, a których trwanie kończy się zwykle wraz z publikacją na łamach prasy”.

Na Placu Defilad, w rocznicę historycznych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, pokazujemy specjalnie wyselekcjonowany zestaw zdjęć zgromadzonych w A-P-P, ułożony i zmontowany przez artystkę Laurę Pawelę w rodzaj godzinnego filmu dokumentalnego, z muzyką skomponowaną przez Avtomata – Kajetana Łukomskiego, jednego z najzdolniejszych muzyków elektronicznych młodej generacji, członka głośnego didżejskiego kolektywu Oramics.

To jeszcze jedna forma przedłużenia pamięci o sprawach, których wiele/wielu z nas broniło na ulicach w ostatnich miesiącach. W dniu pokazu: premiera czwartego numeru wydawanej przez A-P-P „Gazety Strajkowej”.

Autorki/autorzy zdjęć: Michał Adamski Marta Bogdańska Karolina Gembara Łukasz Głowala Marcin Kruk Agata Kubis Michalina Kuczyńska Adam Lach Alicja Lesiak Rafał Milach Joanna Musiał Chris Niedenthal Wojtek Radwański Bartek Sadowski Karolina Sobel Paweł Starzec Grzegorz Wełnicki Dawid Zieliński archiwumprotestow.pl

miejsce