Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Avant Art Festival 2020 Wrocław // Tonfa / Jesień / Julek Ploski / sneaky jesus / Maciej Maciągowski

  • Festiwal

Avant Art Festival 2020 Wrocław // Tonfa / Jesień / Julek Ploski / sneaky jesus / Maciej Maciągowski

Piątek, 25 września 2020

21:30

od 27 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

sneaky jesus [pl]
wrocławski kwartet jazzowy, który tworzą Matylda Gerber, Maciej Forraiter, Beniamin Łasiewicki i Filip Baczyński. Brzmienie sneaky jesus jest chłodne, a zarazem rytmiczne. Nie brakuje w nim nawiązań do jazzowej tradycji, jednak grupa definitywnie stara się pchać muzykę naprzód. Wrocławianie stawiają na otwarte formy kompozycyjne i improwizację. W muzyce sneaky jesus standardowy podział na sekcję rytmiczną i solistów zdaje odrobinę zanikać. Zamiast tego grupa działa jako jeden, wspierający się wewnątrz, organizm. 2019 rok okazał się być bardzo płodnym rokiem dla kwartetu. Zimą premierę miał ich debiutancki, podwójny singiel „dungeon sessions”. Aktualnie nanoszone są ostatnie poprawki do materiału pt. „Groove from hell”, który powinien ukazać się wczesną jesienią. Trwają również wstępne prace nad rejestracją kolejnego albumu. Z nowym materiałem sneaky jesus wejdą do studia w końcówce października.
Podczas koncertu do kwartetu dołączy Mariano De Oña Martinez wspierający zespół nieoczywistymi dźwiękami syntezatorów.
Skład:
Matylda Gerber - saksofon
Maciej Forraiter - gitara
Beniamin Łasiewicki - gitara basowa
Filip Baczyński – perkusja
Mariano De Oña Martinez – syntezatory (gość)


Tonfa [pl]
Nie stara, nie nowa, w ogóle nie szkoła.
Nice ’n Spicy nawijka na zardzewiałych, przysmolonych bitach.
Kij i Hip-Hop ma dwa końce.
Tonfa ma trzy końce.


Jesień [pl]
Jesień swoją wizję post-punka gra tak, jakby był to jazz, w atmosferze zmagań, improwizacji i ciągłego dialogu. Szacunek oddawany amerykańskim post-hardcore’owym kapelom z lat dziewięćdziesiątych spotyka się tutaj z tradycją surowego europejskiego art-rocka, krautrocka czy rocka progresywnego. Jesień nie boi się emocji, niedopowiedzeń i potknięć – z nich bowiem buduje swoją sugestywną narrację; spoconą, senną i niepokojącą.
Odniesień można się doszukiwać, ale na żadnym z nich nie warto polegać – błoto które spaja Jesień jest trudne do zdefiniowania – i być może właśnie dlatego tak
autentyczne.
~
Jesień powstała w 2009 roku w Toruniu. Do dnia dzisiejszego zespół zagrał blisko setkę koncertów w Polsce, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Estonii oraz Białorusi. Jesień grała zarówno w małych klubach, na skłotach, jak i festiwalach – by wymienić m.in. Pleroma Festival (DE), OFF Festival, Lado w Mieście, PiotrkOFF Festival, RóbSzum, Festiwal Transgresje.
Do 2015 roku zespół wydał dwie EP oraz minialbum pt. “ O”. Rok później, w 2016 roku światło dzienne ujrzał pierwszy długogrający album zespołu pt. “ Jeleń” wydany przez Music Is The Weapon , gdyński label promujący muzykę niezależną. Podczas pracy nad tymi materiałami Jesień współpracowała z takimi artystami jak Marta Rogalska ( Pchełki ), Zosia Chabiera ( ex-Drekoty ) oraz Natan Kryszk ( Pokusa ).


Julek Ploski [pl]
jak już jesteś mistrzem dj hero to musisz iść dalej. mieszkasz za blisko Tesco, więc robisz o nim album. przeprowadzasz się do warszawy, ktoś lubi twój album, grasz gdzieś koncerty, grasz koncerty gdzie indziej, robisz drugi album pt. „śpie” i wydajesz go w Gin&Platonic, robisz jeszcze coś tam i to gdzieś kiedyś wyjdzie. robisz kickboxing bum bum, w końcu idziesz spać, sie budzisz idziesz spać i zaraz zrobisz kickboxing bumbum


Maciej Maciągowski [pl]
W jego muzyce można odnaleźć echa gatunków takich jak kuduro, gqom, singeli, gabber, happy hardore czy footwork zdeformowanych przez moją ignorancję. W fakturze muzycznej interesują go przede wszystkim mniej lub bardziej poukładane polimetrie i polirytmie. W warstwie sound designu inspiracje czerpie z kiczu, soundfontów i syntezy modularnej. Podczas występu wykorzystuje laptop i system modularny.

Jego solowe albumy ukazywały się w oficynach Baba Vanga, Pointless Geometry i Trzy Szóstki. 1 października 2020 w labelu Glamour ukaże się jego nowe wydawnictwo „Turb0_0brut”. Ponadto udzielał się w grupach Strętwa (Plaża Zachodnia 2017, 2019) i Bachorze (Pawlacz Perski, 2016) zainteresowanych free impro.

miejsce

Czasoprzestrzeń

Wrocław, Tramwajowa 1/3

Czasoprzestrzeń we Wrocławiu przy ul. Tramwajowej 1-3 to miejsce, która stawia na rozwój, budowanie świadomości tolerancji, prospołecznej i proekologicznej oraz promowanie zdrowego stylu życia. Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to miejsce, które zrzesza niezliczoną ilość uczestników każdego rodzaju spotkań, warsztatów i wydarzeń kulturalnych. Poprzez wydarzenia, które odbywają się wewnątrz wrocławskiej Czasoprzestrzeni zbudowali wizerunek miejsca, które integruje uczestników niezależnie od wieku. Każdy event w Czasoprzestrzeni porusza i łapie za serce, buduje wzorce i intryguje. Imprezy tematyczne stają się ciekawym doświadczeniem dla każdego, dają alternatywę na produktywne spędzenie czasu i edukują.  W Czasoprzestrzeni obyły się wydarzenia takie jak warsztaty, targi i spotkania, zawiązane z budowaniem wzorców w społeczeństwie. Centrum jest otwarte na młodzież, inicjatywy studentów i osób zainteresowanych przekazaniem wartości społecznych. Dodatkowo, organizowane tam eventy oddają ducha industrialnej przestrzeni i miasta, które jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Obiekt to dwie byłe hale tramwajowe. Wydarzenia, jakie miały miejsce w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to między innymi pokazy filmów, koncerty i występy kabaretowe. Klimat, z jakim spotkamy się w Czasoprzestrzeni to luźna atmosfera, kreatywne i wyraziste osobowości oraz tematy, które po prostu trzeba rozstrzygnąć. Miejsce rozwoju i wyrażania siebie, edukacja i rozrywka - to właśnie oferuje nam to miejsce. Wkrótce w Czasoprzestrzeni będzie możliwość wzięcia udziału w koncercie Neony+Frankenstein Children, Synestezji czy Katedry+Cinemon. Zaplanowano także długą i wciąż aktualizowaną listę zajęć warsztatowych i targów. Najbliższe z nich to Wrocławski festiwal Kawy i Czekolady. Ciekawą inicjatywą jest organizowanie przez Czasoprzestrzeń Przeglądu Kultury Studenckiej, która ma za zadanie wyłowić talenty, a publiczności daje możliwość zetknięcia się ze świeżym i alternatywnym brzmieniem.

podobne wydarzenia
  • Festiwal
    Tattoo

    Sobota, 31 lipca 2021, 10:00

    Stadion Wrocław, Wrocław, od 45 zł

    Wiemy, że na taką informację czekaliście od kilkunastu miesięcy! To już oficjalne – Tattoo Konwent wraca do gry! W 2021 roku widzimy się w trzech miastach – kolejno we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach!Na pierwszy ogień lecimy ze stolicą Dolnego Śląska. Widzimy się w weekend 31 lipca-1 sierpnia 2021 na Stadionie Wrocław przy Alei Śląskiej 1! Zapraszamy wszystkich miłośników tatuażu, niezależnie od wieku, płci, upodobań czy rozmiaru buta!  Na miejscu spotkacie blisko 150 tatuatorów, tworzących we wszystkich możliwych stylach. Na pewno znajdziecie coś, co przypadnie Wam do gustu!Do tego w programie wydarzenia klasycznie: atrakcje muzyczne, performansy, wystawy, strefy tematyczne i moc innych rozrywek. Już wkrótce zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat Wrocław Tattoo Konwent.Obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie, by być zawsze na bieżąco. Na dniach rusza bowiem sprzedaż biletów!Wystawcy mogą cały czas rejestrować się pod adresem -htttp:/www.tattookonwent.pl/rejestracja. Miejsce znika szybko, więc po co się zastanawiać? 
To co? Widzimy się już za ponad miesiąc!
 TĘSKNILIŚMY