Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Avant Art Festival 2021 Warszawa // Pan Daijing (CN) / Prison Religion (US) / Alpha Maid (GB) / xDZVØNx (PL) / LOUFR (PL)

 • Festiwal

Avant Art Festival 2021 Warszawa // Pan Daijing (CN) / Prison Religion (US) / Alpha Maid (GB) / xDZVØNx (PL) / LOUFR (PL)

Piątek, 1 października 2021

20:00

od 35 zł
Kup bilet
informacja organizatora

Pan Daijing (CN)

Pan Daijing jest artystką i kompozytorką. Urodziła się i wychowała w Guiyang w Chinach, a obecnie mieszka w Berlinie.

Jej praktyka oparta na performansie bada sposoby opowiadania historii za pomocą dźwięku, ruchu, środowiska architektonicznego i ruchomych obrazów. Czerpiąc ze zdolności muzyki do przekraczania granic języka, jej prace komunikują dźwiękową, fizyczną i psychologiczną głębię, poszukując środków łączących poza ludzką kondycją. Eksplorując sferę opery i psychoakustyki, wykorzystuje zarówno techniki nagraniowe, jak i występy na żywo, aby poszerzyć doświadczenia słuchowe i zakwestionować rozumienie muzyki jako formy sztuki.

Prison Religion (US)

Kolaboracyjny projekt mieszkających w Richmond artystów audio-wizualnych Poozy'ego i False Prphta.

Pracując razem od 2016 roku, duet zanurkował głęboko w przestrzeń pomiędzy rozdmuchanym trapem (2016's Cage With Mirrored Bars) a współczesną destrukcyjną muzyką klubową (2018's O Fucc Im On The Wrong Planet).

Od czasu połączenia z eksperymentalną wytwórnią Halcyon Veil z siedzibą w Teksasie, połączyli globalną ekipę podobnie myślących współpracowników na album z remiksami, w tym Rabit, Endgame, Swan Meat, Lee Gamble i Bonaventure. Dzięki bliskim związkom z NON Worldwide z Richmond, P_R wprowadzają nową falę klubowych występów opartych na wokalu.

Alpha Maid (GB)

Alpha Maid (aka Leisha Thomas) jest gitarzystką i producentką z południowo-wschodniego Londynu, która tworzy kompozycje lo-fi punk, grunge i glitch electronics. Jest również członkinią kolektywu CURL, do którego okazjonalnie dołącza podczas występów na żywo. W 2019 roku wydała swoją debiutancką EP-kę „Spy” za pośrednictwem ich wytwórni. Jej najnowszym wydawnictwem jest druga EPka „CHUCKLE” wydana w marcu 2021 roku za pośrednictwem kolektywu i wytwórni C.A.N.V.A.S.

xDZVØNx (PL)

xDZVØNx to duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Grupa powstała w 2017 roku i od tego czasu wydała demo TAPE_01 (2018), EP MAYKO (2019) i album EVERYTHING WE DREAMT ABOUT. Muzyka xDZVØNx to mroczny synth pop, w którym słychac wpływy takich gatunków jak cold wave, industrial, techno albo post punk, z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej. Grupa współpracuje z wrocławskim kolektywem TROPY zajmującym sie glitch artem i sztuką brutalistyczną oraz z teamem WKURVV (też z Wrocławia).

xDZVØNx TO 100 TON BETONU ZRZUCONYCH NA GŁOWĘ.

LOUFR W swoich utworach LOUFR skupia się na poszukiwaniu interesujących struktur dźwiękowych wykorzystując przy tym szerokie spektrum technik przetwarzania sygnału audio. Istotnym elementem języka muzycznego projektu LOUFR są przenikające się różnorodne sploty dźwiękowe od bardzo intensywnych syntetycznych brzmień, poprzez delikatne szmerowo-szumowe odgłosy kojarzone z nurtem ASMR. Muzyka LOUFR bogata jest w przebiegi niskich częstotliwości, które stanowią podstawę kompozycji i bardzo ważny element z punktu widzenia fizycznego oddziaływania na słuchacza. Kompozycje nawiązują do estetyki glitch, noise i muzyki postklubowej.

miejsce

Komuna Warszawa

Warszawa, Emilii Plater 31

Grupa artystyczna działająca w budynku dawnej szkoły przy E. Plater 31 w pionierskiej formule społecznej instytucji kultury. Od ponad 30 lat zajmuje się szeroko pojmowanym teatrem, rozumianym jako miejsce przenikania się różnych dyscyplin kultury.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Karnet Ephemera - Ephemera Pass

  Dzisiaj

  Warszawa

  Ephemera to tworzony i produkowany przez zespół Unsoundu festiwal, którego tegoroczna edycja odbędzie się między 16 a 19 czerwca w Warszawie. Jego celem jest łączenie różnych środowisk artystycznych poprzez eksperymentalną muzykę, performans i projekty interdyscyplinarne. Karnet obejmujący wstęp na wszystkie biletowane wydarzenia Festiwalu Ephemera. Dokładny program wydarzeń wchodzących w skład karnetu znajduje się na stronie www.ephemerafestival.com. Karnet obejmuje wstęp na koncerty i performanse w miejscach festiwalowych, jak Komuna Warszawa, Teatr Studio, UCK Alternatywy oraz Jasna 1. Karnet nie obejmuje wejścia na warsztaty i nie gwarantuje miejsca w przypadkuu wyczerpania się puli miejsc na wydarzenia bezpłatne wchodzące w skład programu festiwalu.

 • Ephemera: Community of Grieving / Taras Gembik

  Dzisiaj

  Warszawa

  Dwie prace łączące w sobie muzykę i performans rozpoczną wieczór w Komunie Warszawa.Pierwsza to „Community of grieving” Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz. Praca powstała w 2020 roku w ramach online’owej edycji Unsoundu, rok później była prezentowana na żywo podczas festiwalu w Krakowie, a niedawno cała ścieżka dźwiękowa została wydana nakładem Unsoundu. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć koncert w Warszawie. Twórczynie opisują swój projekt jako dźwiękową ceremonię godzenia się ze stanem zawieszenia. To zarazem medytacja oraz esej inspirowany lamentacjami i nieszporami. W swojej pracy artystki wykorzystują głos, muzykę, choreografię, a także elementy scenograficzne.Wieczór rozpoczniemy poetyckim performansem Tarasa Gembika „O Ziemio utracona, zjaw się, chociażby w chorym śnie” połączonym ze słuchowiskiem Zoi Michailovej. Całość oparta na ukraińskiej poezji oporu. Będziemy szukali słów do wyrażenia tego, co niewyrażalne – okrucieństwa wojny, doświadczenia uchodźctwa i wykorzenienia. Kositiumy przygotuje ukraińska artystka –  Atelier Planeta.

 • Ephemera: Boskie Ciała - kolacja - instalacja

  Dzisiaj

  Warszawa

  Boskie Ciała Jadalna instalacja, muzyka i działania performatywne.„Boskie ciała” to multidyscplinarne wydarzenie, które odbędzie się w Komunie Warszawa. Zaczniemy od pełnej kolorów, jadalnej instalacji przygotowanej przez Polę Salicką i Polę Sutryk we współpracy z Kobietami Wędrownymi, składającej się z ziół, kwiatów oraz kolacyjnych rytuałów. Za warstwę scenograficzną odpowiedzialna jest ukraińska artystka Planeta. Uczestnicy – chodząc pomiędzy boskimi ołtarzykami – będą dzielić się jedzeniem oraz doświadczać go przy pomocy wzroku, smaku i węchu. Wódki, okowity i piwa do serwowanych dań dopasuje i skomentuje ekipa Browaru TenczynekZmysłem słuchu posłuży się tego dnia amerykański duet Matmos, który stworzy muzykę samplując ze sobą zaserwowane jedzenie i napoje. Następnie rytualnego seta zagra DJ-ka Facheroia. Z kolei razem z queerową artystką Bellą Ćwir zapraszamy na czytanie fragmentów nowego tłumaczenia „W poszukiwaniu utraconego czasu” Marcela Prousta. Skupimy się na początkowych fragmentach powieści, w których narrator opisuje efemeryczne doświadczenia cielesne, ulokowane pomiędzy rzeczywistością i snem. Zapraszamy do wspólnego świętowania najdłuższego dnia w roku.**Wydarzenie dla osób pełnoletnich.**

 • Ephemera: Machine Girl (US) / Ecko Bazz (UG) / Alien Body (UA)

  Sobota, 18 czerwca 2022

  Warszawa

  W piątek koncertowy wieczór, w trakcie którego pierwszy w Polsce, długo oczekiwany występ kultowego duetu Machine Girl, grającego mieszankę punka, rave’u, grindcore’u i industrialu. Przed nami także koncert związanego z ugandyjską wytwórnią Nyege Nyege rapera i aktywisty Ecko Bazza, który w swojej twórczości łączy południowo-afrykański hip hop, grime i poezję. Bazz jest znany z żywiołowych występów na żywo. Wydarzenie otworzy popowo-eksperymentalny, elektroniczny duet z Ukrainy - Alien Body, tworzony przez Bohdana Konakova oraz wokalistkę Alian Core.19:00: drzwi20:00: Alienj Body 20:40: Ecko Bazz21:30: Machine Girl

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Eksperymentalna
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Sobota, 18 czerwca 2022, 23:00

  Jasna 1, Warszawa, od 60 zł

  Podczas Ephemery nie zabraknie oczywiście muzyki klubowej.  W programie, m.in: ambientowo-noise’owy Croatian Amor (z duńskiej wytwórni Posh Isolation); Kelman Duran i jego hinpotyzujące eksperymenty z reggaetonem; Azu Tiwaline – jej sety pełne są przestrzennych, peruksyjnych brzmień, w których słychać także tunezyjsko–berberyjskie korzenie artystki; związana od dawna z festiwalem Unsound kazachska DJ-ka Nazira, Jana Woodstock z Ukrainy, GWAN z Warszawy oraz  DJ-ki Monster oraz hermeneia. Więcej nazwisk wkrótce!

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze
  Zmiana miejsca

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Global Expo, Warszawa, od 0 zł

  **CLOUT FESTIVAL 2022 - WORLDWIDE RAP FESTIVAL2 DNI - 18 ARTYSTÓW - 13-14 LIPCA - WARSZAWA.**BILETY: sprzedaż od 31 marca na stronie clout.pl, goingapp.pl i w sieci empik
. Ilość ograniczona.“CLOUT” to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko to, z czym kojarzą się raperzy.To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu, oraz 6 polskich artystów nowej fali.Większość zagranicznych raperów odwiedzi Polskę po raz pierwszy.
CLOUT festival to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Partnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | Popkiller | Going. | TraPL | rapnews.pl | FRESH N DOPE | SAJKO
Organizatorzy: BIG idea & Hypetalk
Visual arts: Ribowski

 • Festiwal
  Indie
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Alternatywa
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 9 września 2022, 15:00

  Lotnisko Bemowo / Babice, Warszawa, od 249 zł

  Między 9 a 10 września 2022 na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się festiwal ON AIR - połączenie długo wyczekiwanych przez polską publiczność artystów, najwyższej jakości produkcji i klimatu zwiastującego koniec lata. Pierwszymi gwiazdami festiwalu są: Jorja Smith, Tame Impala, Celeste, The Comet is Coming, Tash Sultana, Alexandra Savior, Baasch i Ralph Kaminski.Na ON AIR Festival 2022 zagrają również Jamie xx, Kaśka Sochacka, Polo & Pan, Otsochodzi i Noah Cyrus.Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych - od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip hop, po muzykę eksperymentalną. Najważniejsza jest miłość do muzyki i dobrej zabawy!Zobacz więcej na: onairfestival.pl