Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Avant Art Festival 2021 Warszawa // Yao Bobby & Simon Grab (CH/TG) / bod [包家巷] (US) / Królówczana Smuga (PL) / Thirdeye: Aetherboy1/Yann/Tyyp/Gabriel Hermes (PL) / paszka (PL)

 • Festiwal

Avant Art Festival 2021 Warszawa // Yao Bobby & Simon Grab (CH/TG) / bod [包家巷] (US) / Królówczana Smuga (PL) / Thirdeye: Aetherboy1/Yann/Tyyp/Gabriel Hermes (PL) / paszka (PL)

Sobota, 2 października 2021

20:00

od 30 zł
Kup bilet
informacja organizatora

Yao Bobby & Simon Grab (CH/TG)

Togijski raper i aktywista polityczny Yao Bobby w duecie ze szwajcarskim noisemakerem Simonem Grabem. Intensywna dźwiękowa bitwa pomiędzy energicznymi rymami, wystrzeliwanymi w ciemny świat dźwięków, surowych elektronicznych pulsacji basu z dubowo punkowym kontekstem, wyprodukowanych na analogowej elektronice pełnej sprzężeń zwrotnych.

bod [包家巷] (US)

bod [包家巷] to audiowizualni artyści pochodzący z Tucson i mieszkający w Europie. Ich prace oscylują pomiędzy tym, co krytyczne, niewybredne i empatyczne, wykorzystując źródła analogowe i procedury cyfrowe, wyrażając sprzeczne proporcje i kontekstualne podłoże alienacji. Ich poprzednie wydawnictwa ukazywały się nakładem takich wytwórni jak YEAR0001, Yegorka i Danse Noire

Królówczana Smuga (PL)

Królówczana Smuga to audiowizualna osobowość powołana do życia przez pochodzącego z Biłgoraja Adama Piętaka (absolwenta gdańskiej ASP, kierunek Intermedia). Muzyczna narracja prowadzona jest przez zdeformowane dźwięki gitary, przypominające stare, zakurzone i zaniedbane instrumenty, znalezione na strychu pradziada lub odkopane z ukrytej, leśnej mogiły. Pojawia się też głos, daleki od ‘białego śpiewu’, zbliżony raczej do skrzeczenia sponiewieranego włóczęgi, którego gardło wiele trunków w życiu przyswoiło.

Thirdeye: Aetherboy1/Yann/Tyyp/Gabriel Hermes

Wywodzący się z wrocławskiego undergroundu Aetherboy1, Yann, Tyyp i Gabriel Hermes razem na scenie. Wszędzie gdzie się pojawiają sieją zniszczenie jak na dzieci wojny przystało. Gejowski boysband. Słowa klucze to: krab krab, piwo piwo, chlop chlop. Thirdeye.

paszka Solowy półimprowizowany, syntetyczno-organiczny, taneczny live act silnie inspirowany gliczem, noisem oraz szeroko rozumianą tradycją muzyki eksperymentalnej.

miejsce

Komuna Warszawa

Warszawa, Emilii Plater 31

Grupa artystyczna działająca w budynku dawnej szkoły przy E. Plater 31 w pionierskiej formule społecznej instytucji kultury. Od ponad 30 lat zajmuje się szeroko pojmowanym teatrem, rozumianym jako miejsce przenikania się różnych dyscyplin kultury.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Karnet Ephemera - Ephemera Pass

  Dzisiaj

  Warszawa

  Ephemera to tworzony i produkowany przez zespół Unsoundu festiwal, którego tegoroczna edycja odbędzie się między 16 a 19 czerwca w Warszawie. Jego celem jest łączenie różnych środowisk artystycznych poprzez eksperymentalną muzykę, performans i projekty interdyscyplinarne. Karnet obejmujący wstęp na wszystkie biletowane wydarzenia Festiwalu Ephemera. Dokładny program wydarzeń wchodzących w skład karnetu znajduje się na stronie www.ephemerafestival.com. Karnet obejmuje wstęp na koncerty i performanse w miejscach festiwalowych, jak Komuna Warszawa, Teatr Studio, UCK Alternatywy oraz Jasna 1. Karnet nie obejmuje wejścia na warsztaty i nie gwarantuje miejsca w przypadkuu wyczerpania się puli miejsc na wydarzenia bezpłatne wchodzące w skład programu festiwalu.

 • Ephemera: Community of Grieving / Taras Gembik

  Dzisiaj

  Warszawa

  Dwie prace łączące w sobie muzykę i performans rozpoczną wieczór w Komunie Warszawa.Pierwsza to „Community of grieving” Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz. Praca powstała w 2020 roku w ramach online’owej edycji Unsoundu, rok później była prezentowana na żywo podczas festiwalu w Krakowie, a niedawno cała ścieżka dźwiękowa została wydana nakładem Unsoundu. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć koncert w Warszawie. Twórczynie opisują swój projekt jako dźwiękową ceremonię godzenia się ze stanem zawieszenia. To zarazem medytacja oraz esej inspirowany lamentacjami i nieszporami. W swojej pracy artystki wykorzystują głos, muzykę, choreografię, a także elementy scenograficzne.Wieczór rozpoczniemy poetyckim performansem Tarasa Gembika „O Ziemio utracona, zjaw się, chociażby w chorym śnie” połączonym ze słuchowiskiem Zoi Michailovej. Całość oparta na ukraińskiej poezji oporu. Będziemy szukali słów do wyrażenia tego, co niewyrażalne – okrucieństwa wojny, doświadczenia uchodźctwa i wykorzenienia. Kositiumy przygotuje ukraińska artystka –  Atelier Planeta.

 • Ephemera: Boskie Ciała - kolacja - instalacja

  Dzisiaj

  Warszawa

  Boskie Ciała Jadalna instalacja, muzyka i działania performatywne.„Boskie ciała” to multidyscplinarne wydarzenie, które odbędzie się w Komunie Warszawa. Zaczniemy od pełnej kolorów, jadalnej instalacji przygotowanej przez Polę Salicką i Polę Sutryk we współpracy z Kobietami Wędrownymi, składającej się z ziół, kwiatów oraz kolacyjnych rytuałów. Za warstwę scenograficzną odpowiedzialna jest ukraińska artystka Planeta. Uczestnicy – chodząc pomiędzy boskimi ołtarzykami – będą dzielić się jedzeniem oraz doświadczać go przy pomocy wzroku, smaku i węchu. Wódki, okowity i piwa do serwowanych dań dopasuje i skomentuje ekipa Browaru TenczynekZmysłem słuchu posłuży się tego dnia amerykański duet Matmos, który stworzy muzykę samplując ze sobą zaserwowane jedzenie i napoje. Następnie rytualnego seta zagra DJ-ka Facheroia. Z kolei razem z queerową artystką Bellą Ćwir zapraszamy na czytanie fragmentów nowego tłumaczenia „W poszukiwaniu utraconego czasu” Marcela Prousta. Skupimy się na początkowych fragmentach powieści, w których narrator opisuje efemeryczne doświadczenia cielesne, ulokowane pomiędzy rzeczywistością i snem. Zapraszamy do wspólnego świętowania najdłuższego dnia w roku.**Wydarzenie dla osób pełnoletnich.**

 • Ephemera: Machine Girl (US) / Ecko Bazz (UG) / Alien Body (UA)

  Sobota, 18 czerwca 2022

  Warszawa

  W piątek koncertowy wieczór, w trakcie którego pierwszy w Polsce, długo oczekiwany występ kultowego duetu Machine Girl, grającego mieszankę punka, rave’u, grindcore’u i industrialu. Przed nami także koncert związanego z ugandyjską wytwórnią Nyege Nyege rapera i aktywisty Ecko Bazza, który w swojej twórczości łączy południowo-afrykański hip hop, grime i poezję. Bazz jest znany z żywiołowych występów na żywo. Wydarzenie otworzy popowo-eksperymentalny, elektroniczny duet z Ukrainy - Alien Body, tworzony przez Bohdana Konakova oraz wokalistkę Alian Core.19:00: drzwi20:00: Alienj Body 20:40: Ecko Bazz21:30: Machine Girl

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Eksperymentalna
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Sobota, 18 czerwca 2022, 23:00

  Jasna 1, Warszawa, od 60 zł

  Podczas Ephemery nie zabraknie oczywiście muzyki klubowej.  W programie, m.in: ambientowo-noise’owy Croatian Amor (z duńskiej wytwórni Posh Isolation); Kelman Duran i jego hinpotyzujące eksperymenty z reggaetonem; Azu Tiwaline – jej sety pełne są przestrzennych, peruksyjnych brzmień, w których słychać także tunezyjsko–berberyjskie korzenie artystki; związana od dawna z festiwalem Unsound kazachska DJ-ka Nazira, Jana Woodstock z Ukrainy, GWAN z Warszawy oraz  DJ-ki Monster oraz hermeneia. Więcej nazwisk wkrótce!

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze
  Zmiana miejsca

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Global Expo, Warszawa, od 0 zł

  **CLOUT FESTIVAL 2022 - WORLDWIDE RAP FESTIVAL2 DNI - 18 ARTYSTÓW - 13-14 LIPCA - WARSZAWA.**BILETY: sprzedaż od 31 marca na stronie clout.pl, goingapp.pl i w sieci empik
. Ilość ograniczona.“CLOUT” to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko to, z czym kojarzą się raperzy.To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu, oraz 6 polskich artystów nowej fali.Większość zagranicznych raperów odwiedzi Polskę po raz pierwszy.
CLOUT festival to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Partnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | Popkiller | Going. | TraPL | rapnews.pl | FRESH N DOPE | SAJKO
Organizatorzy: BIG idea & Hypetalk
Visual arts: Ribowski

 • Festiwal
  Indie
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Alternatywa
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 9 września 2022, 15:00

  Lotnisko Bemowo / Babice, Warszawa, od 249 zł

  Między 9 a 10 września 2022 na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się festiwal ON AIR - połączenie długo wyczekiwanych przez polską publiczność artystów, najwyższej jakości produkcji i klimatu zwiastującego koniec lata. Pierwszymi gwiazdami festiwalu są: Jorja Smith, Tame Impala, Celeste, The Comet is Coming, Tash Sultana, Alexandra Savior, Baasch i Ralph Kaminski.Na ON AIR Festival 2022 zagrają również Jamie xx, Kaśka Sochacka, Polo & Pan, Otsochodzi i Noah Cyrus.Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych - od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip hop, po muzykę eksperymentalną. Najważniejsza jest miłość do muzyki i dobrej zabawy!Zobacz więcej na: onairfestival.pl