Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Avant Art Festival 2021 Wrocław // Duma (KE) / Pan Daijing (CN) / Królówczana Smuga (PL) / h t t p s://aaa (PL)

 • Festiwal

Avant Art Festival 2021 Wrocław // Duma (KE) / Pan Daijing (CN) / Królówczana Smuga (PL) / h t t p s://aaa (PL)

Czwartek, 23 września 2021

20:00

od 40 zł
informacja organizatora

Królówczana Smuga (PL)

Królówczana Smuga to audiowizualna osobowość powołana do życia przez pochodzącego z Biłgoraja Adama Piętaka (absolwenta gdańskiej ASP, kierunek Intermedia). Muzyczna narracja prowadzona jest przez zdeformowane dźwięki gitary, przypominające stare, zakurzone i zaniedbane instrumenty, znalezione na strychu pradziada lub odkopane z ukrytej, leśnej mogiły. Pojawia się też głos, daleki od ‘białego śpiewu’, zbliżony raczej do skrzeczenia sponiewieranego włóczęgi, którego gardło wiele trunków w życiu przyswoiło.

Pan Daijing (CN)

Pan Daijing jest artystką i kompozytorką. Urodziła się i wychowała w Guiyang w Chinach, a obecnie mieszka w Berlinie.

Jej praktyka oparta na performansie bada sposoby opowiadania historii za pomocą dźwięku, ruchu, środowiska architektonicznego i ruchomych obrazów. Czerpiąc ze zdolności muzyki do przekraczania granic języka, jej prace komunikują dźwiękową, fizyczną i psychologiczną głębię, poszukując środków łączących poza ludzką kondycją. Eksplorując sferę opery i psychoakustyki, wykorzystuje zarówno techniki nagraniowe, jak i występy na żywo, aby poszerzyć doświadczenia słuchowe i zakwestionować rozumienie muzyki jako formy sztuki.

Duma (KE)

Martin Khanja (aka Lord Spike Heart) i Sam Karugu wyłaniają się z kwitnącej podziemnej sceny metalowej Nairobi jako byli członkowie zespołów Lust of a Dying Breed i Seeds of Datura. Razem w 2019 roku utworzyli Duma (Darkness w kikuyu) z Samem porzucającym bas na rzecz produkcji i gitar oraz Lordem Spike Heart dostarczającym ekstremalnych wokali do projektu.

Ich unikalne brzmienie łączy frenetyczną euforię, nieubłaganą fizyczność i buntowniczą postawę hardcore punka i trash metalu z łamiącym kości breakcore'em i surowym, nihilistycznym industrialnym hałasem poprzez klaustrofobiczny wir trzewiowych krzyków.

h t t p s://aaa (PL)

Projekt h t t p s://aaa to muzyczny eksperymentalny trans w klimatach muzyki drone, ambient i noise. Całość materiału dźwiękowego jest tworzona, generowana podczas występu. Jest to poszukiwanie nowych form oraz połączeń dźwiękowych.

bilety
Pula 1
od 40
miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • Bartek Królik - Pan Od Muzyki Tour | Wrocław [ZMIANA DATY]

  Niedziela, 17 października 2021

  Wrocław

  Bartek Królik wydał pierwszy solowy album w karierze. Kompozytor, wiolonczelista, basista i producent muzyczny, który stoi za sukcesem między innymi takich gwiazd jak Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R., tym razem zdecydował się mówić "własnym głosem"."Pan od muzyki” - bo taki tytuł nosi album, to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. To wszystko wraz z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.Bartek Królik, czyli "Pan od muzyki" zdecydowanie podnosi na duchu:)

 • Agnes Obel

  Wtorek, 23 sierpnia 2022

  Wrocław

  Agnes Obel, wielokrotnie nagradzana duńska artystka debiutowała w 2010 roku krążkiem „Philharmonics”, który okazał się sukcesem na miarę platyny. Kolejne albumy – „Aventine” i „Citizen Of Glass” zyskały jeszcze większe uznanie.Najnowszy krążek „Myopia” będący próbą uporania się z przeszłością oraz chęcią powrotu do korzeni również dostarczył nam przepełnionych emocjami utworów, za które tak bardzo cenimy artystkę. Świetnie przyjęte przez publiczność płyty oraz obecność kompozycji Agnes w wielu hitowych serialach („Dark”, „Euforia”, „Wielkie kłamstewka”, „Reign”) przyniosły artystce popularność na całym świecie. Uwielbiana przez polską publiczność Agnes Obel powraca do Polski na cztery koncerty, podczas których usłyszymy najbardziej znane i lubiane kompozycje artystki.

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Eksperymentalna
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Ambient

  Sobota, 25 września 2021, 20:00

  Miasto Wrocław, Wrocław, od 100 zł

  Pod koniec września zapraszamy na kolejną, 14. już edycję Avant Art Festival, który powraca do idei festiwalu „o muzyce”, czyli przeglądu najciekawszych i najbardziej oryginalnych, zdaniem kuratorów festiwalu, zjawisk artystycznych, w których MUZYKA odgrywa pierwszoplanową rolę. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy postanowili wspierać głównie polskich artystów, choć nie zabraknie również gwiazd muzyki eksperymentalnej z Nowego Jorku, Zurychu, Berlina czy przedstawicieli kultowego wydawnictwa Nyege Nyege Tape. Z projektów muzycznych w programie festiwalu zobaczymy znane polskie projekty muzyki eksperymentalnej i awangardowej elektroniki, m.in. trio Jacaszek/Podpora/Kohyt, T’ien Lai oraz bardzo utalentowane polskie kompozytorki – Aleksandra Słyż i Teoniki Rożynek oraz koncerty gwiazd tegorocznych edycji: Pan Daijing oraz kenijskiego noise’owego duetu DUMA. Z kolei fanów muzyki hip-hopowej z pewnością zainteresują koncerty Prison Religion z USA czy Ambro Fiszoski. Tegoroczną edycję zakończy koncert jednej z największych gwiazd światowego post-jazzu, czyli kwintetu The End Matsa Gustafssona. Serdecznie zapraszamy!////////////////////// Program:20 IX Galeria Sztuka na miejscu /////////// Kościół Nihilistów - Polska 2137 /////////// Mchy i Porosty /////////// Aleksandra Słyż (WSTĘP WOLNY)21 IX IMPART >>>>> Teoniki Rożynek (PL) /////////// JACASZEK/PODPORA/KOHYT (PL) /////////// Yao Bobby & Simon Grab (TG/CH) /////////// Zaumne (PL)23 IX Stary Klasztor >>>>> Pan Daijing (CHN) /////////// Duma (KEN) /////////// Królówczana Smuga (PL) /////////// h t t p s://aaa24 IX Czasoprzestrzeń >>>>> Prison Religion (US) /////////// T'ien Lai (PL) /////////// Bartuś 419 (PL) /////////// Ambro Fiszoski (PL)25 IX Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu >>>>> The End (SWE/NOR)25 IX Uczulenie >>>>> AFTERPARTY AVANT ART 2021 WROCŁAW (WSTĘP WOLNY)Uwaga: karnet nie uprawnia do wejścia na wydarzenie "O czynach niszczących opowieść” Koncepcja i reżyseria: Siksa" / SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” Musical o śmierci i dziewczynie, organizowane 22 wrzesnia w Piekarni. Bilety na to wydarzenie dostepne są pod linkiem:https://goingapp.pl/wydarzenie/aaf-2021-o-czynach-niszczacych-opowiesc-siksa-stabat-mater-dolorosa-siksa-stabat-mater-dolorosa-musical-o-smierci-i-dziewczynie/wrzesien-2021?fbclid=IwAR2sH7ArPgtRPU3gqDV5-qO65UdzozcySG2wwFeWg0fK5yhw5mvDSWqPP4c////////////////////// Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Wrocław.Organizator: Avant ArtPARTNERZY////////////////////// Strefa Kultury Wrocław | Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu | Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA| Instytut im. Jerzego Grotowskiego | Czasoprzestrzeń | Galeria Sztuka na Miejscu | Going. | Uczulenie

 • Festiwal

  Środa, 22 września 2021, 19:00

  Piekarnia, Wrocław, od 35.00 zł

  „O czynach niszczących opowieść” SpektaklJaki ten świat jest mały. I bardzo, bardzo zły. Na westernowym padoku w ostatecznym starciu stają naprzeciw siebie dwie kowbojki. Walczą raczej o opowieść niż ze sobą nawzajem. Wiedzą, że nikt nie będzie patrzył na niuanse tego spotkania, tylko jak to zwykle bywa – na jego zakończenie. To dlatego wpuszczają widza tam, gdzie nie ma czasu na rozpamiętywanie przeszłości i ustanawianie nowych porządków – liczy się tylko to spotkanie. W końcu. Czy konfrontacja ta musi być na tyle niezwykła, by sięgać po konwencję, western, robić do niego kostiumy, scenografię, choreografię? A co jeśli już na wszystko jest za późno, a liczą się tylko zwyczajne tete-a-tete, na które często się spóźniamy? Może warto opowiadać sobie po prostu bajki: Żyły sobie dwa niedopałki. Żyły zgodnie z filozofią, że na złe wieści nigdy nie jest za późno. Pojawiały się więc właśnie wtedy, niczym dwa konie brodzące w błocie.Organizatorka spotkania: SIKSARewolwerami władają: Magda Dubrowska, Alex Freiheit, Anna Steller, Martyna Konieczny, Piotr Buratyński, Tomasz Armada, Konstanty UsenkoProdukcja: Komuna Warszawa „SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” Musical o śmierci i dziewczynieMusical oparty o płytę SIKSY Stabat Mater Dolorosa to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w rolę po to, by zadowolić samą siebie. Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami. Stabat Mater Dolorosa wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność. Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście rozjebać współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemal że niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.REŻYSERIA: Piotr Macha + SIKSASCENARIUSZ: Stabat Mater DolorosaWYSTĘPUJĄ: sam zobaczPRODUKCJA: CINŻKI DIY

 • Festiwal

  Sobota, 25 września 2021, 20:00

  Akademia Sztuk Teatralnych oddz. Wrocław, Wrocław, od 30.00 zł

  **The End (Mats Gustafsson & Sofia Jernberg & Kjetil Møster & Anders Hana & Børge Fjordheim) (SE/NO)**Muzyka zespołu The End kreśli nowe perspektywy dla współczesnej muzyki eksperymentalnej. Elementy muzyki noise i warstwy ekstremalnej energii współdziałają z różnymi doświadczeniami muzyków w gatunkach takich jak free jazz, rock alternatywny, muzyka improwizowana i współczesna, opera, grindcore, folk i jazz.Mats Gustafsson - saksofon barytonowy & elektronika Kjetil Møster - saksofon tenorowy Sofia Jernberg - wokal Anders Hana - gitara barytonowa Børge Fjordheim - perkusja