Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Avant Art Festival 2021 Wroclaw // Prison Religion (US) / T'ien Lai (PL) / Bartuś 419 (PL) / Ambro Fiszoski (PL)

 • Festiwal

Avant Art Festival 2021 Wroclaw // Prison Religion (US) / T'ien Lai (PL) / Bartuś 419 (PL) / Ambro Fiszoski (PL)

Piątek, 24 września 2021

20:30

od 30 zł
informacja organizatora

Ambro Fiszoski (PL)

Wokalista i producent, właściciel Uroczyska, zawodnik KOROZJI, filar katowickiego Bektu i członek wrocławskiego Palewave. W repertuarze od G-Funku, przez Techno, do Trap Metalu. Nie wiadomo czego się spodziewać, poza tym, że na pewno w dobrej jakości.

Na koncie ma współpracę m.in. z Baronem, Da Vosk Doctorem, KĀVE, Dżejpą i Suwalem (Flirtini).

Bartuś 419 (PL)

Raper i performer, który łączy sceniczne improwizacje z abstrakcyjnym humorem, niemal teatralnym charakterem występów, wpływami muzyki industrialnej i noise. To emanacja eksperymentalnej odsłony hip-hopu, która rozpycha łokciami nie tylko to, czym jest ten gatunek, ale także pogrywa z figurą rapera. To artysta, który brzydzi się estradową triumfalnością. Jego sceniczny spektakl to tak naprawdę dopełnienie muzyki, akcentujące odpychającą niedoskonałość każdego dźwięku oraz wersu. Miłośnik zwierząt.

T'ien Lai (PL)

T’ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”. Grupa powstała jako duet Łukasza Jędrzejczaka i Jakuba Ziołka, wykonujący dronowe i noise'owe muzyczne kolaże z wykorzystaniem starych polskich radioodbiorników Śnieżka. Ta faza rozwoju zespołu została uchwycona na albumie „Da’at” (Monotype, 2013).

Następnie duet zaczął wplatać afrykańskie i południowoamerykańskie rytmy do swojej muzyki, która stała się bardziej rytmiczna i w znacznej mierze oparta na samplach. Ten okres został podsumowany albumem „RHTHM” (Monotype, 2015).

Od tego czasu zespół rozrósł się do kwartetu, a skład uzupełnili Mikołaj Zieliński (Javva, Alameda) i Rafał Kołacki (Hati, Innercity Ensemble, Kust) grający na akustycznych instrumentach perkusyjnych. Muzyka T’ien Lai zbliżyła się do plemiennego, industrialnego techno. łączącego agresywną elektronikę z żywym graniem na bębnach.

Zespół skupił się na występach na żywo, w 2016 roku został częścią platformy Shape oraz zagrał na festiwalach CTM (Berlin), Unsound (Kraków), Luminato (Toronto), Rocolectiv (Bukareszt), Open’er (Gdynia), Phono (Odense) i innych.

Obecnie T’ien Lai tworzy trzech muzyków: Łukasz Jędrzejczak, Mikołaj Zieliński i Jakub Ziołek, zaś muzycznym punktem odniesienia stały się sceny klubowe Luandy, Lizbony, Durbanu, Kampali, Rio de Janeiro i eksperymenty z takimi gatunkami jak kuduro, gqom i baile funk.

Prison Religion (US)

Kolaboracyjny projekt mieszkających w Richmond artystów audio-wizualnych Poozy'ego i False Prphta.

Pracując razem od 2016 roku, duet zanurkował głęboko w przestrzeń pomiędzy rozdmuchanym trapem (2016's Cage With Mirrored Bars) a współczesną destrukcyjną muzyką klubową (2018's O Fucc Im On The Wrong Planet).

Od czasu połączenia z eksperymentalną wytwórnią Halcyon Veil z siedzibą w Teksasie, połączyli globalną ekipę podobnie myślących współpracowników na album z remiksami, w tym Rabit, Endgame, Swan Meat, Lee Gamble i Bonaventure. Dzięki bliskim związkom z NON Worldwide z Richmond, P_R wprowadzają nową falę klubowych występów opartych na wokalu.

bilety
Pula 1
od 30
miejsce

Czasoprzestrzeń

Wrocław, Tramwajowa 1/3

Czasoprzestrzeń we Wrocławiu przy ul. Tramwajowej 1-3 to miejsce, która stawia na rozwój, budowanie świadomości tolerancji, prospołecznej i proekologicznej oraz promowanie zdrowego stylu życia. Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to miejsce, które zrzesza niezliczoną ilość uczestników każdego rodzaju spotkań, warsztatów i wydarzeń kulturalnych. Poprzez wydarzenia, które odbywają się wewnątrz wrocławskiej Czasoprzestrzeni zbudowali wizerunek miejsca, które integruje uczestników niezależnie od wieku. Każdy event w Czasoprzestrzeni porusza i łapie za serce, buduje wzorce i intryguje. Imprezy tematyczne stają się ciekawym doświadczeniem dla każdego, dają alternatywę na produktywne spędzenie czasu i edukują.  W Czasoprzestrzeni obyły się wydarzenia takie jak warsztaty, targi i spotkania, zawiązane z budowaniem wzorców w społeczeństwie. Centrum jest otwarte na młodzież, inicjatywy studentów i osób zainteresowanych przekazaniem wartości społecznych. Dodatkowo, organizowane tam eventy oddają ducha industrialnej przestrzeni i miasta, które jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Obiekt to dwie byłe hale tramwajowe. Wydarzenia, jakie miały miejsce w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to między innymi pokazy filmów, koncerty i występy kabaretowe. Klimat, z jakim spotkamy się w Czasoprzestrzeni to luźna atmosfera, kreatywne i wyraziste osobowości oraz tematy, które po prostu trzeba rozstrzygnąć. Miejsce rozwoju i wyrażania siebie, edukacja i rozrywka - to właśnie oferuje nam to miejsce. Wkrótce w Czasoprzestrzeni będzie możliwość wzięcia udziału w koncercie Neony+Frankenstein Children, Synestezji czy Katedry+Cinemon. Zaplanowano także długą i wciąż aktualizowaną listę zajęć warsztatowych i targów. Najbliższe z nich to Wrocławski festiwal Kawy i Czekolady. Ciekawą inicjatywą jest organizowanie przez Czasoprzestrzeń Przeglądu Kultury Studenckiej, która ma za zadanie wyłowić talenty, a publiczności daje możliwość zetknięcia się ze świeżym i alternatywnym brzmieniem.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Jan Serce | WROCŁAW | Klub Łącznik | KLUBY I PALMY

  Sobota, 30 października 2021

  Wrocław

  Zapraszamy na jesienną trasę koncertową zespołu Jan Serce KLUBY I PALMY "Kluby i Palmy ja zwnowu w sportach,znowu te rajdy i znowu ot tak, znajome mordy, blety i noc jak tai nie mów mi, że coś powinienem".JAN SERCEMuzycy związani z rockową nadzieją Straight Jack Cat oraz radosną Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, czyli Michał Zachariasz i Aleksander Czerkawski postanowili połączyć to, co najlepsze z dotychczasowych doświadczeń.W swoim brzmieniu łączą elektronikę i stylistykę lo-fi. Ich muzyka to letnie noce, złamane serca i długie powroty nad ranem3 października 2019 roku ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records. 31 lipca 2020 roku ukazał się drugi album zespołu „Lato, którego nie było”Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu "Sofar Sounds ", "H&M Loves Music" w Warszawie, „Art. Latrans” w Krakowie i "Męskim Graniu 2019" w Żywcu. W 2021 Jan Serce wystąpił na takich festiwalach jak Olsztyn Green Festiwal, Fest Festival, ENEA Edison Festival czy Stay Wild Festival.Premierze pierwszej płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego support na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.KATANAhttps://www.youtube.com/watch?v=-c0-NQJfOyANIE BĘDĘ TAŃCZYŁ https://www.youtube.com/watch?v=y2MhYkCZAEUPALMY W ŚRODKU MIASTAhttps://www.youtube.com/watch?v=dWay4SZmlaw

 • House of Death | Back in the saddle tour | Wrocław [ZMIANA DATY]

  Piątek, 29 października 2021

  Wrocław

  Wracają! I znowu będą kopać mocno i głęboko! Supergrupa(jak obwieścił portal Interia.pl) House of Death, w składzie Juan Carlos Cano, Titus, Adam Bielczuk i Mr Bo powraca z nową odsłoną trasy koncertowej zatytułowaną "Back in the saddle"("Znowu w siodle"). Na trasie tej, zaplanowanej niejako na przekór dzisiejszym trudnym czasom, usłyszycie w całości debiutancki album Midnight Special I liczne niespodzianki nad którymi zespół pracował podczas pandemicznej zawieruchy. Koncerty House of Death są celebracją heavy metalu w najczystszej postaci, emanacją dźwiękowej potęgi brzmienia gitar, perkusji i głosu. Nie może Was na nich zabraknąć. Let's rock!

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Eksperymentalna
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Ambient

  Sobota, 25 września 2021, 20:00

  Miasto Wrocław, Wrocław, od 100 zł

  Pod koniec września zapraszamy na kolejną, 14. już edycję Avant Art Festival, który powraca do idei festiwalu „o muzyce”, czyli przeglądu najciekawszych i najbardziej oryginalnych, zdaniem kuratorów festiwalu, zjawisk artystycznych, w których MUZYKA odgrywa pierwszoplanową rolę. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy postanowili wspierać głównie polskich artystów, choć nie zabraknie również gwiazd muzyki eksperymentalnej z Nowego Jorku, Zurychu, Berlina czy przedstawicieli kultowego wydawnictwa Nyege Nyege Tape. Z projektów muzycznych w programie festiwalu zobaczymy znane polskie projekty muzyki eksperymentalnej i awangardowej elektroniki, m.in. trio Jacaszek/Podpora/Kohyt, T’ien Lai oraz bardzo utalentowane polskie kompozytorki – Aleksandra Słyż i Teoniki Rożynek oraz koncerty gwiazd tegorocznych edycji: Pan Daijing oraz kenijskiego noise’owego duetu DUMA. Z kolei fanów muzyki hip-hopowej z pewnością zainteresują koncerty Prison Religion z USA czy Ambro Fiszoski. Tegoroczną edycję zakończy koncert jednej z największych gwiazd światowego post-jazzu, czyli kwintetu The End Matsa Gustafssona. Serdecznie zapraszamy!////////////////////// Program:20 IX Galeria Sztuka na miejscu /////////// Kościół Nihilistów - Polska 2137 /////////// Mchy i Porosty /////////// Aleksandra Słyż (WSTĘP WOLNY)21 IX IMPART >>>>> Teoniki Rożynek (PL) /////////// JACASZEK/PODPORA/KOHYT (PL) /////////// Yao Bobby & Simon Grab (TG/CH) /////////// Zaumne (PL)23 IX Stary Klasztor >>>>> Pan Daijing (CHN) /////////// Duma (KEN) /////////// Królówczana Smuga (PL) /////////// h t t p s://aaa24 IX Czasoprzestrzeń >>>>> Prison Religion (US) /////////// T'ien Lai (PL) /////////// Bartuś 419 (PL) /////////// Ambro Fiszoski (PL)25 IX Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu >>>>> The End (SWE/NOR)25 IX Uczulenie >>>>> AFTERPARTY AVANT ART 2021 WROCŁAW (WSTĘP WOLNY)Uwaga: karnet nie uprawnia do wejścia na wydarzenie "O czynach niszczących opowieść” Koncepcja i reżyseria: Siksa" / SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” Musical o śmierci i dziewczynie, organizowane 22 wrzesnia w Piekarni. Bilety na to wydarzenie dostepne są pod linkiem:https://goingapp.pl/wydarzenie/aaf-2021-o-czynach-niszczacych-opowiesc-siksa-stabat-mater-dolorosa-siksa-stabat-mater-dolorosa-musical-o-smierci-i-dziewczynie/wrzesien-2021?fbclid=IwAR2sH7ArPgtRPU3gqDV5-qO65UdzozcySG2wwFeWg0fK5yhw5mvDSWqPP4c////////////////////// Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Wrocław.Organizator: Avant ArtPARTNERZY////////////////////// Strefa Kultury Wrocław | Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu | Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA| Instytut im. Jerzego Grotowskiego | Czasoprzestrzeń | Galeria Sztuka na Miejscu | Going. | Uczulenie

 • Festiwal

  Czwartek, 23 września 2021, 20:00

  Stary Klasztor, Wrocław, od 40.00 zł

  **Królówczana Smuga (PL)**Królówczana Smuga to audiowizualna osobowość powołana do życia przez pochodzącego z Biłgoraja Adama Piętaka (absolwenta gdańskiej ASP, kierunek Intermedia). Muzyczna narracja prowadzona jest przez zdeformowane dźwięki gitary, przypominające stare, zakurzone i zaniedbane instrumenty, znalezione na strychu pradziada lub odkopane z ukrytej, leśnej mogiły. Pojawia się też głos, daleki od ‘białego śpiewu’, zbliżony raczej do skrzeczenia sponiewieranego włóczęgi, którego gardło wiele trunków w życiu przyswoiło.**Pan Daijing (CN)**Pan Daijing jest artystką i kompozytorką. Urodziła się i wychowała w Guiyang w Chinach, a obecnie mieszka w Berlinie.Jej praktyka oparta na performansie bada sposoby opowiadania historii za pomocą dźwięku, ruchu, środowiska architektonicznego i ruchomych obrazów. Czerpiąc ze zdolności muzyki do przekraczania granic języka, jej prace komunikują dźwiękową, fizyczną i psychologiczną głębię, poszukując środków łączących poza ludzką kondycją. Eksplorując sferę opery i psychoakustyki, wykorzystuje zarówno techniki nagraniowe, jak i występy na żywo, aby poszerzyć doświadczenia słuchowe i zakwestionować rozumienie muzyki jako formy sztuki. **Duma (KE)**Martin Khanja (aka Lord Spike Heart) i Sam Karugu wyłaniają się z kwitnącej podziemnej sceny metalowej Nairobi jako byli członkowie zespołów Lust of a Dying Breed i Seeds of Datura. Razem w 2019 roku utworzyli Duma (Darkness w kikuyu) z Samem porzucającym bas na rzecz produkcji i gitar oraz Lordem Spike Heart dostarczającym ekstremalnych wokali do projektu.Ich unikalne brzmienie łączy frenetyczną euforię, nieubłaganą fizyczność i buntowniczą postawę hardcore punka i trash metalu z łamiącym kości breakcore'em i surowym, nihilistycznym industrialnym hałasem poprzez klaustrofobiczny wir trzewiowych krzyków.**h t t p s://aaa (PL)**Projekt h t t p s://aaa to muzyczny eksperymentalny trans w klimatach muzyki drone, ambient i noise. Całość materiału dźwiękowego jest tworzona, generowana podczas występu. Jest to poszukiwanie nowych form oraz połączeń dźwiękowych.

 • Festiwal

  Środa, 22 września 2021, 19:00

  Piekarnia, Wrocław, od 35.00 zł

  „O czynach niszczących opowieść” SpektaklJaki ten świat jest mały. I bardzo, bardzo zły. Na westernowym padoku w ostatecznym starciu stają naprzeciw siebie dwie kowbojki. Walczą raczej o opowieść niż ze sobą nawzajem. Wiedzą, że nikt nie będzie patrzył na niuanse tego spotkania, tylko jak to zwykle bywa – na jego zakończenie. To dlatego wpuszczają widza tam, gdzie nie ma czasu na rozpamiętywanie przeszłości i ustanawianie nowych porządków – liczy się tylko to spotkanie. W końcu. Czy konfrontacja ta musi być na tyle niezwykła, by sięgać po konwencję, western, robić do niego kostiumy, scenografię, choreografię? A co jeśli już na wszystko jest za późno, a liczą się tylko zwyczajne tete-a-tete, na które często się spóźniamy? Może warto opowiadać sobie po prostu bajki: Żyły sobie dwa niedopałki. Żyły zgodnie z filozofią, że na złe wieści nigdy nie jest za późno. Pojawiały się więc właśnie wtedy, niczym dwa konie brodzące w błocie.Organizatorka spotkania: SIKSARewolwerami władają: Magda Dubrowska, Alex Freiheit, Anna Steller, Martyna Konieczny, Piotr Buratyński, Tomasz Armada, Konstanty UsenkoProdukcja: Komuna Warszawa „SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” Musical o śmierci i dziewczynieMusical oparty o płytę SIKSY Stabat Mater Dolorosa to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w rolę po to, by zadowolić samą siebie. Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami. Stabat Mater Dolorosa wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność. Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście rozjebać współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemal że niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.REŻYSERIA: Piotr Macha + SIKSASCENARIUSZ: Stabat Mater DolorosaWYSTĘPUJĄ: sam zobaczPRODUKCJA: CINŻKI DIY