AVX – Audio Video Experyment

  • Festiwal

AVX – Audio Video Experyment

Sobota, 7 grudnia 2019

19:00

od 0 do 100 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Mikrofestiwal łączący dziedziny dźwięku, sztuk wizualnych i technologii o charakterze eksperymentalnym. W programie wykład, warsztaty, koncerty oraz instalacja interaktywna.


7 GRUDNIA (sobota)

19:00
F(x) – uruchomienie instalacji "Organizm 1337". Ekspozycja potrwa do 12.12.2019.


13-14 GRUDNIA (piątek-sobota)

10:00-16:00
Wolfgang Spahn – warsztaty "Weird Signal Processing – a VGA Hacking Workshop". Wstęp 100 zł, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty w języku angielskim.
bilety: https://evenea.pl/event/avx-weird-signal/


15 GRUDNIA (niedziela)

11:00-12:30
Mateusz Telega – wykład "Myśl modularnie. Warsztaty syntezy dźwięku". Wstęp bezpłatny.

12:30-17:00
Mateusz Telega – warsztaty "Myśl modularnie. Warsztaty syntezy dźwięku". Wstęp 50 zł, liczba miejsc ograniczona. Wymagana umiejętność podstawowej obsługi oprogramowania DAW.
bilety: https://evenea.pl/event/avx-modularnie/

19:00
Silent Sequences – koncert audio-video
+
Wolfgang Spahn – "Self-Similarity" koncert audio-video

Wstęp na oba koncerty 10 zł. Dla uczestników warsztatów wstęp bezpłatny.
bilety: https://evenea.pl/event/avx-audio-video-experyment/


-----


WOLFGANG SPAHN (DE)

Artysta audiowizualny mieszkający w Berlinie. Jego prace obejmują interaktywne instalacje, pokazy świetlne i dźwiękowe. Eksploruje dziedzinę mediów analogowych i cyfrowych i skupia się zarówno na ich sprzeczności, jak i korelacji.

Na warsztatach "Weird Signal Processing" uczestnicy będą przetwarzać sygnał wideo w standardzie VGA. Dowiedzą się jak manipulować, miksować i sonifikować ten sygnał. Każdy uczestnik zbuduje płytkę hakującą sygnał VGA, która umożliwi generowanie wizualizacji dźwięku.

Koncert audio-video „Self-Similarity” odnosi się do pomysłów Madelbrota, prezentując układy fraktalne, struktury porostów, paproci, mchu i wodorostów, a także wzory i struktury generowane z użyciem układów neuronowych na analogowym komputerze. Hakując sygnały VGA i wzmacniając ich dźwięk, Spahn wizualizuje znaczenie maszyny jako integralnej części jego sztuki.

www.wolfgang-spahn.de/doku.php/performance:self_similarity


MATEUSZ TELEGA (PL)

Certyfikowany Trener Ableton, jeden z pionierów nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce. Założyciel Akademii Dźwięku – pierwszej polskiej szkoły produkcji muzycznej. Warsztaty dźwiękowe prowadzi od 2008 roku, specjalizując się w tematyce pracy z Ableton Live, miksie oraz sound designie. Autor zadań dla państwowego egzaminu zawodu technik realizator dźwięku. Producent muzyczny obracający się w rejonie synth-wave-techno. Nerd sprzętowy, specjalista w zakresie kontrolerów MIDI, syntezy modularnej i szeroko pojętej manipulacji dźwiękiem.

Wykład i warsztaty będą poświęcone syntezie subtraktywnej realizowanej w domenie modularnej. Prowadzący zaprezentuje jej działanie na modułach opartych na standardzie Eurorack oraz jego komputerowych odpowiednikach. Zostaną też poruszone tematy związane z syntezą FM, wavetable i karplus-strong. Uczestnicy warsztatów pod okiem prowadzącego będą budować własne systemy modularne w wirtualnym środowisku.

www.akademiadzwieku.pl


SILENT SEQUENCES (PL/BG)

Koncert duetu Silent Sequences (Petar Petkov i Arkadiusz Krupiński) to połączenie dronowej stylistyki z niespokojną warstwą rytmiczną. Dźwięki powstają dzięki synchronizacji oraz przeplataniu się sygnałów, efektem czego jest pozornie pogmatwana przestrzeń o gęstym i nasyconym charakterze. Odpowiedzią na dźwięk będą wizualizacje generowane w czasie rzeczywistym na zestawie monitorów przemysłowych.

www.vimeo.com/304128464


F(x)

Multidyscyplinarny zespół projektowy z Gdańska poruszający się w przestrzeniach nowych mediów, wideo, dźwięku oraz programowania, w składzie: Ksawery Kirklewski, Jakub Janik, Arkadiusz Krupiński.

www.fundacja-x.org
www.instagram.com/fundacja_x


-----


Organizator: Fundacja(x)
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.